This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

 
11.7.2024 INFO SPECIÁLNÍ VÝSTAVA - VIGVAM NĚMČICE 21.-22.9.2024
 
Vážení členové klubu,
 
přihlašování na Speciální klubovou výstavu spuštěno přes systém DOGOFFICE:  
 
 
Klub SBTC CZ 
 
8.7.2024 INFO ISM
  
Vážení členové klubu,
letos se po několika letech opět koná akce ISM - International Stafford Match a to v sobotu 19.10.2024 v Holandsku.
Akci pořádají Sara a Rini Van Wijk a tato akce nespadá pod holandský klub. Nicméně, na tuto akci navazuje oficiální klubová výstava holandského klubu 20.10.2024 se zadáváním CAC.
Pořadatelé ISM nás oslovili, zda se této akce budeme chtít zúčastnit a budeme schopní sestavit team pro tuto akci.
Jedná se o dva mladé psy a dvě mladé feny do 24měsíců v době konání + náhradníci a o dva psy a dvě feny nad 24 měsíců plus náhradníci.
Jeden z majitelů by měl vystupovat jako kapitán družstva, ale není podmínkou že to musí být vystavující. Může to být někdo ve smyslu, nehrající kapitán. Prostě někdo, kdo bude mít celou akci pod kontrolou. Podmínka je ale znalost Aj pro komunikaci s organizátorem.
Tímto vyzýváme všechny zájemce o tuto akci, kteří by se chtěli se svými psy a fenami ISM zúčastnit, aby poslali email se jménem a fotkou svého psa nebo feny, včetně data narození na email - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Pokud bude počet zájemců vyšší než je požadovaný počet, je třeba určit někoho kdo se ujme finálního výběru. Nebo můžeme udělat anketu na klubovém FB ať se členové klubu vyjádří, jaké psy a feny do Holandska poslat.
Letošní ročník se liší tím, že je třeba uhradit startovné, což je 200EUR na team (25eur na psa) , které klub v případě zájmu členů zaplatí. Plus jako předešlé ročníky bude startujícím uhrazen poplatek 3000,- cestovné, které bude vyplaceno po akci. Pokud pojede jeden majitel s dvěma psy, obdrží ale pouze 1x3000,- (není to na psa).
Za výbor věříme, že se najdou nadšenci, kteří budou rádi český klub representovat jako v minulých letech.

26. 6. - Sdělení Kárné komise:

V souladu s Kárným řádem, kdy je povinnost informovat o zahájených kárných řízení a uveřejňovat je na internetové stránce klubu SBT s uvedením stručného popisu, Kárná komise sděluje:

Dne 18. 6. 2024 bylo zahájeno kárné řízení s členem klubu Z. S. za porušení Etického kodexu - Interní vztahy.


25. 6. - výsledky z Intercanis Brno


24. 6. - rozhodnutí Kárné komise


18. 6. - výsledky z klubovky v Náměšti


5. 6. - zápis ze schůze kárné komise 4. 6. 2024


28. 5. - výsledky z mezinárodky v Litoměřicíchrozhodnutí Kárné komise


27. 5. - nabídka štěňatrozhodnutí Kárné komise


26. 5. - Na web byla umístěna aktualizovaná znění dokumentů (se změnami schválenými na členské schůzi dne 28. 4. 2024) - Stanovy, Chovatelský řád. Jednací řád, Kárný řád. Naleznete je v sekci Klub / Dokumenty.


17.5. - PRODLOUŽENÍ UZÁVĚRKY DO 19. 5. 2024. Pořadatelé výstavy v Náměšti na Hané prodloužili uzávěrku do neděle 19. 5. 2024 do 24:00 hodin.

Přihlašování stále probíhá na:https://www.dogoffice.cz/office/exhibitions/list

  
Leták Nám욍.jpg

16. 5. - report z výcvikové akce - ZOP, ZPU1 / 11. 5. 2024


12. 5. - nová klinika v Babicích v seznamu míst k odběru vzorků


8. 5. - report z výcvikové akce Bull Sport Challenge, zápis z členské schůze 28. 4. 2024


2. 5. - přehledy v chovu SBT za rok 2023


17. 4. - Rozhodnutí Kárné komise


16. 4. - výsledky z mezinárodky v Českých Budějovicích


15. 4. - zápis ze schůze výboru


9. 4. - report z výcvikové akce Treadmill Race


8. 4. - pozvánka a program členské schůze klubu SBTC CZ, z.s., 28. 4. 2024, kandidáti, příloha 1, příloha 2, příloha 3


20. 3. - výsledky z národky v Brně


7. 3. - Rozhodnutí Kárné komise


3. 3. -  členové klubu 2024


21. 2. - výsledky, report a fotky z klubovky v Tvoršovicích


20. 2. - Rozhodnutí Kárné komise


12. 2. - Rozhodnutí Kárné komise


5. 2. - Výcvik akce 2024

Přidán seznam plánovaných sportovních/ pracovních a výstavních akcí s podporou klubu na rok 2024 včetně předběžného rozpočtu. 


4. 2. - Informace z laboratoře GENOMIA 

Doporučujeme Vám účast na semináři o SNP profilování, kde se dozvíte všechno o novém profilu ISG2020 a srovnání metody se starším standardem ISAG2006. Seminář se koná 7.2., je online a zdarma, přihlásit se může kdokoliv. Odkaz na přihlášení najdete zde https://www.genomia.cz/cz/akce/

Všichni přihlášení také obdrží pdf s prezentací. Posíláme již nyní powerpointovou prezentaci z podobné přednášky a semináře.


2. 2. - Nepřehlédněte! AKCE pro členy klubu SBTC CZ, z.s., na únor 2024 od našich sponzorů ke klubové výstavě v Tvoršovicích 17. -18. 2. 2024. 

Pokud u nich budete něco nakupovat, do objednávky zadejte kód z letáku a obdržíte 15% slevu. 

Vše, co Vás bude zajímat, najdete na jejich webech Pelíšky.dog a Peštovka.

peliskyKV2024      pestovkaKV2024


1. 2. - výsledky z DUOCACIB z Brna, aktualizace klubových šampionů. zápis ze schůze výboru 29. ledna


29.1. -  Výborová schůze 

Zápis ze schůlze výboru dne 29. 1. 2024, zvláště prosím věnujte pozornost bodu 3.5 Platební řád a jeho dodržování


7. 1. - Zprávy z výboru:

Dobrý den,
po nějakém čase přináším opět pár aktualit a připomínek.
 • Na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. se již hromadí bodovací tabulky, za které děkuji a zároveň připomínám, že je čas do konce tohoto měsíce. Jakmile tabulku zkontroluji a zapíši konečný počet bodů, přijde informace na email, a to odpovědí na zaslané.
 • Do konce ledna je i termín pro nahlášení akcí sportovních/ pracovních či výstavních seminářů. Pokud víte, že se chcete zhostit pořádání takové akce a momentálně nevíte ještě termín, není to problém, termín akce se nahlašuje dle pravidel, 75 dní dopředu (aby se zamezilo střetu klubových akcí). Pokud tápete v pravidlech pořádání, obraťte se na mě.
 • Výbor klubu by rád vydal již mnohokrát zmiňovaný zpravodaj, aktuálně ale nemáme ani jeden článek. Články zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Do datové schránky klubu jsme obdrželi Výzvu náhrady škody před podáním žaloby od pí J.T., která žádá o finanční odškodnění ve výši téměř 300 tis. Kč za soudní výlohy, ušlý zisk a rozdílné poplatky jako nečlena klubu. V návrhu byl šibeniční termín na odpověď - 15. 1. 2024. Paní J.T. byla požádána o prodloužení termínu, komunikace proběhla též přes klubovou datovou schránku.
 • Na začátku prosince 2023 byly na klubovém účtu zaznamenány příchozí platby po 2 000,- Kč, které nebylo možno identifikovat. Předseda kontaktoval banku, která výboru neposkytla bližší informace o platbách a doporučila nezasílat částky zpět a počkat. Na konci prosince byla z účtu naopak stržena částka 2000,- s poznámkou "exekuce". Do datové schránky klubu však o této stržené platbě nepřišla jediná informace. Předseda se dopátral na policejní oddělení Zlín, kde se dozvěděl, že náš účet byl bohužel využit pro podvod realizovaný zatím neznámým pachatelem. Bylo mu sděleno, že z praxe vyšetřovatelů je známo, že transparentní účet s větším množstvím menších plateb je ideální adept na takového podvody. Podvodník se účtem ohradí jako potvzenou platbou a dále si nechá poslat větší obnosy peněz jinam. Náš bankovní účet není v ohrožení. Aktuálně je vše v řešení Policie ČR. Částky si bude s největší pravděpodobností policie postupně strhávat zpět, tudíž se na účtu objeví tento úkaz znovu.
 • Do konce ledna zde na FB také stále běží anketa na návrhy rozhodčích pro budoucí výstavy, anketa je umístěna v této skupině hned nahoře. O anketě prosím informujte i své známé členy klubu, kteří na FB nechodí a kteří mohou samozřejmě své tipy zaslat emailem na adresu místopředsedkyně Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., která návrhy shromažďuje.
 • Všechny body budou diskutovány na výborové schůzi, která proběhne na přelomu ledna a února.

