This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

Předposlední červencový víkend se nadšenci do sportovní kynologie se SBT sjeli jako tradičně do severočeských Jenišovic. VI. ročník výcvikového kempu letos nesl podtitul „Bredův memoriál“, na počest vynikajícího stopaře, Breda ze Zalabské samoty. Tentokrát byl proto zaměřený převážně na první oddíl sportovní kynologie – stopy. V sobotu ráno se začínalo teoretickým seminářem v podání mezinárodního rozhodčího a úspěšného závodníka pana Jaroslava Petráčka. Dozvěděli jsme se, jak připravit psa od štěněte až po nejvyšší stopařské zkoušky. Odpoledne jsme si to pak mohli prakticky vyzkoušet s vlastním psem. Stopovalo se na okolních travnatých terénech – pod vedením p. Petráčka a Aleše Suchardy.

Po celou dobu prodlouženého víkendu (pátek – neděle) bylo k dispozici fotbalové hřiště v Jenišovicích, takže se trénovala i poslušnost a v sobotu odpoledne obrany. Figurant Petr Mikolášek si poradil jak s ještě nezkušenými mladými psy, tak i těmi, kteří již mají za sebou mnoho složených zkoušek. Večer pak ještě se všemi zájemci probíral další možný postup výcviku.

Na kempu se sešel plný počet, tj. 20 stafordšírských bulteriérů, všichni v majetku členů klubu SBTC CZ. Myslím, že každý na kempu získal nové tipy a poznatky k výcviku. A hlavně jsme se mohli sejít s ostatními nadšenci z řad majitelů SBT, kteří své psy cvičí, pracují s nimi a rozvíjejí plemeno po povahové stránce.

Děkujeme za podporu klubu SBTC CZ.

Report podává Aleš Sucharda.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440