This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

21. dubna 2013. Teplé jarní počasí přivítalo účastníky 2. ročníkuPodorlického závodu, který se konal v ZKO Častolovice. Závodilo se dle zkušebního řádu Kynologické jednoty ČR Brno a to ve dvou silně obsazených kategoriích. Paní rozhodčí Jana Svobodová posoudila celkem 33 účastníků, 17 závodníků v kategorii ZOP a 16 v kategorii ZPU-1. Tři účastníci byli z řad stafordšírských bulteriérů. Konkurence by slušná, výkony vyrovnané a tak paní rozhodčí nasadila od začátku přísnější metr a leckdy rozhodovaly i půlbodíky.

Zkušební řád KJ ČR Brno byl zvolen proto, že chceme umožnit závodit jak začínajícím psovodům a mladým psům, tak i těm, kteří se svými psy cvičí poslušnost, umí cviky z NZŘ, ale pro fyzické či povahové vlastnosti svých psů maji menší šanci uspět při obraně. Jde zejména o malá plemena nebo o plemena společenská a lovecká. Obě kategorie byly rozšířeny o další cviky, v ZPU 1 to byla kladina, v ZOP např. odložení za pochodu nebo průchod skupinkou osob se zastavením. Pro obě kategorie byla také povinná dvě přivolání - v klidu s předsednutím a také za pohybu k noze psovoda.

V ZOP nakonec o půl bodu zvítězila Zdeňka Čermáková s kříženkou Sárou před bílým švýcarským ovčákem Arssi Wibi pod vedením Simony Fadrné. V ZPU 1 obsadila první místo Radka Dalecká a další BŠO Cira Snowpatrols, těsně následovány Pavlou Mezeiovou s německým ovčákem Cardamine Panatax.

Speciální pozornosti se dočkali majitelé stafordšírských bulteriérů, z nichž nejlepší tři byli oceněni ve spolupráci se Staffordshire Bull Terrier Clubem ČR krásnými poháry a cenami. Nejlepším SBT byl vyhlášen pes Arzow Brenneke Ladislava Havelky.

Škála zúčastněných plemen byla jinak velmi pestrá. Nejpočetněji zastoupeným plemenem byl německý ovčák, ale kromě již uvedených bylo možné vidět „v akci“ i chodské psy, malé knírače,šeltie nebo labradorského či flat coated retrívra, malého münsterlandského ohaře i erdelteriéra.

Děkujeme všem sponzorům, zejména hlavnímu sponzorovi značce Calibra, Staffordshire Bull Terrier Clubu CZ a mnohým dalším za podporu, nikdo ze závodníků neodešel s prázdnou. Velice nás těší pozitivní ohlasy závodníků a již se těšíme na příští ročník.

Report předal organizátor akce Frantiěšek Vanžura. Finanční podpora SBTC CZ: 4000 Kč. Kompletní výsledky a bohatou fotogalerii najdete na stránkách zkocastolovice.wz.cz.

P1030794

 

Sponzoři 

28000846 10213969839074481 1238992877 n

canisbullreklama
banner234x60

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440