This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

17. - 19. května 2013. Rok se mi rodila v hlavě myšlenka uspořádat výcvikový víkend zaměřený na sportovní kynologii. Což o to, takových víkendů je spousta, ale aby se specializoval na jedno plemeno? To už tak moc časté není. Ne, že bych se chtěl nějak odlišovat. Spíše mi jde o to, aby cvičících stafíků bylo co nejvíce. Letos z jara, přesněji 17.-19. května, jsem se rozhoupal a uspořádal výcvikový víkend pro stafordšírské bulteriéry a pro pár svých přátel s „exoty“.

Víkend se konal v krásném areálu cestovní kanceláře VAMA tremp. Areál se nachází kousek od vesničky Nadějkov v okrese Tábor. Všichni zasvěcení areálu říkají Nadějkov, ale jak se mnozí přesvědčili, najít areál je občas náročné. A vlastně to s vesnicí nemá nic společného. Proto jsem se snažil příjezdovou cestu co nejlépe označit. Dle došlých zpráv to bylo stejně zbytečné. Ale i přes pár zoufalých telefonátů jsme se všichni sešli v areálu ve smluveném čase a na nikoho jsme nemuseli čekat.

Instruktorem poslušnosti a stop byla Zuzka Horká, které tímto děkuji. Obrany měli původně být pod mou taktovkou, ale co čert nechtěl, zranil jsem se. Obran se tedy ujal Míra Řebík. Jemu moc děkuji, že narychlo přijal mou nabídku a nahradil mě. Dohromady jsme spolu vedli nácvik obran a v neděli se k nám přidala ještě Zuzka.

V sobotu ráno jsme zahájili výcvik. Dvacet psů utvořilo dvě skupiny po deseti. Jedna skupinka šla se Zuzkou čuchat na ne příliš vzdálenou louku a druhá skupinka zůstala v areálu na kousání. Odpoledne se skupinky na „stanovištích“ vystřídali. Večer, po večeři, jsme uspořádali diskusní seminář na téma výcvik. Instruktoři (já, Zuzka a Míra) odpovídali na všechny možné dotazy. Například technika pokládání stop, motivace, klikrtrénink, jak se chovat při obranách atd. Na sobotní večer jsem měl ještě v záloze hru na trénink psa, která se z časových důvodů nekonala. Snad příště. Po ukončení následoval, jak jinak, společenský večírek. Neděle měla původně kopírovat sobotu. S tím rozdílem, že místo stop byla na programu poslušnost. Ale dle přání jsme upravili program na ranní poslušnosti a odpolední obranu. Na kterou již, bohužel, nezůstávalo tolik lidí. Především kvůli dlouhým cestám k domovům.

K výcviku samotnému. Stopu jsem neviděl ani jednu. Za prvé díky svému zranění jsem nebyl příliš mobilní a za druhé jsem se snažil řídit nácvik obrany na place. Když budu hodnotit výkony placové, je fakt, že psi jsou perfektní. Vždy je chyba v psovodovi. Ale jinak…já to říkal a říkat budu. Stafíci jsou perfektní plemeno. Když to baví pána, baví to i je. Více není třeba rozvádět. Kdo nebyl, prohloupil.

Závěrem bych mohl říci, že víkend se vydařil. Když jsem zveřejnil propozice, měl jsem strach zda se naplní kapacita, zda se lidem bude líbit, zda nebudou zklamaní z ubytování, z jídla atd. Ovšem v neděli večer jsem měl fakt super pocit. Ze všeho. Původně byl můj plán konat tuto akci jednou ročně. Již v průběhu akce jsem to předělal na dvakrát ročně od příštího roku. Nakonec, dle ohlasů a přání, se bude víkend opakovat již letos v září.
Málem bych zapomněl. Víkendu se zúčastnilo třináct plus dvě necvičící miminka stafíků. Do zbylého počtu dvaceti cvičících psů doplním dva křížence (tak trochu vzhled AST), dva německé ovčáky, jednoho středního knírače, jednoho československého vlčáka a jednoho pitbula.

Report předal pořadatel akce Jan Kubricht. Finanční podpora SBTC CZ: 3000 Kč.

http://eva-martin-bunny.rajce.idnes.cz/Nadejkov_17.-19.5.2013

http://ellen-staff.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_vikend/

http://novajs007.rajce.idnes.cz/Nadejkov_-_Vycvikovy_vikend_2013

http://staffbul.rajce.idnes.cz/17._-_19.5.2013_vycvikovy_tabor_Nadejkov/

http://cashira.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_vykend_17-19.5.2013_Nadejkov/

IMG 4858

Sponzoři 

28000846 10213969839074481 1238992877 n

canisbullreklama
banner234x60

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440