This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

Klára Bubeníková, (ch. s. Top Banana), m: 608 810 038, e: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IMG 0985 1

Kynologii se věnuji již spousty let. Nemyslím si ale, že je podstatné vyprávět, jak jsem před 20 lety začínala s mou milovanou pitbulkou na cvičácích a dělala první pokusy o cvičení, kterým se teď hlavně směji. Každý nějak začíná a bez toho by to ani nešlo. Budu se věnovat tomu podstatnému, a to stafbulíkům a lovectví.

Můj první „cvičenec“ byl stafbulík Muf /Villy Victor Fransimo Bohemia/, kterému je už 11 let. Ze začátku jsme začali objíždět cvičáky, cvičit poslušnost, zkoušky z poslušnosti, ale na našem „výrostkovi“ bylo vidět, že to nebude úplně jeho šálek kávy. Cvičení sice akceptoval, vrtěl ocáskem, ale úplná zábava to pro něj a také pro nás nebyla. Měl to rád, na cvičení se těšil, ale v okamžiku, kdy pracoval v lese byl opravdu šťastný. K loveckému výcviku jsme se nedostali hned, ale po mnoha zkoušeních si Muf sám opravdu vybral … Budu lovecký pes. Začali jsme tedy hodně cvičit s lektory lovecké kynologie a chodit na zkoušky. Ukázalo se, že mě i Mufa to dosti baví a že to je to co chceme dělat. Hlavně nás baví cvičit něco, co poté můžeme ukázat v praxi. Není nic krásnějšího, než vidět svého psa používat hlavu a ne jen poslouchat na pamlsky. Musím dodat, že pod odborným vedením zkušených loveckých instruktorů, kteří dohlíželi na veškeré naše konání, bychom těchto výsledků asi nedosáhli. A to se týká jak praxe, tak i zkoušek.

Po té k nám do rodiny přibývali další stafbulíci, které jsme vedli hlavně k loveckému výcviku. Mají složeny i zkoušky z poslušnosti, protože si myslím, že do lesa by měl jít až ovladatelný pes. Nyní už jsme v lese jako doma a můžeme naše zkušenosti předat ostatním. Stále se mám co učit a nikdy nepřestanu vyhledávat a naslouchat starší a zkoušenější lektory.

Úspěchy

Vedla jsem celkem 7 Staffordshire Bull Terriérů (v osobním majetku) na celkem 120 úspěšně absolvovaných zkouškách v letech 2009-2016. Z některých zkoušek jsme samozřejmě i vypadli, ale žádný učený z nebe nespadl, že?. Naopak jsem za tuto zkušenost vděčná. Kdo nevypadl, jakoby nevodil :). Máme na kontě 120 zkoušek, 3 Všestranné SBT, dosti CACTů, tituly Českého šampiona práce ČMKU, hodně titulů Klubových pracovních šampionů a Pracantů roku, tituly diviačar. V soušasné době jsem i rozhodčí z loveckého výkonu a to pro zkoušky ZVVZ, ZV, BZ, BZH, LZ, HZ, PZ. Ale za největší úspěch považuji úspěšné zavedení mých psů do praxe. Tam celá smečka odvádí nádhernou práci na menších i větších akcích a někdy i napravování reputace plemene. Na naháňkách celá smečka odvádí nádhernou práci a nic nepotěší více než obdivná slova od kolegů vůdců. A to je hlavně to, proč to dělám, vidět svou směčku šťastnou v lese.

Moji stafíci se zkouškama jsou:

Villy Victor Fransimo Bohemia aka Muf - 11 let - Mufík je velmi temperamnetní pes, má na kontě dost zkoušek, ale vybral si hlavně praxi, do které chodí stále i v jeho věku. Jeho doménou je lov spárkaté zvěře.

U.Go Flafy Wo-Wo Minies aka Flafy- 8 let - Všestranná fena, jejiž hlavní doméou je slídění, hledání a hlasitost. 

U.Erysen Suscanis aka Pusinka - nejúžasnější holčička a první Všestranná fena v ČR, která už bohužel umřela. Byla pro mě vším a všecko mě naučila. Bez ní by to nešlo, měla neuvěřitelně úžasnou povahu. Je to pořád moje láska.

Fata Morgana Macy Gray aka Buchtička - 8 let - Buchtička má obrovskou vlohu pro hledání a vodu, jen bohužel po zkoušenosti na Silvestra se začala trošku bát střelby. Na náháňky chodí a tam střelbu neřeší.

Forsa Bohemia Tau-Ros aka Srdíčko – 7 let - Moc šikovná holčička, která miluje jakoukoliv aktivitu hlavně praxi.

U.Dumpling Top Banana aka Knedlík- 3 roky. Pro mě pes, který se narodí jednou za život. Miluje prostě vše - zkoušky, lov spárkaté zvěře - je hlasitý, hony na kachny, plavání a jakékoliv nošení zvěře. Je neuvěřitelně chytrý, bystrý a spolehlivý. Byl Všestranný v necelých dvou letech. Teď má na kontě jen 30 loveckých zkoušek, kde vyhrával i na PZ, VZ v obrovské konkurenci loveckých psů. V praxi dokáže v nošení kokurovat i ohařům. Získal už všchny tituly, které mohl získat. Je to pracant a stoprocentně nejlepší pracovní pes smečky.

Espresso Top Banana aka Bublinka - 3 roky - Bublinka je úžasná na barvy, na kterých rozvíjíme její hlasitý oznam. V praxi i na zkouškách jsou s Knedlíkem úžasný tým.

Nyní mám doma mladou holčičku Licorice Latte TB - 7 měsíců, která se už chystá na zkoušky.

Sponzoři 

28000846 10213969839074481 1238992877 n

canisbullreklama
banner234x60

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440