This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

STAF BULL SHOW I. 2018 - 23. - 24. června 2018. 

Jako již každoročně se SBS uskutečnila v Areálu Na Šancích Praha– Petrovice. Závodilo se v disciplínách Drag pull sprint, Monkey Track, Tug of War a Wall Climbing. Celkově se závodu v kategorii SBT zúčastnilo 50 psů, z toho 46 papírových jedinců ( 4 pejsci byli bez PP – 3x se jednalo o pejska z útulku a 1x původ neznámý). Což je historicky vůbec nejvyšší účast plemene SBT v odvětví Bull sportů. Nemám kompletní data z jiných sportovních odvětví, ale věřím, že je to i slušné číslo v rámci jiných kynologických sportů, kterých se SBT účastní.

A teď už k samotnému závodu. V sobotu 23. června ráno proběhla jako první disciplína Drag pull sprint. Což je již nějaký ten rok obměna od tahání pneumatik k tahání sáněk. Feny SBT tahají 0,5 a psi 0,75 násobek své váhy. Je to tak nejspravedlivější možný způsob, jak tuto disciplínu provádět, samozřejmě vše měřeno za pomoci digitální časomíry, bez které si už bull sporty a tuto konkrétní záležitost nedovedu představit. V jednotlivých výkonech rozhodují opravdu setinky . Disciplína čítala v kat. SBT/BT26 psů a 24 fen. Padly zde i nové rekordy, které přičítám tak trochu perfektnímu počasí, které po celé dva dny v Areálu Na Šancích panovalo. Po celý víkend se dalo hovořit vyloženě o závodním počasí. Samozřejmě bez skvěle připravených psů a jejich handlerů by nám žádný rekord nepadl. Výkony psů se každým rokem posouvají a já jsem jen zvědav, kde se to jednou zastaví.

DRAG PULL ( 40 M ) tažená váha 16 kg : SBT BAKLEY – David Sabák, time 5:92 sec

DRAG PULL ( 40 M ) tažená váha 6,25 kg : SBT ZARA – Aneta Křišťálová, time 4:95 sec

Poté následovala osvědčená Opičí dráha ( Monkey Track ) kde se nám zúčastnilo 12 stafbulích princezen, kde zvítězila fena Andělka s Radkem Čižmárem. Mezi 15 psy kraloval bezchybný Wesley ( Cymball Dark Ellement ). Parádní podívaná na tohoto osmiletého veterána, který již několik let „opičárně“ mezi SBT v ČR kraluje.

Sobotní odpoledne nám ukončoval oblíbený turnaj v přetahování (Tug of War). Zde byl k vidění opět nepřekonatelný BRUNO BIG BOSS TOP BANANA a nejen, že získal první místo z 12 psů ve své kat., ale bral i nejlepší čas přetahu, při kterém mu skvěle asistoval nováček soutěže SBT LOKY a společně tak dosáhli BEST TIME 2:00:30 hod. Pouhých 5:01 minut dělilo tyto psy od českého rekordu, který v roce 2013 v této disciplíně stanovil BALTHAZAR a ALCHYMISTA ( 2:05:30 hod ). Škoda, tak snad někdy příště.

V čubách si pro prvenství došla fenka ANGEL, která se bez prohry a s čistými přetahy probojovala až do finále. Hezký zápas se odehrál hned v úvodním kole, kde se utkaly fena SUCKE s držitelkou rekordu v přetahování mezi fenami BOU WHITE BELLY a k překvapení všech Sucky, po téměř hodinovém souboji, postoupila a Bou vyřadila v základním kole. Každopádně čas 55:54 min pro tyto dvě fenky už po celou dobu turnaje nebyl překonán a obě si tak odnesly titul BEST TIME. Navíc fena Sucke se ze 17 fen dopřetahovala na třetí pozici, druhá byla NANCY,kterou vidíme na stupních vítězů také pravidelně.

V neděli 24. června byla na programu disciplína Wall climbing. Počasí se stále neslo v perfektní kondici cca 15-20°C ( polojasno ). Což jsou pro sportující SBT perfektní podmínky, které se projevily hned v první kat.SBTfeny, která tento den disciplínu zahájila. Fenka EBONY od Jitky a Martina Břendových skočila nový, neuvěřitelný, oficiální, český rekord v této disciplíně.

WALL CLIMBING – 290 CM : FENA SBT EBONY – Martin Břenda

Nádherné a dramatické pokoukání! Troufám si tvrdit, že to jen tak někdo nepřekoná a pokud ano, tak to bude tato fena, která překonává sama sebe, protože její potenciál roste společně s přípravou, jakou jí její handleři dávají. Mezi psy zvítězil ostřílený bull sporťák ATILLA Ambasador Sun s výsledkem 250 cm. Víc už se toho v rámci plemene SBT za tento den / víkend neodehrálo.

A mě nezbývá než závěrem poreferovat a celkově letošní letní SBS shrnout klasickými větami:

Jako vždy se Staf Bull show nesla ve velmi pohodovém a svižném tempu. Za tuto skutečnost musím nejdříve tradičně poděkovat našemu teamu, následně divákům za skvělou atmosféru, samozřejmě sponzorům za věcné a krásné dary. Každý rok si říkám, že už mě nic nemůže překvapit, že už se ti psi nemůžou dále posouvat ve svých výkonech, každý rok pak nevěřícně kroutím hlavou, když dávám dohromady výsledky a vyplňuji své oblíbené statistické tabulky. Jsem velmi rád, že plemeno stafordšírský bulteriér jde v tomto směru kupředu, co bych však jednoznačně vyzdvihl, je to, že jde dopředu plánovaně a propracovaně. Psi jsou krásně připraveni na výkon, páníčci do nich vkládají velký kus práce a je vidět, že je to baví, všichni jsou pozorní a disciplinovaní, a tak to má být.

Na startovní listinu se celkem nahlásilo 107 psů všech ras typu bull.

Proběhlo vyhlášení Best LBT 2017, kde za psi bral titul nejvyšší :

ATILLA AMBASADOR SUN – Pavel Ország : 80 bodů

Za feny nám to letos vyzobala Bulteriérka CHILLI ze 75 body sice to není Stafbulík , ale na klabonosáka předvedla v sezoně 2017 parádní výkony a titul jí právem náleží.

Report předal : Daniel Žďárský

Finanční podpora SBTC CZ: 0 Kč

Bodovaný závod do sportovního šampiona klubu SBTC CZ : Ano

Bodovaný závod do sportovního šampiona roku klubu SBTC CZ : Ano

Více foto výsledky najdete na webu LBT

Andela Marshalls Red Stars Bruno Big Boss Top Banana
Ebony Crook Staff Haven   290 cm Wesley   Cymball Dark Element
Bakley Angelo Custode BEST TIME feny   Sucke Wanted LBTS Impossant Bohemia

 

 

 

Sponzoři 

28000846 10213969839074481 1238992877 n

canisbullreklama
banner234x60

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440