1. 1. 2024 - Nové bodové ocenění pro výpočet bodů nutných k získání klubových titulů Klubový šampión, klubový junior šampión a klubový veterán šampión, TOP Staff 2023 - psi a feny, Výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice 2023


24.12. - PF 2024 

Všem členům klubu SBTC CZ, přátelům plemene stafordšírský bulteriér a především všem dobrým lidem HEZKÉ VÁNOCE a ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK.
Přeji Vám všem i Vašim blízkým pevné zdraví, mnoho štěstí, buďte na sebe opatrní, mějte se rádi a v Novém roce na viděnou.
Za výbor klubu SBTC CZ DZ

PF2024_II.jpg


21. 12. - Rozhodnutí Kárné komise


20. 12. - Úspěchy našich členek ve Španělsku


18. 12. - výsledky z TrioCacib Praha


15. 12. - nová smluvní klinika v Ostravě


14. 12. - Klubová výstava Tvoršovice - informace o změně rozhodčího

Oznamujeme, že původně domluvený rozhodčí pan Mark Davies svou účast u nás zrušil. Na jeho místo jsme sehnali paní Helen Reaney (UK). Aktualizované propozice k výstavě.

Club show Tvoršovice - information about the change of judge

We announce that the originally arranged judge, Mr. Mark Davies, has canceled his participation in our club show. Mrs. Helen Reaney (UK) has been kind enough to accept our invitation to judge our show. Here is the updated show proposition.

Uzávěrka / deadline: 28. 1. 2024.

letakKV2024Tvors


7. 12. - úspěch našeho člena Honzy Nováka na dvou předvánočních výstavách v Rakousku


6. 12. - Informace z kárné komise:

- jak jste si jistě všimli, Kárná komise začala pomalu zahajovat kárná řízení;
- při zahájení řízení je kárně odpovědné osobě odeslán doporučený dopis s dokumenty a podklady, zároveň je odeslán e-mail s naskenovanými dokumenty;
- své vyjádření má kárně odpovědná osoba možnost zaslat i e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;
- lhůta, která je Vám stanovena na Vaše vyjádření, je závazná (tzn. jak pro kárně odpovědnou osobu, tak i pro samotnou kárnou komisi) před touto lhůtou nebude vydáno žádné rozhodnutí;
- v případě ústního jednání, na které má karně odpovědná osoba právo, bude toto jednání konáno v Příbrami, kam bude předvolána jak kárně odpovědná osoba, tak i navrhovatel.

Závěrem jménem Kárné komise děkujeme za Vaši spolupráci a trpělivost.


5. 12. - Laboratoř Genomia informuje:

Vážení zákazníci.

S předstihem vás chceme informovat, že od 1.1.2024 dojde ke zdražení testu STR DNA profilu psů a koček na cenu 1350 Kč. Cena po klubové slevě bude 1215 Kč včetně DPH. Děkujeme za pochopení.

Testy objednané a uhrazené před 1.1.2024 budou zpracovány v příštím roce bez doplatku.

Cena testu stanovení SNP profilu se pro rok 2024 nemění.


4. 12. - rozloučení se Zdeňkem Spiesem se bude konat 15. prosince

rozlouceniZdenekS


4. 12. - nabídka štěňat, výsledky z národky v Brně


29. 11. - Sdělení Kárné komise

V souladu s Kárným řádem, kdy je povinnost informovat o zahájených kárných řízení a uveřejňovat je na internetové stránce klubu SBT s uvedením stručného popisu, Kárná komise sděluje:

Dne 29. 11. 2023 bylo zahájeno kárné řízení s členem klubu K. Z. za porušení Etického kodexu - Interní vztahy.

Dne 29. 11. 2023 bylo zahájeno kárné řízení s členem klubu P. F. za porušení Chovatelského řádu - Využití v chovu - nedodržen interval 10 měsíců mezi porodem a nebližším krytím u chovné feny.

Dne 29. 11. 2023 bylo zahájeno kárné řízení s členem klubu V. Č. za porušení Chovatelského řádu - Využití v chovu - nedodržen interval 10 měsíců mezi porodem a nebližším krytím u chovné feny.


29. 11. - report ze sportovní akce - Treadmill Race, 25. 11. 2023, Praha, Pesopark Uhříněves

TM2023podzim


27. 11. - Zápis o provedeném nahlížení do účetnictví spolku SBTC CZ, z.s.

Na základě žádosti členů klubu Simony Lahodové, Petra Lahody, Lenky Lonské a Martina Záliše bylo dne 27. 11. 2023 uskutečněno nahlížení do účetnictví klubu SBTC CZ, konkrétně se jednalo o požadavek předložit kompletní účetnictví za roky 2021 a 2022, včetně výpisů z účtů, přijatých a vydaných faktur, nákladových listů vč. cestovních nákladů, stavu hotovostní pokladny (příjmové a výdajové pokladní doklady), peněžní deník a kompletní inventarizaci majetku za dané roky. Vše bylo na místě připravené, na konec žadatelé požádali o náhled jen o kompletní účetnictví z roku 2022. Celému nahlížení byl přítomen předseda klubu Daniel Žďárský, jednatelka a hospodářka klubu Jitka Zamrzlová a místopředsedkyně Iveta Dlouhá. Za žadatele o nahlížení se nakonec dostavil jen Petr Lahoda a Martin Záliš, Lenka Lonská a Simona Lahodová se omluvily. Na místě nedošlo k žádné komunikaci, nebyly vzneseny žádné dotazy ze strany žadatelů.

Přítomní žadatelé si vše nafotili s tím, že jsou si vědomi toho, že je to pouze pro účely nahlížení žadatelů. Byli upozorněni, že šíření nafocených dokumentů jakékoliv třetí straně není možné.

Zapsal: Daniel Žďárský, předseda spolku, 27. 11. 2023


24. 11.  Sdělení Kárné komise

V souladu s Kárným řádem, kdy je povinnost informovat o zahájených kárných řízení a uveřejňovat je na internetové stránce klubu SBT s uvedením stručného popisu, Kárná komise sděluje:

Dne 28. 11. 2023 bylo zahájeno kárné řízení s členem klubu S. L. za porušení Stanov - používání názvu klubu SBT a jeho znak a za porušení Etického kodexu - Všeobecné zásady.


24. 11.  Sdělení Kárné komise

V souladu s Kárným řádem, kdy je povinnost informovat o zahájených kárných řízení a uveřejňovat je na internetové stránce klubu SBT s uvedením stručného popisu, Kárná komise sděluje:

Dne 24. 11. 2023 bylo zahájeno kárné řízení s členem klubu J. H. za porušení Chovatelského řádu - překročen maximální počet vrhů u jedné feny.


22. 11. - Sdělení Kárné komise

V souladu s Kárným řádem, kdy je povinnost informovat o zahájených kárných řízení a uveřejňovat je na internetové stránce klubu SBT s uvedením stručného popisu, Kárná komise sděluje: 

Dne 22. 11. 2023 bylo zahájeno kárné řízení s členem klubu Z. H. za porušení Kárného řádu - nakrytí chovné feny chovným psem bez vystavení krycího listu, a porušení Chovatelského řádu - věková hranice pro poslední nakrytí feny je dovršení 8 let.

Dne 22. 11. 2023 bylo zahájeno kárné řízení s členem klubu Z. S. za porušení etického kodexu č. III. - Interní vztahy.

Dne 22. 11. 2023 bylo zahájeno kárné řízení s členem klubu D. Š. za porušení chovatelského řádu a naplnění čl. III. odst. 2 písm. b) kárného řádu - pes ani fena nejsou v době krytí uchovněni, a to platí i v případě že není uchovněn jen pes anebo jen fena.


22. 11. - Klubová výstava Tvoršovice, 17. - 18. února 2024 / Club show Tvorsovice, February 17 - 18, 2024. Propozice / propositions, přihláška / entry form.

Uzávěrka / deadline: 28. 1. 2024.


20. 11. -  Vzpomínka na jednoho z našich

Ve čtvrtek 16. listopadu zemřel náš bývalý předseda a čestný člen klubu pan ing. Zdeněk Spies (*1948).

Zdeněk se angažoval v našem klubu již od konce 90. let. Byl spolu se svou ženou majitelem feny Joriky z Roztyl, která získala řadu vítězství na výstavách v ČR i v zahraničí a v roce 2003 se stala klubovou TOP Staff. V roce 1998 se Zdeněk stal jednatelem klubu a po rezignaci Františka Pitaše na funkci předsedy klubu (na členské schůzi 18. 9. 2004) se dočasně ujal funkce předsedy, již vykonával až do roku 2007. Ve volbách do výboru v roce 2007 již z vlastní vůle nekandidoval, ale i nadále zůstal velmi platným členem klubu. Aktivně se účastnil klubového života, moderoval několik členských schůzí a svými zkušenostmi pomáhal výboru klubu. Stal se také autorem jedné z prvních knih o našem plemeni, knížky Stafordšírský bulteriér, která vyšla v roce 2005 a dnes již dávno není k sehnání.

Na Klubové výstavě SBTC CZ v Počernicích u Prahy, která se konala 8. června 2013, mu bylo předsedou klubu slavnostně uděleno čestné členství v klubu; po Jiřině Volšické se stal v historii druhým čestným členem klubu.

