This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

 Nabízené knihy mají shodný název, proto při objednávání VŽDY upřesněte, JAKOU knihu objednáváte!

obalka vo

       

obalkacela he

Knížku autorky, renomované mezinárodní rozhodčí Jiřiny Volšické vydal náš klub poprvé na jaře 2010, od té doby už vyšly čtyři dotisky.

Knížka, kterou distribuuje jen náš klub, je zasílána výhradně na dobírku (ČR) za 250 korun. O ceně zásilky do zahraničí (SK) se předem dohodněte na níže uvedeném emailu.

Objednávejte na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nezapomeňte do emailu napsat svou poštovní adresu! Vzhledem ke stejnému hlavnímu titulu obou nabízených knih vždy ve vlastním zájmu upřesněte, kterou knihu objednáváte.

Pro informaci zde uvádíme obsah knížky (názvy jednotlivých kapitolek: Charakteristika plemene / Standard plemene / Chceme psa / Pes nebo fena? / Výběr štěněte / Předvídavost / Péče o psa / Potřeby pro psy / Oblečky pro psy ano i ne? / Hračky pro psy / Výživa psa / Výkaly / Koupání, plavání / Starý pes / Smečka / Návštěva na veterinární klinice / Chovná fena / Krytí / Březost není choroba / Příprava na porod / Porod / Kojící fena, poporodní péče / Štěňata a fena v prvních sedmi týdnech / Odběr štěňat / Cestování autem / Stafordšírský bulteriér a canisterapie / Výstavy / Poradce chovu / Krycí list / Vzpomínám

 

 

 

Knížka autorů Alana Hedgese, Heleny Mudrové, Ivany Zuranové a Daniela Žďárského vyšla poprvé na jaře 2022. Knížku distribuuje jen náš klub. Dodávána je výhradně na dobírku (ČR) a stojí  398 korun. O ceně zásilky do zahraničí (SK) se předem dohodněte na níže uvedeném emailu.

Objednávejte na emailové  adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nezapomeňte do emailu napsat svou poštovní adresu! Vzhledem ke stejnému hlavnímu titulu obou nabízených knih vždy ve vlastním zájmu upřesněte, kterou knihu objednáváte.

V úvodu knížky je text Alana Hedgese, jedné z nejznámějších osobností ve světě milovníků našeho plemene. Alan shrnul své dlouholeté zkušenosti exteriérového rozhodčího, chovatele a také samozřejmě vystavovatele stafordšírských bulteriérů do velmi zajímavé stati, která je jeho osobitým výkladem jednotlivých článků standardu plemene. O chovu stafordšírského bulteriéra píše Helena Mudrová, Daniel Žďárský se věnuje sportovnímu a pracovnímu využití stafordšírského bulteriéra, Ivana Zuranová se dělí o své zkušenosti z výstav a zevrubně popisuje, jak to chodí a na co byste rozhodně měli pamatovat, pokud se se svým stafíkem rozhodnete účastnit kynologické výstavy. Knížku je doplněna galerií vítězů a vítězek klubových soutěží TOP Staff, šampionů sportu a šampionů práce.

vo1

vo1

vo1

vo1

 

str1

str1

str1

str1

str1

 

 

 

 


6. 6. 2021 - předseda na CNN Prima News na téma: Bojová plemena: Mýtus, který škodí zodpovědným pejskařům i bull plemenům


26. 4. 2021 - předseda hostem podcastu na téma: Co nás psi učí


 

titul Mysl 2009

Na podzim 2020 vyšel předsedovi klubu Danielovi Žďárskému čloánek o našem plemeni - na tři pokračování, časopis Myslivost 2020/9, 2020/10 a 2020/11. 


kalendar2020

SBT kalendář na rok 2020

Staffordshire Bull Terrier Activity 2020 ukazuje, že stafordšírský bulteriér je aktivní, společenský pes a dokonalý společník pro Váš každodenní život.

