This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

2012

Český šampion práce
19. září 2012 obdrželi stafordšírský bulteriér Flash Wizard Bull a František Vanžura st. od Českomoravské kynologické unie (ČMKU) titul "Český šampión práce." Tento titul je přiznáván ČMKU na žádost psovoda. Podmínkou je získání tří ocenění CACT v období nejméně dvou výcvikových sezon. Zadání ocenění CACT se provádí na akcích schválených ČMKU. Jde o akce vrcholové (mezinárodní, republikové, svazové, výběrové soutěže pro MS a ME) podle nejvyšších stupňů zkušebních řádů, schválených FCI. Ocenění CACT se zadává nejlepšímu zástupci každého plemene se zadaným hodnocením „výborně“ nebo „velmi dobře“ příslušné zkoušky (zisk 90% bodů a více). Flash je prvním zástupcem plemene SBT s tímto titulem.

 

Stafbull Speciál 2012 (15.- 16. září 2012, Poděbrady)úvodní informace o akci - souhrnná zpráva o akci - zpráva o workshopu pro vystavovatele a výsledky Junior Handlingu.

https://www.youtube.com/watch?v=mVqd_WwM9nw


1. Mistrovství republiky malých plemen dle Národního zkušebního řádu s vloženým závodem ZZO a se zápisem zkoušky se konalo v Podlešíně (ZKO Sahara Podlešín) ve dnech 8. a 9. září 2012.  - INFO ZDE
Naši členové dosáhli vynikajicích výsledků (sekce Sportovní kynologie):
- František Vanžura a Flash Wizard Bull: 1. místo ZMP3, titul Mistra republiky a navíc jako jediný v kategorii splněný limit zkoušky (tedy obhajoba této těžké zkoušky i v cizím prostředí a stále jediný pes v ČR s touto zkouškou)
- Hedvika Češková a Gaia Messiah Bee-Master: 3. místo ZMP1 a splněný limit zkoušky
- Jan Kubricht a Archie od Unhošťské studánky: 3. místo v ZMMP a splněný limit zkoušky
ZKO Sahara – Podlešín pořádala pro malá plemena v letech 2009 a 2010 již dva úspěšné jednodenní závody. V roce 2011 se konal dvoudenní přebor MP se zápisem zkoušky, který byl v anketě KYNOLOG ROKU 2011 oceněn jako Kynologický počin roku 2011.

tn baner mistr rep mal plem 2012


Jan Kubricht s Archiem od Unhošťské studánky zvítězili 28. září 2012 v kategorii ZVV1 na Memoriálu Františka Karase. Závod, který pořádala ZKO Rakovník, byl zařazen také do Krajské ligy. Honza s Arčím dosáhli vynikajících 284bodů a 2 nejlépe hodnocené oddíly v konkurenci dalších 8 psů: - stopa 87 bodů (nejlepší stopa), poslušnost 90 bodů, obrana 97 bodů (nejlepší obrana).

2012 09 28 Kubricht

 

5. července 2012 ZKO Hronov pořádala Mezinárodní obranářský závod "O putovní pohár," a to již 6. ročník. Náš člen Jaroslav Hlávka se psem Rockym (Iron Man Nijada) vybojoval v kategorii ZZO v konkurenci 31 psů vynikající 1. místo s 59 body.

Jaroslav Hlávka s Rockym uprostřed

hlavka hronov2012


V sobotu 16. června 2012 proběhl již IV. ročník Celostátní soutěže malých plemen dle NZŘ v Chlumci n. Cidlinou. Stejně jako v minulých letech byla tato akce podpořena i klubem SBTC CZ a nově také klubovým generálním partnerem - firmou ANF CZ s.r.o. V závodu nastoupili i členové našeho klubu a dosáhli několika velmi pěkných umístění v absolutním pořadí v konkurenci tradičních pracovních plemen. Příkladné bylo chování všech stafíků i mimo jednotlivé disciplíny, kdy prokazovali nejen velmi přátelskou povahu ke všem lidem, ale i naprosto nekonfliktní a vyrovnaný vztah k ostatním psům. Kategorie stafbulů měla i vlastní vyhlašované pořadí a každý z účastníků si odvážel pěkné ceny, diplom a pohár.

Zleva: Ladislav Havelka s Chassity Arate-Alesaf - ZZO/8. místo, Hedvika Češková s Gaia Mesiah Bee-Master - ZMP1/2. místo, Jaroslav Hlávka s Iron Man Nijada - ZZO/4. místo, Jan Kubricht s Archie od Unhošťské studánky - ZMMP/3. místo, František Vanžura st. s Flash Wizard Bull - ZMP2/1. místo.

075 zavod malzch plemen chlumec 2012


Staffí den 2012, 2. - 3. června 2012. Zpráva o akci.

stafiden12


Pohár Podbrdska, 19. května 2012 - vítězství pro stafbula! Jan Kubricht (člen Rady pro výcvik SBTC CZ, ZKO Beroun) a jeho pes Archie od Unhošťské studánky vyhráli s vynikajícím hodnocením kategorii ZVV1. Získali celkem 282 bodů (90 stopa, 93 poslušnost, 99 obrana) a krom celkového vítězství předvedli i nejlepší obranu závodu.

podbrdsky pohar 19 5 2012


Na 1. máje 2012 se v Hronově konal tradiční jarní secvik psovodů, v rámci něhož se konaly i závody podle Národního zkušebního řádu. V kategorii ZZO dosáhl krásného výsledku člen našeho klubu Jaroslav Hlávka (ZKO Hronov) se svým stafbulem „Rocky“ Iron Man Nijada. S 58 body zvítězili v konkurenci 33 psů z Čech a Polska a porazili řadu obvyklých pracovních plemen! Akce měla ohlas i v místním tisku.

hlavka hronov 2012


Úspěch SBT ve sportovní kynologii
František Vanžura a stafordšírský bulteriér Flash Wizard Bull dne 21. dubna 2012 v Častolovicích úspěšně absolvovali vrcholnou zkoušku sportovní kynologie ZMP3. Tato zkouška je odvozena z nejvyšší zkoušky ZVV3 u velkých plemen.
Zkouška obsahuje vypracování cizí stopy o stáří 3 hodiny, poslušnost (vše bez vodítka, ve většině cviků je psovod vzdálen od psa a používá pouze posuňkové povely) a speciální cviky té nejvyšší náročnosti jako je např. označení osoby mezi jinými stojícími v řadě na základě pachového vzorku, revír na ploše cca 0,4 ha se 6 zástěnami, vyhledání předmětů na větší ploše včetně klíčů, apod.
Flash je prvním psem vůbec, komu se tuto zkoušku podařilo absolvovat a obecně se očekává, že to zvládne během dalších let pouze několik málo jedinců. Flash si takto den po svých 5. narozeninách připsal již 23. zkoušku z výkonu. Tento úspěch demonstruje skvělou všestrannost plemene SBT a věříme, že bude motivovat další majitele plemene, aby tyto vlohy rozvíjeli.

Flash 1img 6913

 

Byl založen Klub výcviku malých plemen ČR. Podrobné informace jsou na stránkách: www.vycvikmalychplemen.cz

 

2011

Report ze staffího dne 2011, výsledky

 

2010
Report ze staffího dne 2010

White Dart Coursing Cup 2010 - report o akci

Fotky ze závodu malých plemen v Chlumci nad Cidlinou 5. června 2010 (účastnili se i zástupci SBT)

Sponzoři 

28000846 10213969839074481 1238992877 n

canisbullreklama
banner234x60

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440