Ti, kdož jste ho znali osobně, jste určitě ocenili jeho vyrovnanou a rozvážnou povahu, která dokázala zklidnit i ty nejbouřlivější diskuse. Zdeňku, budeme na Tebe moc vzpomínat!

zdenek spies


15. 11. - zápis ze schůze Kárné komise


14.11. - ŠAMPIONÁT CANICROSS  SBTC CZ  poslední  III.díl -  report zde

CC Sadská.jpg


10. 11. - Oznámení pro členy klubu

Dne 25. 5. 2023 bylo podáno oznamovatelkou členkou klubu Alexandrou Macourkovou Okresnímu státnímu zastupitelství v Nymburce oznámení, že někteří členové výboru a Kontrolní komise spolku Staffordshire Bull Terier Club CZ, z.s., porušili povinnost při správě cizího majetku. Dne 23. 6. 2023 bylo podání předáno Krajskému ředitelství Policie Středočeského kraje, Územní odbor Nymburk, které dne 25. 7. 2023 zahájilo úkony vyšetřování. K vyšetřování byli přizváni členové výboru Daniel Žďárský, Ivana Zuranová, Jitka Zamrzlová , dále vypovídal ing. Petr Lahoda a byla oslovena i klubová účetní Miroslava Dlouhá. Vyšetřování bylo ukončeno 24. 10. 2023. Policejní orgán oznámenou věc odložil usnesením dle § 159a/1 trestního řádu s tím, že se žádný trestný čin nestal. Usnesení nabylo právní moci dne 3. 11. 2023.


6. 11. - zápis ze schůze výboru


1. 11. - zápis z volební členské schůze


17. 10. - report z výstavního semináře s Dianou Sychovou


6. 10. - report z akce Staffbull Speciál, 1. 10. 2023


2. 10. - pozvánka a program členské schůze klubu SBTC CZ, z.s., 21. 10. 2023, kandidáti,návrhy členů k projednání


27. 9. - aktualizace seznamu členů


25. 9. - aktualizace KCh, JKCh, VetKCh


15. 9. - úspěchy psů v majetku členů klubu


7. 9. - speciálka - výsledky a fotky


29. 8. - speciálka 2023 - obsazení kruhů, výsledky z mezinárodky v Boleslavi 19. srpna


10. 8. - nabídka krycích psů, zápis ze schůze výboru


 3.7. - report ze sportovní akce - Staf  Bull Show  - bull sporty / Praha 

baner2023


27. 6. - Vyjádření klubu SBTC CZ, z.s., k žádosti člena P. L. ze dne 5. června 2023


23. 6. -  Upozornění

Vážení členové, upozorňujeme, že v termínu od 1. do 16. 7. (předseda, místopředsedkyně), resp. do 23. 7. (jednatelka) budeme čerpat dovolenou. Děkujeme za pochopení.


22. 6. - Propozice / proposition přihláška / Application form na speciálku v Němčicích / Special Show in  Nemcice, 2. a 3. 9. 2023. Uzávěrka přihlášek je 18. srpna / Deadline: August 18, 2023

 


21. 6. - výsledky z klubovky v Náměšti


19. 6. - informace pro členy klubu

Vážení členové klubu SBTC CZ, z.s.,

dovolujeme si Vás informovat o aktuálním dění v našem klubu a dalších plánech, které byly projednány na mimořádné online výborové schůzi, konané dne 6. 6. 2023.

Vzhledem k tomu, že nám pan Martin Doležal oznámil ukončení ve funkci klubového právního zástupce, oslovili jsme několik právních kanceláří, mimo jiné i ČMKU s prosbou o doporučení na právního zástupce, orientujícího se v naší oblasti, a ve středu 14. 6. 2023 se uskutečnila schůzka v advokátní kanceláři JŠK s paní JUDr. Hanou Císlerovou, kde jsme se domluvili na zastupování klubu její osobou. Tímto bychom rádi poděkovali Martinu Doležalovi za jeho dosavadní práci a právní poradenství, a to za cenu, která byla více než přátelská. V kárné komisi Martin Doležal dál setrvá ve své funkci.

V návaznosti na naše úvodní společné jednání 14. 6. 2023 převzala paní Císlerová zastoupení klubu v aktuálně probíhající právní záležitosti, která vyžaduje rychlou reakci. Konkrétně se jedná o požadavek člena klubu, pana P. L., který prostřednictvím svého advokáta (pan Mgr. Vladimír Reznichenko), požaduje po klubu přístup k interním informacím a dokumentům, které zahrnují mj. jmenovitý seznam všech členů klubu, včetně jejich osobních údajů.

S paní JUDr. Hanou Císlerovou byla domluvena maximální výše právních výloh v této souvislosti do 50tis. Kč bez DPH.

Paní Císlerová bude dále náš v klub zastupovat v následujících záležitostech:

 • Spor s paní Z.S, který aktuálně běží a soudní stání je stanoveno na datum 14. 9. 2023.
 • Spor s paní J.T., na členské schůzi jsme informovali o výsledku s tím, že klub musí zaplatit prohraný soudní spor. Členka S. L. však informovala členy o připravovaném dalším soudním sporu.

Konkrétní výše odměny v těchto věcech bude dohodnuta, nicméně nepřekročí běžný tržní standard.

Důvodem angažování externího advokáta je, že samotný výbor klubu nemá natolik odborné znalosti, aby mohl odpovídat na dotazy advokátů a zastupovat klub před soudy, a proto bylo nevyhnutelné najít kompetentní osobu, na kterou se můžeme s těmito věcmi obracet. To, že jsou to situace, které nemají s řádným chovem našeho plemene nic společného, nejspíš nemusíme ani zmiňovat, a velmi nás mrzí, že vůbec nastaly.

Výbor klubu SBTC CZ, z.s.


15. 6. - klubovka v Náměšti, sobota, 17. června: mapa areálu, harmonogram, rozdělení do tříd

namest


11. 6. - Pozvánka na výstavní seminář

Zveme členy klubu SBTC CZ na výstavní seminář s profesionální handlerkou Dianou Sychovou, který se bude konat stejně tak jako v loňském roce v sále areálu Vigvam v Němčicích u Kolína. Semináře budou dva, v sobotu 30. září proběhne seminář junior handlingu pro děti v doprovodu jednoho z rodičů - členů klubu, v neděli 1. října klasický seminář, každý pro 20 účastníků, kdy děti účastnící se junior handlingu budou rozděleny do dvou skupin po deseti. Počet účastníků je omezen proto, aby se handlerka mohla věnovat individuálně každému. Začátek semináře v neděli bude v 10 hodin, cca ve 13 hodin pauza na oběd a předpokládaný konec v 17 hodin. Časy sobotního semináře budou včas upřesněny.

Program semináře bude zahájen krátkým teoretickým výkladem a dále bude následovat praktický trénink handlingu (vystavování) jak společný, tak individuální, dále simulace výstavy a nakonec vyhlášení tří nejlepších handlerů (vystavovatelů) absolvovaného semináře.

Cena semináře pro členy klubu je 850,- Kč na osobu. Počet psů není omezen, můžete přijít s jedním, dvěma, nebo třemi psy. V ceně je zahrnuto malé občerstvení (káva, čaj, voda, džus, sendviče a moučník).

Přihlásit se můžete na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Ve zpětném potvrzovacím e-mailu Vám Renée pošle podklady k uhrazení poplatku za seminář.

Těšíme se na Vaši účast! Výbor klubu SBTC CZ, z.s.

 sbtc handling seminar 2023


4. 6. - nová ordinace v Seznamu smluvních klinik pro odběry vzorků - tentokrát ve Frenštátě pod Radhoštěm


3. 6. - report z výcvikové akce - Zkoušky ZOP a ZPU1, 28. května 2023


1. 6. -  Výbor klubu informuje členskou základnu, že termínované úkoly, které vzešly z členské schůze z 22. 4. 2023, jsou splněny :

ad0) ukládá výboru klubu, aby doplnil dokumenty ve veřejném rejstříku - chybějící dokumenty odeslány prostřednictvím datové schránky dne 21. 5. 2023, splněno.

https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=739943

ad1) ukládá výboru klubu, aby zapracoval schválené změny Stanov klubu SBTC CZ, z.s., a aktualizované znění Stanov klubu vyvěsil na webu klubu, Termín: 30. 6. 2023, zodpovídá: výbor klubu; - splněno

ad2) ukládá výboru klubu, aby zapracoval schválené změny Chovatelského řádu SBTC CZ, z.s., a aktualizované znění Chovatelského řádu vyvěsil na webu klubu, Termín: 30. 6. 2023, zodpovídá: výbor klubu; - splněno

ad3) ukládá výboru klubu, aby zapracoval schválené změny Platebního řádu SBTC CZ, z.s., a aktualizované znění Platebního řádu vyvěsil na webu klubu, Termín: 30. 6. 2023, zodpovídá: výbor klubu; - splněno

https://staffbullclub.cz/klub/dokumenty.html

ad4) ukládá výboru klubu zavést transparentní účet klubu. Termín: 1. 6. 2023 ( včetně snížení bankovních poplatků s bankou ČSOB, a.s., kde má klub b.ú.;)  zodpovídá: předseda klubu - splněno

https://www.csob.cz/portal/firmy/bezne-ucty/transparentni-ucty/ucet?account=175008215

ad5) ukládá výboru klubu zapracovat úpravy klubové soutěže TOP Staff a Výstavně nejúspěšnější chovatelské stanice: zavedení dvou nových kategorií TOP Staff puppy a TOP Staff veterán. Termín: 30. 6. 2023, zodpovídá: výbor klubu -splněno

https://staffbullclub.cz/vystavy/klubove-souteze/top-staff.html

ad6) ukládá výboru klubu upravit tabulku plánovaných výcvikových akcí na rok 2023 a rozšířit ji o informaci, jakou formou bude akce ze strany klubu podporována a případnou plánovanou hodnotu finanční částky. Termín: 30. 6. 2023, zodpovídá poradkyně pro výcvik - splněno 

https://staffbullclub.cz/vycvik/terminy-akci/akce-2022.html


8. 5. - Klubovka v Náměšti - rozdělení do tříd:

Kirsty Summerfield (UK ) - Feny štěňata, feny dorost. Psi třída mladých, feny třída mladých feny - BOJ - 70 jedinců
Terri Morrell (UK) - Psi třída veteránů, štěňata, dorost, mezitřída, otevřená, pracovní, vítězů, čestná - BOB - 64 jedinců
Marie Morris (UK) - Feny třída veteránů, mezitřída, otevřená, pracovní, vítězů, čestná - BOS, BOV - 91 jedinců


15. 5. - úspěchy psů v majetku členů klubu


12. 5. - nabídka štěňatnabídka krycích psů


10. 5. - report z výcvikové akce v Berouně


30. 4. - zápis z členské schůze 22. dubna 2023


24. 4. - nabídka štěňat


19. 4. - výsledky z mezinárodky v Budějkách


17. 4. - zápis ze schůze výboru 12. dubna


16. 4. - aktualizace jmen rozhodčích na MV a NV pořádané v ČR dle změn pořadatelů výstav


11. 4. - výsledky z národky v Brně (Špilberka)


7. 4. - report z výcvikové akce Treadmill Race IX, 1. dubna

TM2023jaro.jpg


3. 4. - aktualizace seznamu členů


31. 3. - Program členské schůze klubu, 22. 4. 2023

Členská schůze klubu SBTC CZ, z.s., se bude konat v sobotu 22. dubna 2023 od 10 hodin v konferenčním sále společenského centra Vigvam v Němčicích (PSČ 280 02), www.vigvamresort.cz.

Program:
1. Zahájení
2. Volba hlasovací komise, předsedajícího, zapisovatele
3. Schválení programu
4. Kontrola plnění usnesení z minulé členské schůze
5. Návrh na zavedení popisných svodů
6. Návrhy na změnu klubových předpisů
7. Návrhy členů:
7.1 Návrh na vedení transparentního účtu SBTC CZ.
7.2 Úprava Chovatelského řádu, čl. V., bod 7.
7.3 Návrh – rozhodčí
7.4 Návrh úprav – klubová soutěž TOP STAFF, Výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice
7.5 Návrh úprav – Řád pro udělení titulu Klubový šampion, Klubový junior šampion a Klubový veterán šampion v rámci bodování klubu SBTC CZ, z.s.
7.6 Zrušení zákazu krytí modrá na modrou
7.7 Předložit rozpočet na rok 2023 ke schválení
7.8 Zrušení neplacení členských příspěvků výkonných orgánů klubu
7.9 Předložit žádosti o sponzoring podané k rukám výboru klubu
7.10 Předložit podrobnosti všech soudních sporů klubu SBTC CZ,
7.11 Vysvětlení enormní výše bankovních poplatků, změna bankovního spojení klubu
7.12 Úpravy ve Stanovách klubu
7.13 Úpravy v Jednacím řádu klubu
8. Usnesení

Diskuse následuje po každém bodu.

Podrobné návrhy k jednotlivým bodům 5, 6, 7.1 - 7.13 byly rozeslány všem členům klubu dne 31. 3. 2023.


27. 3. - nabídka krycích psů


23. 3. - nabídka štěňat


22. 2.  - výsledky z klubovky v Tvoršovicích; všichni, kteří si nechali zapsat výsledek z výstavy do výstavní přílohy PP, mají na datumovém razítku omylem rok 2022, mohou v klidu poslat doklady k uchovnění a paní poradkyně datum v PP opraví.


21. 2. 2023 - Upozornění na konání členské schůze klubu SBTC CZ, z.s., v sobotu 22. dubna 2023 od 10 hodin v konferenčním sále společenského centra Vigvam v Němčicích.

Předběžný program:
1. Zahájení
2. Volba hlasovací komise, předsedajícího, zapisovatele
3. Schválení programu
4. Kontrola plnění usnesení z minulé členské schůze
5. Zavedení popisných svodů
6. Úpravy Stanov, Chovatelského řádu a Platebního řádu
7. Návrhy členů
8. Usnesení
Diskuse následuje po každém bodu.

Program schůze bude upřesněn v pozvánce na schůzi, která bude rozesílána 21 dní před konáním schůze. (Stanovy klubu SBTC CZ, z.s., čl. VIII, bod 4).

Výbor vyzývá členy, aby zasílali návrhy k projednání na schůzi. Návrhy k projednání na členské schůzi může člen (viz Jednací řád, čl. IV) zaslat buď emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo písemně na poštovní adresu klubu nejpozději do pátku 31. března 2023.


8. - 22. 2. - Pro všechny přátele plemene stafordšírský bulteriér připravila firma Dibaq a.s. (produkující granulované krmivo pro psy značky  FITMIN  a generální partner klubu SBTC CZ,z.s.) akci. Při nákupu nad 400 ,- kč dostanete slevu 10%. Do objednávky zadejte KÓD SBTCCZ10. Akce platí pouze v rozmezí 8. - 22. 2. 2023.

1080x1080_FB_post_promo_fotka_pes.jpg


2. 2. - zápis ze schůze výboru 24. lednaPLÁN SPORTOVNÍCH A PRACOVNÍCH AKCÍ NA ROK 2023


24. 1. - aktualizace seznamu členů


5. 1. - TOP Staff 2022, výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice 2022


31. 12. - členstvo k 1. lednu 2023


15. 12. - report z Lacerta Cup, výcvikové akce 12. 12. 2022


8. 12. - výsledky z Jubilejní třicítky v Brněnabídka krycích psů


30. 11. - report z Treadmill Race, výcvikové akce 26. 11. 2022


26. 11.- zápis ze schůze výboru 23. listopadu


25. 11. - Propozice a přihláška na Klubovou výstavu do Tvoršovic, 18. a 19. února 2023

sbtc vystava tvorsovice2023 letacek.png2

 

Entry form and propositions for the SBTC CZ Club Show, which will be held on Saturday and Sunday 18th and 19th February 2023 in Tvorsovice

sbtc vystava tvorsovice2023 letacek en


24. 11. - aktualizace klubových šampionů


 22. 11. - report z 3. části canicrossového šampionátu - Sadská 17. 11. 2022, report z mistrovství Evropy v dogdancingu


17. 11. - tabulka výstav v ČR 2023


6. 11. - report z akce OBE triky pro stafíky


31. 10. - report z akce Joringový Trhák


25. 10. - report z Výstavního semináře s profesionální handlerkou Dianou Sychovou 


13. 10. - výsledky z mezinárodky v Budějovicích


Vážení přátelé, členové klubu,

po pečlivém zvážení jsme usoudili, že bude rozumnější klubovou schůzi
plánovanou na 11. 12. 2022 zrušit. Důvod je prostý - v současné době se
domníváme, že administrativní chyba, která se týkala změny data schůze,
by byla akorát důvodem k rozpoutání diskusí na téma, zdali maji být body
odhlasované na této schůzi platné, či nikoliv.

Přejeme krásné a pohodové svátky.

Za výbor klubu

Daniel Žďárský
předseda

9. , 10. a 12. 10. Upozornění na konání členské schůze dne 11. prosince 2022.

Vážení členové,  ZRUŠENO !

upozorňujeme na konání členské schůze klubu SBTC CZ, z.s., v neděli 11. prosince 2022 v konferenčním sále společenského centra Vigvam v Němčicích (PSČ 280 02), www.vigvamresort.cz.

Předběžný program:
1. Zahájení
2. Volba mandátové komise, předsedajícího, zapisovatele
3. Schválení programu
4. Kontrola plnění usnesení z minulé členské schůze
5. Zavedení popisných svodů
6. Podněty členů
7. Usnesení

Program schůze bude upřesněn v pozvánce na schůzi, která bude rozesílána 21 dní před konáním schůze. (Stanovy klubu SBTC CZ, z.s., čl. VIII, bod 4).

Výbor vyzývá členy, aby zasílali podněty k projednání na schůzi. Podněty k projednání na členské schůzi může člen zaslat buď emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo písemně na poštovní adresu klubu nejpozději do pátku 18. listopadu 2022.

Těšíme se na Vaši účast.

Za výbor klubu
Jitka Zamrzlová, jednatelka a hospodářka


23. 9. - výsledky z mezinárodky v Klatovech, výsledky ze speciálky v Němčicích, fotky z Němčic


20. 9. zápis ze schůze výboru 12. září


6. 9. - výsledky z národky v Olomouci


1. 9. - Speciální výstava 18. září 2022 - rozdělení do kruhů

Vše potrženo a sečteno. Celkem přihlášeno 433 psů! Je to absolutní rekord za celou dobu, co existuje klub SBTC CZ.