Kalendář obsahuje fotografie českých a mezinárodních fotografů. Nástěnný kalendář je formátu A3 44,0 cm x 31,0 cm, na šířku s kroužkovou vazbou. Cena kalendáře je 290 Kč plus poštovné a balné 80 Kč. Objednávky prosím směřujte na emailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kalendář je možné zaslat poštou do ČR i do zahraničí, nebo je také možné osobní převzetí v Praze, nebo Buštěhradě.


tn kalendar 19

SBT kalendář na rok 2019

Staffordshire Bull Terrier My Staffie 2019 ukazuje, že stafordšírský bulteriér je přátelský a společenský pes a dokonalý společník pro Váš každodenní život.

Kalendář obsahuje fotografie českých a mezinárodních fotografů. Zachycují naše plemeno v různých ročních obdobích a situacích. Nástěnný kalendář je formátu A3 44,0 cm x 31,0 cm, na šířku s kroužkovou vazbou. Cena kalendáře je 290 Kč plus poštovné a balné 80 Kč. Objednávky prosím směřujte na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kalendář je možné zaslat poštou do ČR i do zahraničí, nebo je také možné osobní převzetí v Praze, nebo Buštěhradě.


2018 01 20MF dnes1

...má postavu kulturisty a tlamu přes půl hlavy

V příloze Magazín Mladé fronty dnes vyšel 20. ledna 2018 článek o psech, k němuž poskytla rozhovor i naše členka, mezinárodní rozhodčí a znalkyně plemene Jiřina Volšická. Máme stafíky rádi, ale --- ne každý je miluje jako my! Část 1, 2, 3.


 2018 kalendar steigger zmen

Nástěnný kalendář o našem plemeni

Staffordshire Bull Terrier Best friend 2018 ukazuje, že stafordšírský bulteriér je aktivní, přátelský a společenský pes. Obsahuje fotografie českých a mezinárodních fotografů. Zachycují naše plemeno v různých ročních obdobích a situacích. Nástěnný kalendář je formátu A3 44,0 cm x 31,0 cm, na šířku s kroužkovou vazbou. Cena kalendáře je 280 Kč plus poštovné a balné 70 Kč. Objednávky prosím směřujte na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kalendář je možné zaslat poštou, nebo je také možné osobní převzetí v Praze, nebo Buštěhradě.


staffbull special2016

Staffbull Speciál 2016
Videozáznam z této úspěšné akce je k dispozici na DVD. Pro členy klubu je za 50,-, nečlenové jej mohou získat dobírkou za 200 Kč (vč. poštovného). Členové klubu zaplatí převodem na bankovní účet klubu 175008215/0300, (nezapomeňte uvést svůj variabilní symbol), DVD jim pošleme po připsání platby na účet. Objednávky s doručovací adresou zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


2017 06formen chesway
V červnu 2017 pózovali psi z ch. s. Chesway (Aneta Kuncová) jako modelové pro časopis For Men.

 


Kalendář o našem plemeni: Staffordshire Bull Terrier My Staffy 2017 ukazuje, že stafordšírský bulteriér je příjemný a aktivní společník v kazdodenním životě člověka. Obsahuje fotografie  účeských a mezinárodních fotografů zachycujích naše plemeno v různých ročních obdobích a situacích. Nástěnný kalendář je formátu A3 44,0 cm x 31,0 cm, na šířku s kroužkovou vazbou. Cena kalendáře je 270 Kč plus poštovné. Objednávky směřujte na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 


Reportáž z celostátní soutěže malých plemen (za účasti SBT) poslala naše členka Zdenka Veselková. Pes, přítel člověka 8/2016, část 1, část 2

 


Článek o teriérech v lovecké praxi, na němž se podílel i náš člen Rudolf Slaba, byl uveřejněn v červencovém čísle časopisu Svět myslivosti (7/2016).

 


V časopise Haf, mňau vyšel v dubnu 2016 pěkný článek o stafících a o chovatelské stanici naší členy Anety Kuncové.

