This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

ilustrcours3 

24. března 2013 se v Brně-Medlánkách konala za podpory klubu SBTC CZ akce nazvaná COURSING SPECIÁL. Jednalo se druhý klubový coursing (první coursingová akce se konala taktéž za podpory klubu SBTC CZ při Stafbullparádě 2012 (15.- 16. září 2012, Poděbrady) .

Naviják a techniku jsme měli domluvenou u „Českého psa“, a spolupráce fungovala ke všeobecné spokojenosti. Dráha měla v prvním i druhém kole cca 650 metrů. Místo konání jsme vybrali v na letišti v Brně-Medlánkách, takříkajíc v centru republiky. Jediný zádrhel mohlo způsobit počasí, neboť předpověď nebyla zrovna příznivá, přesto se sešlo 19 jedinců plemene Staffordshire Bull Terrier, z toho 6 psů, resp. jejich majitelů mělo zájem o možnost skládání licencí. Všichni z nich splnili každý z licenčních běhů, na které nastoupili.

Akce začínala v 9 hodin ráno, kdy po přejímce byli psi rozděleni do solo či párových běhů s ohledem na to zda jsou začátečníci, či již mají se střapcem zkušenosti. Z větší části se jednalo o naprosté nováčky (účastnilo se i 5 štěňat ve věku do jednoho roku). Pouze 8 psů z 19ti nebylo začátečníky.

Nejdříve se začínalo solo licenčními běhy. Přestože se jednalo o sóla, i zde nastupovali psi s rozlišovacími dečkami a tak jsme se mohli „pokochat“ kulturisty a cvičenkami v dresech. Za jejich zapůjčenií děkuji majitelkám. Poté následoval párový běh jediných dvou ostřílených běhavců Brie a Bruta. Dále na dráhu nastupovali začátečníci, vždy v sólo bězích na mírně zkrácené dráze. U mladých psů jde převážně o správnou fixaci na střapec a zájem jej lovit, nebylo naším cílem je na dráze naprosto zničit. Někteří psi byli ve skvělé kondici a dokázali své síly rozložit, jiní přepálili start a do killu (cíle) se sunuli spíše silou vůle.

Druhý běh u všech psů následoval po přenastavení dráhy. Psi plnící licenční běhy nastoupili do párů, opět v rozlišovacích dečkách a s náhubky. Několik psů v druhém kole běželo již párové běhy, neboť prokázali ukázkovou fixaci střapce a tak nebylo závadou přidělit jim sparingpartnera. Několika nepřesvědčivým běžcům bylo i v druhém kole umožněno zaběhnout si opět solo.

Mezi stafbulíky nedošlo za celou dobu k žádnému konfliktu, majitelé byli skvělí a ukáznění, psi běhaví a myslím, že můžu jednoznačně říci, že přestože teplota nepřesáhla 2°C, akci jsme si všichni užili.

Já osobně velmi oceňuji temperament, chuť běhat a touhu ulovit střapec u všech stafíků, a děkuji všem majitelům, díky nimž se nám podařilo užít si skvělou přátelskou atmosféru. Nálada oproti počasí rozhodně nebyla mrazivá a dle reakcí majitelů psů bude zájem o konání dalších akcí podobného typu. Všichni účastníci obdrželi na památku Účastnický certifikát. Report předala pořadatelka akce Petra Prokopová. Finanční podpora SBTC CZ: 4000 Kč. 

 

ilustrcours  ilustrcours2

medlanky diplom

Sponzoři 

28000846 10213969839074481 1238992877 n

canisbullreklama
banner234x60

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440