Vzhledem k počtu přihlášených psů jsme museli operativně přizvat čtvrtého rozhodčího. Dalším gentlemenem do party bude pan Gerard Cox /IRL/ . Nebylo úplně jednoduché sehnat na poslední chvíli rozhodčího, který by měl čas, ale diky pomoci P. Hopgooda a T. Hehira se to podařilo!

KRUH Č. 1 A KRUH Č. 2 BUDOU UMÍSTĚNY VNĚ AREÁLU NA PŘILEHLÉ LOUCE.

KRUČ Č. 3 A KRUH Č. 4 BUDOU UMÍSTĚNY UVNITŘ AREÁLU V PROSTORU VEDLE VIGVAMU, TAK JAK NA MINULÉ VÝSTAVĚ.

Těšíme se na vás, výbor klubu

 

Kruh / Ring 1 Thomas Hehir - 116  
 Psi Třída mladých / male Junior Class  45
 Feny Třída mladých / female Junior Class  71
   
 Kruh / Ring 2 Eric Galvin - 99  
 Psi Mezitřída / male Intermediate Class  41
 Psi Třída otevřená / male Open Class 38
 Psi Třída pracovní / male Working Class  8
 Psi Třída vítězů / male Winner Class 12
   
Kruh /Ring 3 Pete Hopgood  - 137  
 Feny Mezitřída / female Intermediate Class 54
 Feny Třída otevřená / female Open Class 57
 Feny Třída pracovní / female Working Class 10
 Feny Třída vítězů / female Winner Class 16
   
Kruh / Ring  4 Gerard Cox  - 81  
 Psi Třída veteránů / male Veteran Class 7
 Psi Třída štěňat / male Baby Class 10
 Psi Třída dorostu / male Puppy Class 6
 Psi Třída čestná / male Honour Class 7
 Feny Třída veteránů / female Veteran Class  17
 Feny Třída štěňat / female Baby Class 10
 Feny Třída dorostu / female Puppy Class 15
 Feny Třída čestná / female Honour Class 9

 


28. 8. - výsledky z mezinárodky v Boleslavi 20. srpna


22. 8. - Přihláška na CC a propozice na sportovní akci Staff Bull Speciál 2022, v sobotu 17. září v Němčicích (den před speciání výstavou)

sbtc staff bull special sport letak2022


12. 8. - výsledky z TrioCACIB Praha


1. 8. - pozvánka na výstavní seminář

Zveme členy klubu SBTC CZ na výstavní seminář s profesionální handlerkou Dianou Sychovou, který se bude konat v sále areálu Vigvam v Němčicích u Kolína. Semináře budou dva, první v sobotu 22. 10. a druhý v neděli 23. 10., každý pro 17 účastníků. Počet účastníků je omezen proto, aby se handlerka mohla věnovat individuálně každému. Začátek semináře bude v 10 hodin, cca ve 13 hodin pauza na oběd a předpokládaný konec v 17 hodin.

Program semináře bude zahájen krátkým teoretickým výkladem a dále bude následovat už jen praktický trénink handlingu (vystavování) jak společný, tak individuální, dále simulace výstavy a nakonec vyhlášení tří nejlepších handlerů (vystavovatelů) absolvovaného semináře.

Cena semináře pro členy klubu je 750,- Kč na osobu. Počet psů není omezen, můžete přijít s jedním, dvěma, nebo třemi psy. V ceně je zahrnuto malé občerstvení (káva, čaj, voda, džus, sendviče a moučník).

Přihlásit se můžete na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V e-mailu uveďte, na který den semináře se hlásíte. Ve zpětném potvrzovacím e-mailu Vám zašlu podklady k uhrazení poplatku za seminář.

Těšíme se na Vaši účast! Výbor klubu SBTC CZ, z.s.

sbtc handling seminar letacek

31. 7. -  nabídka štěňat


25. 7. -  nabídka štěňat, výsledky z Klatov a Mladé Boleslavi


1. 7. - propozice a přihláška na Speciální výstavu SBTC CZ, která se bude konat v neděli 18. září 2022 v Němčicích 

 

Entry form and propositions for the SBTC CZ Special Show, which will be held on Sunday 18th September 2022 in Nemcice

sbtc vystava nemcice2022 letacek en


29. 6. - výsledky z Intercanis Brno


26. 6. - výsledky z  klubovky v Náměšti


20. 6. -  nabídka štěňat


19. 6. - reportáž z mistrovství světa v dogdancingu


13. 6. - zápis z členské schůze


29. 5. - Připomínáme členskou schůzi příští neděli, 5. června. ProgramNabídka štěňat


27. 5. - zápis ze schůze výboru klubu dne 25. 5. 2022


26. 5. - klubovka Náměšť - počty a rozdělení do kruhů

namest2022


26. 5. - nová knížka o našem plemeni

obalkacela he


23. 5. - výsledky z  mezinárodky v Litoměřicích 21. 5.


19. 5. - nabídka krycích psů, aktualizace seznamu smluvních klinik (přibyla klinika v Brně)


18. 5. -  Výsledky klubové soutěže: Pracovní pes roku 2021Sportovní pes roku 2021

Chrysanthemum 1msto sport Chrysanthemum Red Fransimo Bohemia, sportovní fena klubu SBTC CZ, z.s., za rok 2021


18. 5. - Report z výcvikové akce: klubová zkouška KJ ČR - ZOP, ZPU1


14. 5. - Klubová výstava Náměšť na Hané, 18. června 2022 - propozicepřihláška - upozorňujeme, že uzávěrka je v pátek 20. května 2022, program členské schůze 5. 6.


4. 5. - nabídka štěňat


2. 5. - aktualizace seznamu členů

Výcvik: Pro zájemce máme dva jarní termíny na absolvování vytrvalostní zkoušky. Jedná se o 14. 5. 12:30 a 11. 6. ve 13 h. Zkouška proběhne blízko obce Kyškovice okr. Litoměřice. Jedná se o absolvování 20 km trasy v časovém termínu se psem na vodítku pěšky (během), nebo na kole, koloběžce. Zkouška se může zapsat do PP, je organizována Boxer klubem ČR za přítomnosti jejich rozhodčí.

Pro více informací kontaktujte Pavla Kubíčka, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  728 217 621


26. 4. - nabídka štěňat


13. 4. - další pomoc Ukrajině

AKCE pomoc Ukrajině – klub SBTC CZ, z.s.
Vážení členové, ráda bych vás informovala o tom, že pomoc klubu SBTC CZ Ukrajině se dostává z fáze plánů do reality. Naskytla se skvělá příležitost, jak efektivně pomoci lidem a psům na Ukrajině. Auto, které směřuje přímo do Kyjeva s léky a hygienickými potřebami jsme doložili granulkami pro psy, které klub zakoupil speciálně k tomuto účelu od firmy HPF. Jednalo se o 10 x 20 kg granulí pro psy. Víc se bohužel do auta už nevešlo.
Pomoc odvážejí dobrovolníci, kteří jsou napojeni na skupinu, která organizuje pomoc lidem v Kyjevě a vše je zastřešeno přímo starostou Kyjeva. Vše je pod kontrolou, aby se pomoc dostala, kam má. Byla to velmi rychlá akce.

Odvoz materiální pomoci je to nejkomplikovanějši. Odvážným řidičům přejeme hodně štěstí, aby s cenným nákladem dorazili v pořádku do Kyjeva.
Helena Mudrová, poradkyně chovu,13. dubna 2022

11. 4. - report z výcvikové akcenabídka štěňat, výsledky z ostravské národky, která byla v Brně 9. 4.


