This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

13. - 14. října 2018.

Každoročně se v Areálu Na Šancích v Praze – Petrovicích pořádají tradiční bullý závody.Letos se jednalo o 17. Ročník, letní první díl STAF BULL SHOW I. je již úspěšně za námi. Závodilo se v disciplínách Drag pull sprint, Monkey Track, Tug of War a Wall Climbing. Všechno jsou to disciplíny, které spadají do kynologických sportů nesoucí název BULL SPORTY. Jsou to soutěže, které jsou postavené na dynamice, rychlosti, houževnatosti a neskutečné dávce nasazení. Všechny tyto vlastnosti mají právě teriéři typu bull, proto nikdo nepochybuje, že jsou ideálním vyžitím právě pro ně. Bull sporty také vynikají tím, že jako jediné kynologické sportovní odvětví mají i svá vlastní pravidla, která jsou určená pouze pro plemena typu bull.

To bylo něco málo úvodem pro členy klubu, kteří teprve začínají brouzdat kynologickým spektrem, aby si mohli udělat představu. Co že se to vlastně na té PH15 koná.

Každopádně na startovní listinu se na podzimní akci tentokrát nahlásilo 75 bullů.
Z toho bylo 41 Stafordšírských bulteriérů a zbývající čísla patřila: 4 BT, 3 AST, 27 APBT

A kdo byl osobně, měl možnost se přesvědčit o šikovnosti a síle opravdových psích gladiátorů na vlastní oči. Na podzimní STAF BULL SHOW II. , která se konala na témže místě ( jako letní SBS I.) 13- 14.10.2018. Skladba disciplín tentokrát byla, jistě stejně zajímavá, jako tomu bylo v létě. Mohli jsme shlédnout skoky do dálky (LONG JUMP), přeskakování Áčka ( A- FRAME ) nebo sledovat obdivuhodné výkony při disciplíně HANG TIME, kdy psi soutěží na čas, kdo déle vydrží vyset v zákusu na peškovy či v neděli vychutnat disciplínu HIGH JUMP kde zase mají bull and teriéři za úkol vyskočit na zavěšeného peška co nejvýš.

Padli zde opět dva nové rekordy:
HANG TIME SBT/BT PSI - 2018 – SBT THOR / Jan Vaňátko: 24:37 min
A FRAME SBT/BT PSI - 2018 – SBT GRIPEN LEGOSCHA / Jan Muller: 39 přeskoků

Nechci stále používat slova:
Každý rok si říkám, že už mě nic nemůže překvapit, že už se ti psi nemůžou dále posouvat ve svých výkonech, každý rok pak nevěřícně kroutím hlavou, když dávám dohromady výsledky a vyplňuji své oblíbené statistické tabulky. Jsem velmi rád, že výkony bull and teriérů jdou stále kupředu, co bych však jednoznačně vyzdvihl, je to, že jdou dopředu plánovaně a propracovaně. Psi jsou krásně připraveni na výkon, páníčci do nich vkládají velký kus práce a je vidět, že je to baví, všichni jsou pozorní a disciplinovaní a tak to má být.
Ale bohužel mě nic jiného nezbývá, je tomu prostě tak. 

A kdybych to měl pro změnu shrnout trochu jinak. Napsal bych to asi takto:
Zkrátka, pokud se na naší soutěž, přijede podívat divák, který se těchto plemen třeba i obává, jistě bude odcházet s pocitem, že obavy nejsou namístě a naopak bude překvapen, že bull plemena nevlastní jen lidé, kteří jsou často vidět posedávající jen tak na lavičkách s unuděným psem, který má pak tendence vymýšlet „ptákoviny“.

Text: Daniel Žďárský
Foto: Irena Vanišová
Kompletní výsledky + foto najdete na webu LBT

http://www.luckybullteam.cz/index.php?hkat=1&kat=465


Finanční podpora SBTC CZ: 0 Kč
Bodovaný závod do sportovního šampiona klubu SBTC CZ: Ano
Bodovaný závod do sportovního šampiona roku klubu SBTC CZ: Ano

1

2

 

Sponzoři 

28000846 10213969839074481 1238992877 n

canisbullreklama
banner234x60

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440