This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

Odkazy

Canisterapeutická sdružení pracují ve všech krajích, jsou to např.: Helppes, Pomocné tlapky, Psi pro život, Svopap, Pestrá společnost, Hafík a další.

Zkušební řád canisterapeutických zkoušek

Testy canisterapeutických psů

V současnosti nejsou jednotné testy a každá organizace má vlastní. Je to velká škoda, neboť obsah testů je velice podobný. Pes a psovod jsou tým a musí společně prokázat, že oba splňují všechny požadované vlastnosti pro tuto činnost. Sdružení zabývající se canisterapií pořádají kurzy, kde přednášejí odborníci a seznámí zájemce s veškerou problematikou oboru. Dále vypisují zkoušky pro veřejnost.

canis gonsS laskavým svolením sdružení Helppes bych jako ukázku testů použila jejich zkušební test: Test se skládá ze dvou částí - poslušnost a speciální cviky. V poslušnosti je ještě navíc cvik „Přivolání psa od zvěře,“ ten dělá psům velké problémy. Je však nutný, neboť v mnohých ústavech chovají králíčky, morčata, kočky a pes musí být i za jejich přítomnosti plně ovladatelný. „Chování psa krátkodobě uvázaného a ponechaného o samotě.“ Psovod jde do úkrytu a kolem uvázaného psa prochází lidé i s dalším psem. I zde musí zůstat pes v klidu. Speciální cviky jsou pro některé účastníky náročné. Posuzuje se tam nejen chování psa, ale i schopnost psovoda komunikovat nejen se psem, ale i s klienty a personálem zařízení. Plné znění testů a testy dalších organizací najdete na webu.

Ukázku práce poslala naše členka Iva Francková. Další foto.

Využití canisterapeutického psa

Delta Society dělí zooterapie na
AAA - společné aktivity za účasti zvířat. Návštěvy u klientů v domovech i rodině. Nevede se dokumentace a neurčují se konkrétní cíle.
AAT - terapie za pomoci zvířat. Je určen konkrétní terapeutický záměr, cíl i metodika jeho provádění. AAT je vedeno příslušným odborníkem v oboru a vede se podrobná dokumentace.
Canisterapeutický pes se může uplatnit při ucelené rehabilitaci (UR).
Do rehabilitačního týmu patří rehabilitační lékař, fyzioterapeut, ergoterapeut, psycholog, logoped, speciální pedagog, sociální pracovník, zdravotní sestra. Při všech činnostech těchto odborníků se nepochybně uplatní canisterapeutický pes formou návštěvních i terapeutických programů.

Stafordšírský bulterier je plemeno, které se aktivně a úspěšně účastní AAA i AAT a má v této činnosti velkou perspektivu.

 canisterapie paprsek

canister7

 

letak20140711

Sponzoři 

28000846 10213969839074481 1238992877 n

 

 

canisbullreklama

zooveta sponzor

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440