10. 4. - předseda referuje o konkrétní akci Pomoc Ukrajině 

AKCE pomoc Ukrajině -  klub SBTC CZ, z.s.
O prodlouženém víkendu 7.-10.4.2022 klub uskutečnil předem plánovanou nadační akci na pomoc Ukrajině. Konkrétně se jednalo o humanitární odvoz krmiva pro psy v útulku , který se nachází poblíž města Užhorod. Ve spolupráci s přední českou Nadací na ochranu zvířat, která zprostředkovala materiální produkty, se podařilo na UA odvézt cca 1200 kg pomoci.
Klub měl dle dohody s výše zmíněnými partnery zajistit odvoz materiální pomoci na UA do útulku BARBOS. Daniel Žďárský a Zdeněk Kocek se vydali na cestu dlouhou bezmála 750 km (více jak 8 hodin jízdy). Celou akci jsme zvládli za 24 hodin (ve 2:00 v pátek 8. 4. výjezd z Prahy a příjezd ve 2:00 v sobotu 9. 4.) a nebýt několikahodinového zdržení na hranicích, možná bychom to dali i za míň, ale na UA celnici se jede za zpřísněného dohledu, takže odbavení mnohdy trvá i několik hodin, což se bohužel potvrdilo i u nás. Pro nás naštěstí jsme ale narazili na vojáka, který měl také psy a také by se mu prý hodilo je nakrmit … Jeden pytel krmiva jsme dali ukrajinským vojákům.
Útulek nebyl už pak moc daleko od hranic, ale i tak k němu byla cesta trnitá. Mám pro všechny jednu radu: „Na Ukrajinu jeďte jen s kvalitními tlumiči a rozhodně rezervou v kufru“. Cesty tam jsou jedna velká díra. Materiální pomoc jsme doručili a vyložili. Ověřili jsme si že BARBOS funguje jako určité překladiště pro další útulky, které si sem jezdí pro krmivo z celé Ukrajiny (např: z Kyjeva atd.)
Sotva jsme dovyložili náš náklad, za bránou už čekala další dodávka, která si jela pro svůj příděl. Iryna, šéfka útulku, nám povyprávěla, jak denně přeloží i několik tun krmiva. Což také bylo poznat na první pohled, když se člověk rozhlédl po útulku všude na paletách bylo krmivo, dezinfekční prostředky přikryté plachtami, že prý ani nemá cenu to uklízet do skladu, že se to tam každý týden protočí několikrát. Měl jsem z toho dobrý pocit, „baby“ v útulku to měly pod kontrolou a za každou pomoc byly moc rády. Věřím tedy, že i ta naše tunička přispěla do toho jejich šíleného kolotoče a pomohla tam, kde je to třeba – ať už v samotném Barbosu, anebo se přemístila někam dál. Ať tak, či onak, mise splněna a my zase naskočili do Transitu a vydali se zpět do ČR.
Naše osvědčené vyjednávací schopnosti však pekelně narazily při cestě zpět, kdy nám zase slovenští celníci ukázali, kdo že je tady pánem a my se nevyhnuli kompletní prohlídce již prázdného vozu, batohu, motoru, dutého dna a už ani nevím, co všechno jsme byli nuceni ukázat. UFFF, trochu jsme se zapotili, jestli nám tam někdo něco nešoupnul a my jsme se tak nestali obětí nějakého nastrčeného zločinu. Tihle celníci už totiž rozhodně soucit nevzbuzovali. Po důkladném prohledání nás ale pusitli a my jsme mohli zase pokračovat v cestě domů.
Slovensko nám ukázalo: „Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú“, za vydatného deště a za tmy , kdy po silnicích tekly doslova potoky a stěrače nestíhaly stírat, jsme projížděli celým Slovenskem a déšť ustal, až když jsme překročili hranice na území ČR, až to bylo magické.
Daniel Žďárský, předseda klubu SBTC CZ, z.s.

5. 4. - upozornění na konání členské schůze dne 5. 6. Předběžný program


4. 4. - výsledky z Budějek 2. 4.


30. 3. - aktualizace seznamu členů


27. 3. - nabídka krycích psů


10. 3. zápis ze schůze výboru 7. 3. 2022


6. 3. - 

Vážení členové klubu,
moc si vážíme Vaší iniciativy pomoci Ukrajině; ta věc je velmi velmi kritická, ne-li děsivá a v dnešním 21. století by si už spousta z nás asi v životě neřekla, že se něco takového může ještě vůbec dít. Rozhodnout se, že někam napochoduji s tankem a vybombarduji město s lidmi, dětmi a zvířaty. Jako výbor celou situaci sledujeme a o formě pomoci přemýšlíme a diskutujeme každý den. I když je vše velmi emoční a situace si žádá pružné a rychlé řešení, vše bohužel nelze uchopit tak, jednoduše jak se zdá. My jako klub chceme cílit naší pomoc převážně pro psy, jak by taky ne, když jsme klub pejskařů. 
 
V současné době jsme v jednání s Nadací na ochranu zvířat a též jsme v komunikaci s paní Elenou Volinetskaya z Oděsy, jednatelkou klubu chovatelů psů typu Bull (na Ukrajině není specializovaný SBT klub). Jakmile se v jednáních posuneme ke konkrétním krokům, budeme samozřejmě o všem Vás, členy klubu, detailně informovat.
Nicméně už teď mohu sdělit, že NADACE trpí hlavně nedostatkem administrativních pracovníků, a pokud by to bylo možné a klub by chtěl co nejdříve aktivně pomoci, než přijde na řadu materiální a posléze i peněžitá pomoc, ptají se, zdali jsme schopni sestavit administrativní tým a začít s pomocí jak jen to půjde a to třeba hned. Neváhejte mě proto kontaktovat, podám bližší informace.
 
Ještě jednou moc děkujeme za Vaši podporu, ať už je jakákoliv. Moc si toho vážíme! Věřím, že naše pomoc nebude jen jednorázový finanční dar, ale bude to cesta dlouhodobějšího a efektivního charakteru.
 
Daniel Žďárský
předseda klubu SBTC CZ, z.s.

1. 3. - Vážení členové, oznamujeme, že jsme se rozhodli zrušit I. reprezentační ples našeho klubu, který se měl konat v sobotu 19. 3. 2022. Oproti našemu očekávání se ples nesetkal z Vašich řad s takovým zájmem, jaký jsme očekávali. Navíc zjitřená mezinárodní atmosféra k žádnému veselení a plesání ani nevybízí. Věříme, že zrušení přijmete s pochopením.

Těm několika z Vás, kteří jste se přihlásili a poslali účastnický poplatek, se omlouváme a peníze samozřejmě vrátíme.


1. 3. - po dlouhé době jsme opět dostali příspěvek do rubriky Úspěchy


22. 2. - aktualizace seznamu členů


11. 2. -  Klubová výstava Náměšť na Hané, 18. června 2022 - propozice, přihláška

Oblastní výstava Náměšť na Hané, 19. června 2022,  propozice, přihláška 

letak namest

 Pořadatelé informují:

Vzhledem k nastavení systému Dogoffice a zejména zadávaným titulům je celá akce rozdělena v systému na 5 "balíčků", a to následovně:
 
1) Oblastní výstava psů všech plemen Náměšť na Hané  19. 6. 2022 - zde se hlásí všechna plemena na neděli. Na nedělení oblastní výstavu se nově mohou  přihlásit  i plemena, která mají v sobotu své klubové a speciální výstavy. 
 
2) Náměšťská výstava - klubové výstavy  18. 6. 2022 - zde se hlásí plemena mající své klubové výstavy  (jen tato plemena jsou v nabídce)
 
3) Náměšťská výstava - speciální výstavy  18. 6. 2022 -  zde se hlásí plemena mající své speciální výstavy (jen tato plemena jsou v nabídce)
 
4) Oblastní klubová jezevčíků  18. 6. 2022 - zde se hlásí na klubovou akci jezevčíci
 
5) Oblastní klubová výstava  Retriever klubu CZ 19. 6. 2022 - zde se hlásí na nedělní klubovou akci plemena retrieverů          

11. 2. - Klubová výstava SBTC CZ, 19. - 20. února 2022 - rozdělení do kruhů


8. 2. - výsledky z DUO CACIB v Brně


1. 2. - aktualizace klubových šampionů, aktualizace klubových výcvikových akcí pro rok 2022


21. 1. - nabídka štěňat


14. 1. - pozvánka na ples

sbt ples

 

Výbor klubu SBTC CZ, z.s., zve všechny příznivce a milovníky SBT na I. REPREZENTAČNÍ PLES, který je spojen s křestem nové knihy Stafordšírský bulteriér a který se koná v sobotu 19. 3. 2022 od 19.00 hodin ve společenském centru Vigvam resort v Němčicích

PROGRAM :
19.00 - zahájení plesu, úvodní řeč moderátora, seznámení s programem, nabídkou menu a nápojů
19.00 - křest knihy klubu SBTC CZ, z.s.,
STANDARD – CHOV – VÝSTAVY - VÝCVIK, pokřtí houslový virtuos Pavel Šporcl
Prezentace knihy, několik slov o autorech (Alan Hedges, Helena Mudrová, Ivana Zuranová, Daniel Žďárský), nabídka knihy k prodeji, autogramiáda
20.00 - vystoupení houslového virtuosa Pavla Šporcla
20.45 - vystoupení tanečního páru Nicolase Jarkovského a Viktorky Mrňákové
21.00 - hraje kapela TOX
24.00 - půlnoční překvapení 🙂
02.00 - volná zábava a hudba na přání

Objednávky vstupenek + MENU 

Rezervace ubytování na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Na místě samozřejmě kompletní nápojový lístek resortu Vigvam

Dále jsou domluvena avizovaná MENU ( nejlépe objednávat dopředu pomocí formuláře ) a pokud by někdo nechtěl celé menu, Vigvam resort bude nabízet místní speciality např.,
Kváskový chléb se škvarkovou pomazánkou
Bavorskou klobásu
Šunkovou klobásu
Bramboráčky atd....

TĚŠÍME SE NA VÁS !!!!
Výbor klubu SBTC CZ, z.s.

 


11. 1. - aktualizace seznamu členů


7. 1. - propozice a přihláška na klubovou výstavu do Tvoršovic / Konopiště

sbt vystava konopiste   sbt vystava konopiste EN  Mvdr.Duchek beseda

 Klubová výstava SBTC CZ, 19. - 20. 2. 2022, propozice / přihláška

Club Show 2022, Feb 19-20, 2021, propositions / entry form

Beseda s MVDr. Duchkem o pohybovém aparátu plemene SBT

ubytko 


5. 1. 2022 - report z výcvikové akce Lacerta Cup


2021


27. 12. - nabídka štěňat


PF4


7. 12. - report z výcvikové akce Vojkovický Fofrrr 2021


26. 11. - report z výcvikové akce Treadmill Race VI.


20. 11. - aktualizace seznamu členů, zápis z členské schůze konané 13. 11. 2021


17. 11. - nabídka krycích psů


12. 11. zápis ze schůze výboru 8. 11. 2021


9. 11. - Důležité upozornění !!!!!