 


V pořadu České televize Chcete mě? (8. 11. 2015) předvádí reprezentant našeho plemene, co všechno musí umět terapeutický pes.

 


Štěňátka z ch.st. West Palami, která patří naší dlouholeté člence, paní L. Bláhové, jsou na kalendáři, který vydává časopis Pes, přítel člověka. Za tkaničku páníčkovy boty tahá Ginno Rosi, uprostřed je Golden Gucci a vpravo fenečka Giulietta Garsi.

 


V červencovém čísle časopisu Psí kusy (7/2015, pdf, 6,5 MB) najdete článek o "chůvě s vizáží zápasníka".

 


V únorovém vydání časopisu Svět psů 2/2015 vyšel moc zajímavý článek o historii bull sportů od našeho člena Daniela Žďárského (Lucky Bull Team), který se v této oblasti pohybuje již patnáct let, je pořadatelem Staffbullshow a má celkový přehled o aktuálním dění. Text přináší také informace o tom, jak si stojí tyto disciplíny dnes.

 


V časopise Katka č. 38 (12. 9. 2014) je půlstránka o našem plemeni, doplněná o fotky "Boogie" (Iriss Bessi Olstaf).

 


Ve slovenském časopise Lovu zdar! publikoval článek o našem plemeni a jeho využitelnosti v myslivosti v létě 2014 (č. 7-8/2014) člen klubu Rudolf Slaba.

 


Ačkoliv v textu o bull asistentech v letním čísle (2014) časopisu HafMňau hovoří o svém pejskovi Ebony Roxxane Dream Staff Bohemia jeho majitel a náš člen pan Helísek, na titulní straně časopisu je reprezentantka jiné chovatelské stanice: Afrodithé Siren Chesway. Článek je zde.

 


Pejsek Enrico Elfi West Palami z chovu naší dlouholeté členky paní Ladislavy Bláhové posloužil jako model pro rozsáhlý článek o našem plemeni v časopise Fauna v červnu 2014, č. 12/2014. 1. část, 2. část, 3. část.

 

Otevřený dopis klubu k reportáži TV Nova, odvysílané 19. května 2014

 


V březnovém čísle (3/2014) časopisu Lovecký pes vyšel článek Martina Říhy (ve spolupráci s klubovou garantkou pro lovecký výcvik Klárou Bubeníkovou) s názvem Stafordšírský bulteriér jako lovecky upotřebitelný pes.

 


V únorovém vydání časopisu Svět psů (2/2014) vyšel druhý díl seriálu o psích sportech, tentokrát Bull sporty. Týká se i našeho plemene. Na přípravě textu i fotek se podílela naše členka Aneta Kuncová.

 


Ve Světě psů (č. 1/2014) vyšel rozhovor s Anetou Kuncovou (ch. s. Chesway) o našem plemeni, také portrét plemene a reportáž Dana Žďárského o Staff Bull Show 2013. Prostě číslo o stafíkovi :-))


Nakladatelství Vašut vydalo knížku Zdeňka Spiese (2. vydání), koupit ji můžete např. zde.


Pes, přítel člověka (9/2013) uveřejnil článek o obedienci se stafíkem.

 

 


V září 2013 vyšel zásluhou Anety Kuncové (ch. s. Chesway) v časopise Haf&Mňau třístránkový profil plemene.

 


Martin Říha vydal v srpnu 2013 knížku o plemeni. Objednat a koupit si ji můžete zde.

 


V létě 2013 probíhal díky Martinu Říhovi v nedělníku Aha! seriál Léto s Donie.

 


Slovensko - po uveřejnění návrhu zákona o regulaci chovu psů, jehož novela vychází z BSL (Breed Specific Legislation, tzn. legislativa založená na rozlišování plemen) připravil Martin Říha dokument na podporu našich slovenských kynologických kolegů. Podrobnosti k situaci na Slovensku shrnuje např. web slovenské občanské iniciativy Jeden meter.sk.

 


V Právu 24. ledna 2013 byl zveřejněn rozhovor s Martinem Říhou.

