DATABÁZE CHOVNÝCH JEDINCŮ KLUBU SBTC CZ

Vítejte v databázi Stafordšírských bulteriérů

Tato databáze vznikla na konci roku 2015 a věříme, že bude přínosem pro všechny chovatele a hlavně pro plemeno samotné. V současné době je databáze funkční a jsou v ní všichni uchovnění jedinci v ČR plus zahraniční psi, kteří byli použiti českými chovateli. Nově uchovnění jedinci jsou doplňováni průběžně tak, jak je uchovňuji. Jelilkož je tato databáze oficiální zdroj informací, mám do ní přístup jen já jako poradkyně chovu. Informace o psech a fenách, které tam najdete, jsou pravdivé a podložené certifikáty a oficiálními dokumenty. Kdybychom umožnili přístup - registraci všem členům, mohl by kdokoliv změnit něbo přidat údaje do databáze bez podložených dokumentů, a to nechceme.

DATABÁZE SLOUŽÍ JEN K PROHLÍŽENÍ, PROSÍM NEREGISTRUJTE SE!!! Děkuji za pochopení, Helena Mudrová, poradkyně chovu 

 

FUNKCE - KRYCÍ LIST

Součástí toho programu je i funkce - KRYCÍ LIST. Náš klub ale zatím tuto funkci nevyužívá. Pokud chcete žádat o KL, postupujte standardní cestou, která je popsána na webu klubu SBTC CZ.

 

Co vše databáze umožňuje?

 • Evidenci informací k jedinci v tomto rozsahu: tituly před jménem, jméno, zbarvení, pohlaví, datum narození, datum úmrtí, důvod úmrtí, číslo zápisu, další číslo zápisu (např. v případě importovaných nebo exportovaných jedinců), číslo tetování, číslo čipu, typ chovnosti (aktuálně chovní v ČR x ostatní), komentář k chovnosti, široké informace o zdraví i s možností evidovat datum vyšetření a veterináře, který jej provedl (DKK, DLK, profil DNA, testy L2HGA a HC, a další doplňkové informace o zdraví), informace o varlatech, skusu a zubech, komentář k chrupu, chovatele, majitele, předchozí majitele, tituly, ocenění, zkoušky a závody, poznámku, a samozřejmě rodokmen jedince s volitelným počtem generací od 3 do 7 a s výpočtem příbuznosti (Wrightův vzorec - výpočet 5 generací, pokud jsou vyplněny). Všechny položky se nemusí zobrazovat, pokud nejsou vyplněné.
 • Evidenci a výpis výstavních výsledků, které se zároveň automaticky přenášejí do karet jedinců, kteří se výstavy zúčastnili
 • vyhledávat psy podle jména:
  • "začíná" - najde všechny jedince začínající na zadaná písmena
  • "obsahuje" - najde všechny jedince obsahující zadané slovo (písmena) ve svém jméně
  • např.: zvolíte-li u jména nabídku "začíná" a vepíšete do kolonky A, ukážou se vám všichni psi začínající na písmeno A. Zvolíte-li "obsahuje" a napíšete například „Mateo“ ukážou se vám všichni psi, kteří mají ve jménu obsaženo Mateo - tedy psi z této chovatelské stanice.
 • výběr dále můžete zúžit podle následujících položek:
  • barva
  • pohlaví - vybrat pouze psy nebo feny
  • roku narození
  • chovnosti - zobrazit jen jedince aktuálně chovné v ČR
  • hodnoty DKK
  • hodnoty DLK
 • ikonka   před jménem znamená, že u daného jedince je vložená minimálně jedna fotografie
 • funkci "zobrazit posledních 14 dnů" - ocení zejména Ti, co budou navštěvovat databázi častěji. Při každé změně informací se totiž uloží datum poslední editace, takže pokud zvolíte tuto funkci, zobrazí se pouze jedinci, u kterých byly údaje během 14 dnů pozměněny. Výsledek je pak řazen podle data editace, od nejaktuálnějších záznamů po nejstarší.
 • "fulltext" - záznamy se dají vyhledávat také pomocí fulltextu, např. při hledání jedince s určitou zkouškou, titulem, ale třeba i s určitým zdravotním problémem, nebo pro vyhledávání psů jednotlivých chovatelů nebo majitelů.
  • Do kolonky "hledat" napište jakékoliv slovo a pokud bude u některých jedinců nalezeno, tak se vám tito jedinci zobrazí. Jestliže chcete vyhledat nějaké slovo, které se určitým způsobem skloňuje, napište jen jeho základ. Zadáte-li například slovo klub, systém vyhledá všechny slova obsahující "klub": klubový, klubová, kluboví, ale také vyklubat atp. 
 

Jak doplnit informace ?

Informace o psech doplňuji výhradně já - poradkyně chovu, a zodpovídám za pravdivost těchto údajů. Své požadavky na doplnění karet vašich psů tak zasílejte na  můj email. Zároveň můžete posílat fotky, vždy jednu fotku jako hlavní (zobrazí se vpravo nahoře karty) a maximálně další 4 fotky na spodek karty psa. Fotky by měly být ostré, dobré kvality, z důvodů přenosu dat je zasílejte ve formátu JPG upravte na maximální výšku 400 px a pojmenujte jménem psa. Fotku, kterou chcete umístit jako hlavní, označte tímto slovem (např. adda_z_kovarny_hlavni.jpg). Pokud zašlete všech 5 fotek, prosíme, aby byl na jedné pes vyobrazen v postoji, na druhé byla studie hlavy a další tři fotky mohou být již dle vašeho výběru.

Na jaké informace bude brán zřetel ?

Veškeré informace musí být doložitelné, to se týká především zdravotních testů. Zašlete kopii zdravotního vyšetření psa, kopii titulu či zkoušky na email a na základě těchto dokumentů mu budou informace vepsané do karty. Zřetel se bere samozřejmě i na informace ověřené plemennými knihami, tj. uvedené v rodokmenu jedince. Informace o zubech, skusu a varlatech: podkladem může být posudek z výstavy, kde je explicitně vyjmenován stav zubů a skusu (u varlat se uvádí počet sestouplých varlat v šourku). Pokud máte informace o chybějících zubech, špatném skusu, nebo chybějících varlatech u vašich psů a psů z vašeho chovu, budeme velmi rádi, pokud nám je sdělíte. Tyto informace nemusí být podepřeny dokladem (předpokládáme, že sám si nikdo škodit vymyšlenými informacemi nebude). Tyto informace jsou velmi cenné pro všechny chovatele a v žádném případě nemáme v úmyslu někoho díky nim zesměšňovat, naopak si velmi ceníme otevřeného a pravdivého sdílení informací.

Kontakt na správce:

Hlavní porydkyně chovu Helena Mudrová

helenasbtccz@seznam.cz 

mobil: 602 743 926  (ve všední dny prosím volat až po 17. hod) 

 


Systém: Jiří Mlnařík, Agupi.net 

 

bottom