Vážení členové, ještě jednou Vás zveme na členskou schůzi, která se bude konat v sobotu 13. listopadu 2021 od 10:00 v konferenčním sále společenského centra Vigvam v Němčicích (PSČ 280 02), https://www.vigvamresort.cz/.

Znovu upozorňujeme na opatření vlády ČR, platná od 1. listopadu (viz např. https://koronavirus.mzcr.cz/respiratory-na-hromadnych-akcich-i-kratsi-platnost-testu-vlada-schvalila-nova-opatreni).

Před vstupem na schůzi bude prováděna kontrola dodržování OTN (očkování/test/prodělaná nemoc) s tím, že nebude umožněn vstup nikomu, kdo OTN neprokáže. Vstup bude umožněn pouze v respirátoru bez výdechového filtru.

Platnosti PCR testů 72 hodin, u antigenních testů pouze 24 hodin. Test na místě z našich zdrojů nebude možný.

Nechceme nikoho buzerovat, ale jelikož jako klub jsme pořadateli této akce, jde odpovědnost na naše bedra.


Hezký den všem, výbor klubu SBTC CZ, z.s.


 3. 11. - TOP Staff 2021, výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice 2021 - spočítáno!


1. 11. - report z výcvikové akce Joringovský trhák


30. 10. - report z výcvikové akce v Jílovém


23. 10. - rozeslán program členské schůze.

Vážení členové,

zveme vás na členskou schůzi SBTC CZ, z.s., která se bude konat v sobotu 13. listopadu 2021 od 10:00 v konferenčním sále společenského centra Vigvam v Němčicích (PSČ 280 02), https://www.vigvamresort.cz/.

Upozorňujeme na opatření vlády ČR, platná od 1. listopadu (viz např. https://koronavirus.mzcr.cz/respiratory-na-hromadnych-akcich-i-kratsi-platnost-testu-vlada-schvalila-nova-opatreni/): "Od 1. listopadu dojde ke změně platnosti PCR testů ze 7 dní na 72 hodin, u antigenních testů pak ze 72 hodin na 24. V restauracích, klubech, diskotékách a podobných provozech bude zavedena kontrola dodržování OTN (očkování/test/prodělaná nemoc) s tím, že provozovatel nesmí umožnit vstup zákazníkovi, který mu OTN neprokáže."


Program

1. Zahájení
2. Volba mandátové komise (návrh členů předkládá výbor klubu na místě)
3. Volba zapisovatele
4. Volba předsedajícího
5. Volba volební komise (návrh členů předkládá výbor klubu na místě)
6. Schválení programu
7. Kontrola plnění usnesení z minulé členské schůze
8. Zprávy členů výboru, zpráva předsedy kárné komise
9. Podněty členů

9.1 Členka výboru klubu a poradkyně pro chov Helena Mudrová navrhuje doplnění Chovatelského řádu SBTC CZ, z.s., článek V. Využití v chovu takto: Bude vložen nový bod 6 ve znění: "Maximální počet narozených a odchovaných vrhů u jedné feny je 5 vrhů za život."

9.2 Členka výboru klubu a poradkyně pro chov Helena Mudrová navrhuje doplnění Chovatelského řádu SBTC CZ, z.s., článek V. Využití v chovu takto: Bude vložen nový bod 7 ve znění: "Zákaz krytí dvou jedinců modré barvy mezi sebou, tzn. psi a feny, které mají zbarvení – modrá, modrá s bílými znaky, modrá žíhaná a modrá žíhaná s bílými znaky, bílá s modrými plotnami nebo čistě bílá, ale jedinec je po modrých rodičích. Výjimka není možná."

9.3 Členky klubu Alžběta Dudová, Barbora Smigová, Martina Vondráková navrhují následující úpravu Chovatelského řádu SBTC CZ, z.s.:
V článku II. Podmínky pro zařazení do chovu, odst. 1 se vkládá nové písmeno b), ve znění:
„b) absolvovat vyšetření na DKK a DLK. Vyšetření musí být provedeno v České republice až po dosažení 12 měsíců věku jedince. Rentgenový snímek může zhotovit jakýkoliv veterinář v ČR, který disponuje technikou pro pořízení rentgenového snímku. Vyhodnocení rentgenových snímků v rámci ČR musí provést pouze veterinář, který je Veterinární komorou veden jako posuzovatel DKK a DLK.“

V článku II. Podmínky zařazení do chovu v odst. 3 se za písm. e) vkládají nová písmena f) a g), ve znění:
„f) má RTG vyšetření na DKK do výsledku stupně C včetně,
g) má RTG vyšetření na DLK do výsledku stupně 1/1 včetně.“

V článku IV. Zařazení do chovu se v odst. 1 vkládají nová písmena f) a g), ve znění:
„f) fotokopii potvrzení o RTG vyšetření na DKK ve dvou kopiích,
g) fotokopii potvrzení o RTG vyšetření na DLK ve dvou kopiích.“

Odůvodnění:
Obliba plemene stále roste a v souvislosti s tím se zvyšuje i četnost problémů s pohybovým aparátem. SBT jsou pravidelnými návštěvníky ortopedů po celé republice. U loktů je to nejen FCP vada, při které pes musí dřív či později podstoupit operaci loketního kloubu. Vada se často objevuje již v raném věku (od 5 měsíců) a bohužel je zaměňována s růstovými problémy. U kyčelního kloubu díky dobrému osvalení nebývají potíže vidět a při diagnostikované lehké dysplazii nemusí mít jedinec za celý život žádné projevy, avšak vyskytují se výsledky D a horší, při kterých už je potřeba omezit některé aktivity a zásadně změnit styl života.
Psi i feny jsou zařazování do chovu na základě rentgenologického vyšetření (dále jen RTG):
- Dysplazie kyčelních kloubů (dále jen DKK) do výsledku stupně C včetně.
- Dysplazie loketních kloubů (dále jen DLK) do stupně 1/1 včetně.
Rentgenový snímek může být vyhotoven až po dosažení 12 měsíců věku jedince. Zhotovit rentgenový snímek může kterýkoliv veterinář v ČR. Vyhodnocení rentgenových snímků v rámci ČR může provést pouze veterinář, který je Veterinární komorou veden jako posuzovatel DKK a DLK.
Seznam posuzovatelů (25 jmen veterinárních lékařů), předložený navrhovatelkami, je přiložen v příloze (viz níže v tomto e-mailu).

10. Osobní představení kandidátů na funkci poradce/poradkyně pro výcvik a na funkce do kontrolní komise

Na funkci "poradkyně pro výcvik" kandidují dvě členky klubu:
- Alžběta Dudová (*1994), bydlištěm v Neratovicích, členka klubu od 26. 2. 2018, čl. číslo 1653;
- Lucie Vesecká (*1986), bydlištěm v Praze, členka klubu od 10. 1. 2013, čl. číslo 993.

Na dvě pozice "člen kontrolní komise" kandidují členové:
- Renée Kryšpín Hájková (*1975), bydlištěm v Trutnově, členka klubu od 26. 2. 2014, čl. číslo 1093;
- Jan Novák, (*1980), bydlištěm v Hradištku (Praha-západ), člen klubu od 9. 4. 2003. čl. číslo 353.

11. Volby
12. Přestávka
13. Výsledky voleb
14. Usnesení


Těšíme se na Vaši účast.

Za výbor klubu
Jitka Zamrzlová, jednatelka a hospodářka


Příloha.

Posuzovatelé DKK a DKL
MVDr. Jan Beránek
MVDr. Michal Čáp
MVDr. Karel Čoudek
MVDr. Milan Decker
MVDr. Stanislav Doškář, Praha 5 – Motol
MVDr. Lukáš Duchek
MVDr. Milan Dvořák Ph.D.
MVDr. Jaromír Ekr, Hradec Králové-Kukleny
MVDr. Jiří Jahoda
MVDr. Vladimír Kyllar CSc.
MVDr. Radek Musil
prof. MVDr. Alois Nečas Ph.D.
MVDr. Vítězslav Novák
MVDr. Jan Nytra
MVDr. Marek Pepřík
MVDr. Petr Petráš, Lovosice
MVDr. Vítězslav Raška, Ostrava-Mar. Hory
MVDr. Jan Slabý, Písek
MVDr. Milan Snášil CSc.
MVDr. Jiří Šebek CSc., České Budějovice
MVDr. Jan Šterc
MVDr. Eva Štolcová, Ploskovice
MVDr. Libor Vlček
MVDr. Jiří Vomáčka, Litoměřice
MVDr. Zdeněk Žert CSc.


22. 10. - Přehled výstav v ČR na rok 2022


19. 10. - nabídka štěňat


10. 10. - výsledky z mezinárodky (29. 9.), světovky (1. 10.)  a mimořádné speciálky SBTC CZ (2. 10.) z Brna


 22. 9. - nabídka štěňat, účast SBT na mistrovství světa v obedienci, report ze Staffbull Speciálu 12. září v Kolesech


 20. 9. - rozdělení do kruhů - speciálka při WDS v Brně

kruhyBrno2021

Pro zajímavost:

Česká republika - 241 přihlášených jedinců
Francie - 12
Slovensko - 6
Polsko - 6
Itálie - 5
Švédsko - 4
Rusko - 3
Nizozemsko - 2
Španělsko - 2
Dánsko - 1
Velká Británie - 1
Německo - 1


15. 9. - výsledky z Olomouce a speciálky v Kolesech


11. 9. Upozornění na konání členské schůze SBTC CZ, z.s., v sobotu 13. listopadu 2021 v konferenčním sále společenského centra Vigvam v Němčicích (PSČ 280 02), www.vigvamresort.cz.