 


V prezidentské kampani 2013 se objevil i stafík; na konci klipu (od 55. vteřiny).

 


Martin Říha radil v AHA! prosinci 2013.

 


Shrnutí sezony 2012 v oblasti sportovní kynologie malých plemen - stafíci se neztratili! Str. 1, str. 2.

 


Dvoustránková reportáž Daniela Žďárského o Staf Bull Show byla otištěna v č. 1/2013 Světa psů.

 


Do firemního kalendáře firmy Gappay (pomůcky pro sportovní kynologii a výcvik) pro rok 2013 se podařilo díky kontaktu Dana Ždárského umístit i jednu fotku stafíka, jinak jsou tam samí ovčáci a další služební plemena. Na foto je Danova dcera Matilda a Chili Pepper Wizard Bull, autor fota Rudolf Slaba.

 


V programu Dobré ráno s Českou televizí 11. prosince 2012 (blok "beseda o canisterapii") udělala pěknou propagaci našemu plemenu a canisterapii naše členka Iva Francková s  (Blanche Feithful Staff). Abby je už zkušená televizní hvězda (podívejte se i na její vystoupení 9. listopadu 2012, které avízujeme níže).

 


O využití stafíků v myslivosti a o výhodách umístění GPS lokátorů na psích obojcích apod. pojednává fundovaný text našeho člena a poradce pro výcvik Rudolfa Slaby ve Světě myslivosti 9/2012.

 


9. listopadu 2012 propagovala canisterapii v České televizi (pořad Sama doma, od 34. minuty) naše členka Iva Francková s Abby (Blanche Feithful Staff). Abby se chovala vzorně!

 


Zprávu o úspěšné klubové podzimní akci Staffbull Speciál 2012 podává ve Světě myslivosti 11/2012 náš člen a poradce pro výcvik Rudolf Slaba. Fotky do časopisu poskytla Hana Maredová.

 


V zářijovém čísle časopisu Pes, přítel člověka byl zveřejněn rozhovor s naším členem Slavomírem Janouškem o výcviku. Část 1, část 2. Inspirativní!

 


A ještě jednou Flash! Pěkné povídání o výcviku malých plemen z pera naší členky Anety Kuncové bylo otištěno v Inspiraci, letní příloze Mladé fronty. Část 1, část 2.

 


V srpnovém čísle časopisu Psí kusy (roč. 2012) je uveřejněn pěkný článek o excelentním pracovním šampionu Flashovi Wizard Bull, který je v majetku našeho člena pana Františka Vanžury.

 

Staffí den 2012 na stránkách Planety zvířat. Reportáž z vydařené akce od A. Kuncové.

 


Ve Snídani s Novou 4. června 2012 byl jako host náš člen MVDr. Zbyněk Lonský a jeho pes Zonny z Hambalek Bušín. Skoro 7 minut dlouhý vstup byl věnován péči o psí chrup. Zonny se ve studiu choval naprosto ukázněně a krásně předváděl i praktické používání různých dentálních prostředků. Zazněla také informace o vynikajícím výsledku tohoto psa na Světové výstavě v Salzburgu (18. 5. 2012), kde se Zonny stal vítězem třídy.


Vstup začíná v čase 14:22.


V č. 4/2012 časopisu Svět psů vyšel portrét teriérů typu bull, kde jsou samozřejmě informace i o SBT. Podíl na článku má vedle naší členky paní Jiřiny Volšické náš člen Daniel Žďárský. Část 1, část 2, část 3, část 4.

 


V pořadu ČT1 - Živě na jedničce (12. 3. 2012) vystoupil Slavomír Janoušek se svým sportovně vedeným psem Balthazarem Smaragd Smile. V interview velice hezky představil naše plemeno a odpovídal na dotazy týkající se bull and terrier sportů a upozornil i na web našeho klubu a jeho sekci věnovanou sportům určeným psům typu bull. Záznam pořadu je uložen v archivu České televize.

 


Člen našeho klubu a Rady pro výcvik Daniel Žďárský (L.B.T.) vystoupil v pořadu Ekonomika (10. 1. 2012) na ČT24 jako odborník a poradce v oblasti výchovy a výcviku psů. Na řadě záběrů bylo prezentováno i naše plemeno stejně jako další teriéři typu bull. Reportáž měla velmi kladné ohlasy odborné i laické veřejnosti a její obsah je v souladu s filozofií našeho klubu v oblasti výcviku. Záznam pořadu je uložen v archivu České televize.

 


Poradce výcviku našeho klubu, Rudolf Slaba, je autorem dvou zajímavých článků v lednovém čísle Světa myslivosti 2012 (Lovecké uplatnění stafordšírského bulteriéra a Stafordšírský bulteriér porazil na BZH psy tradičních loveckých plemen).

 


"Pro někoho krásní, pro jiného oškliví." V čísle 12/2011 časopisu Pes, přítel člověka vyšel rozhovor o plemeni s Ivanou Zuranovou, ch. s. Eilatan. (strana 1, 2)


Martin Říha poskytl Právu (4. 8. 2011) rozhovor o bulteriérech, také tedy o našem plemeni.


Vyšla kniha o bulteriérech z pera našeho člena Martina Říhy.

 


Informace o akci Staffbullshow, červen 2011, vyšla v časopise Psí sporty v č. 5/2011.

 


Pes, přítel člověka 3/2011 - pěkný článek o výcviku a rozhovor s naším členem Karlem Antošem.


Planeta zvířat (2/2011), dlouhý článek, po jehož přečtení však získáte o stafících poněkud nepřesný dojem. Komentáře k článku.

 


Časopis Psí sporty (1/2011) -  rozsáhlý fundovaný materiál o výcviku stafíků od našeho člena Daniela Žďárského, doprovázený řadou překrásných akčních fotografií. Komentáře k článku. Článek na Danově webu

 


Zimní Inspirace (příloha Mladé fronty, Zima 2010) uveřejnila článek Anety Kuncové.

 


4. října 2010 se v programu Sama doma předvedla Pancha naší členky paní Klímkové, (od 40. minuty pořadu.)

 


Na podzim 2010 se o plemeni psalo na stránkách Inspirace, přílohy Mladé fronty

 


V červnu 2010 zveřejnil Pes, přítel člověka, profil plemene. Komentář ke článku.

 


Stafík propaguje canisterapii v "Chcete mě?" 18. června 2010 (od cca 3. minuty).

 


V březnu 2010 se o plemeni psalo v Dogs Magazine.

 


Na podzim 2009 vyšel článek Martina Říhy o využití stafbulíků v myslivosti.

 

Záznam z rozhlasového pořadu ČRo (2008) o tzv. bojových plemenech (5'12'', 2,4 MB, mp3), který připravila redaktorka Alžběta Havlová a ve kterém mluví Vladimíra Tichá a Jiřina Volšická.

 


V červnu 2008 otiskl Svět psů rozhovor s Jiřinou Volšickou.

 


O canisterapeutické akci referovala v časopise Svět psů v červenci 2006 Jiřina Volšická.

 


V roce 2003 natočila Česká televize zdařilý dokument s názvem Podvedení psi. Pro pamětníky: Zdeněk Spies s Nikitou (cca od 17:40), Jiřina Volšická s Eliškou (cca od 19:30) a na konci v kolektivu oblíbená, milá a přátelská Míla Průšová:-) na cvičáku s Papanem (od cca 23. minuty).

 


Jeden z prvních kvalifikovaných textů o našem plemeni z pera Jiřiny Volšické byl zveřejněn v časopise Svět psů v roce 2002 v rubrice Portrét plemene. 1. část, 2. část, 3. část.

 


O speciální výstavě klubu v roce 2002 referoval polský kynologický bulletin (č. 6/2002). Část 1, 2, 3, 4.

 


V č. 6/2001 časopisu Svět psů vyšel text Jiřiny Volšické o canisterapii se stafíky.

 

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440