Předběžný program:

1. Zahájení
2. Volba mandátové komise (návrh členů předkládá výbor klubu na místě)
3. Volba volební komise (návrh členů předkládá výbor klubu na místě)
4. Schválení programu
5. Kontrola plnění usnesení z minulé členské schůze
6. Zprávy členů výboru, zpráva předsedy kárné komise
7. Podněty členů
8. Osobní představení kandidátů na na funkci poradce pro výcvik a na funkce do Kontrolní komise
9. Volby
10. Přestávka
11. Výsledky voleb
12. Usnesení

Program schůze bude upřesněn v pozvánce na schůzi, která bude rozesílána 21 dní před konáním schůze (Stanovy klubu SBTC CZ, z.s., čl. VIII, bod 4).

Výbor vyzývá členy, aby
1) navrhovali kandidáty na funkci poradce pro výcvik a na členství v Kontrolní komisi
2) zasílali podněty k projednání na schůzi.

Postup navrhování kandidátů je popsán v Jednacím řádu. Zde po informaci uvádíme vybrané pasáže:
Kandidatura do orgánu klubu SBT musí být podána písemně nejpozději do 21 dnů před konáním volební členské schůze, a to kterýmkoliv členem klubu SBT CZ, z.s., který má volební právo (kandidát může navrhnout sám sebe). Kandidatura musí obsahovat jméno a příjmení, datum narození a adresu kandidáta; označení (jednoho) orgánu klubu SBT, do kterého zájemce kandiduje. Kandidát musí zaslat písemně (poštou) svůj souhlas s kandidaturou a s uveřejněním své kandidatury na internetových stránkách klubu SBT; tento souhlas musí obsahovat datum a vlastnoruční podpis kandidáta. Dopis (vhodné zaslat doporučeně) s kandidaturou musí být doručen na poštovní adresu klubu (SBTC CZ, ul. M. Horákové 81, P.O. Box 82, 170 06 Praha 7) nejpozději do čtvrtka 21. října 2021.

Podněty k projednání na členské schůzi může člen zaslat buď emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo písemně na poštovní adresu klubu (SBTC CZ, ul. M. Horákové 81, P.O. Box 82, 170 06 Praha 7) nejpozději do čtvrtka 21. října 2021.

Těšíme se na Vaši účast.

Za výbor klubu Jitka Zamrzlová, jednatelka a hospodářka 


2. 9. - klubovka Kolesa: Přihlášeno je 327 psů ! Na poslední chvíli odřekl chorvatský rozhodčí  Mladen Ercegovič (důvod - Covid), operativně jsme oslovili paní rozhodčí ze Srbska Jelenu Lazovič, která nabídku přijala.

Vstupní listy jsou ke stažení na Dogoffice, kdo hlásil přes e-mail, tak mu přijdou emailem.

Rozdělení do tříd:  

tridy21Kole


31. 8. - výsledky z Boleslavi (28. srpna), report z výcvikového kempu


25. 8. - aktualizace seznamu členůaktualizace klubových šampiónů


23. 8. - nabídka krycích psů


16. 8. - výsledky z DUOCACIB Brno, nabídka štěňat, Speciální sportovní show, 12. září 2021, Kolesa / info o přihláškách, propozice


13. 8.  -  pozvánka na výstavu do Polska: Speciality Show of Bull Type Terriers – XI Alec Waters Memorial, 18. září 2021 (sobota), III Raymon d Oppenheimer Trophy - 19. září (neděle) podrobnosti

polsko1        polsko1.jpg2 


10. 8. zápis ze schůze výboru 9. 8. 2021


13. 7. 

  sbt club kolesa FB event size      specialni sportovni showKol2021

Speciální výstava SBTC CZ 2021, 11. září 2021, Kolesa / přihláška, propozice

Special Show 2021, 11th September 2021, Kolesa / entry form, propositions

Speciální sportovní show, 12. září 2021, Kolesa / info o přihláškách, propozice

   

sbt club brno

Mimořádná Speciální výstava 2021 při WDS, 2. října 2021, Brno / přihláška, propozice

Extraordinary Special Show 2021 at WDS, 2nd October 2021, Brno / entry form, propositions 


7. 7. - výsledky z Klatov a z klubovky v Němčicích, nabídka štěňat


30. 6. - ISM 2021 zrušen! Holandský klub SBTCN nám poslal smutnou informaci o tom, že International Stafford Match 2021 se ani letos konat nebude. Je to stále ještě dozvuk covidové pandemie; dva z pozvaných rozhodčích jim odmítli přijet a několik států, které se tradičně účastnily, také sdělilo, že letos nemohou vyslat své zástupce. Co se dá dělat ... Těšme se všichni na ISM 2022!


29. 6. - výsledky z Intercanis v Brně


27. 6. - nabídka štěňat


15. 6. - aktualizace klubových šampiónů, junioršampiónů a veterán šampiónů a klubových šampiónek, junioršampiónek a veterán šampiónek, abychom byli genderově korektní 

Klubovka Vigvam - rozdělení do tříd:

KV Vigvam rozdeleni do trid


6. 6. - předseda Daniel Žďárský na CNN Prima News na téma: Bojová plemena: Mýtus, který škodí zodpovědným pejskařům i bull plemenům, výsledky z červnové národky a mezinárodky v Brně


7. 6. - LOVECKÝ VÍKEND s garantem Rudolfem Slabou a Danielem Žďárským - ZRUŠENO !!!

Konečně tu máme dlouho avizovanou víkendovou akci s přednáškami, s loveckou a mysliveckou tématikou pro všechny milovníky přírody, myslivosti a práce psů v myslivecké praxi i mimo ni (skládání loveckých zkoušek). V případě zájmu prostudujte propozice a postupujte dle instrukcí. POZOR velmi omezený počet týmů - max. 10 SBT / vůdců!  

vycvik-akce/2021/Lovecky-vikend-2021.pdf  


3. 6. - zápis ze schůze výboru 25. 5. 2021


1. 6. - aktualizace tabulky k výstavám 2021,

ISM 2021

Vážení členové,
i letos se bude konat International Stafford Match 2021, mezinárodní výstava zástupců SBT klubů, kterou tradičně organizuje holandský SBT klub. V minulých ročnících dosáhli zástupci našich stafíků velkých úspěchů a věříme, že tomu bude podobně i letos.

Vybrat ty nejlepší psy a fenky do tohoto silně obsazeného klání není jednoduché. Každý rok se virtuálně na sociálních sítích i živě na různých setkáních a výstavách mezi členstvem diskutoval způsob výběru psů z majetku členů klubu, které by bylo vhodné delegovat k účasti (=jejichž majitelé by byli vybídnuti k přihlášení na výstavu za náš klub). Ve výboru jsme zkoušeli různé způsoby, jak se tohoto nesnadného úkolu zhostit. Výběrem byly pověřeny komise, jejichž členy volila celá členská základna, nebo to byla komise vzniklá na základě vlastního zájmu členů, vybráni byli ti psi, které navrhli sami členové, nebo psi podle svého umístění v žebříčku TOP Staff atd. atd.

Pro letošní rok nebylo do posledních chvil jasné, zdali se ISM uskuteční. V posledním květnovém týdnu bylo ze strany holandských organizátorů rozhodnutu - ANO. Bohužel Holanďané zvolili pro nás nešťastný termín: neděli 12. září, den po naší speciálce v Kolesech. Rozhodnutí přišlo (pro nás) na poslední chvíli, a to zejména s ohledem na konání klubovky ve Vigvamu, se kterou je spoustu práce, další práce je s  přípravou na Kolesa a také s letošní mimořádnou speciální výstavou v říjnu (při světovce v Brně). Rádi bychom se jako výbor aktivně podíleli na výběru "psích" reprezentantů do Holandska, ale čas není natahovací a prostě na to už nemáme kapacity. To ale neznamená, že bychom se ISM nechtěli účastnit, to v žádném případě! Podpoříme jakoukoliv iniciativu vás, členů, především ze stran zkušených chovatelů a vystavovatelů, která povede a vyústí do smysluplného výběru psů pro holandskou výstavu. Finanční podpora bude stejná jako v minulosti, 3000 Kč/pes.

Za výbor předem děkuji za vaši aktivitu a velmi rád uvítám vaše návrhy.

Daniel Žďárský, předseda klubu


31. 5. -  Proběhla aktualizace  klubových sportovních a pracovních akcí vycvik/terminy-akci/akce-2021

 • Zvláště pak upozorňujeme na nově přidanou VZ - Vytrvalostní zkoušku konanou 12.6. 2021. Více info garant Pavel Kubíček Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel.728 217 621  
 • A další blížící se bodovaná akce v rámci sekce BULL SPORTŮ - tradiční 20 ročník STAF BULL SHOW PRAHA - 26-27.2021. Více info na události FB : STAF BULL SHOW 2021

            sbs banner 2021


27. 5. - Přehledy v chovu za rok 2020nabídka krycích psů


21. 5. - Report z akce: Zkouška ZOP klubu SBTC CZ, ZKO Jílové, 16. 5. 2021


19. 5. - klubová výstava, Němčice, 3. - 4. 7. 2021 / Club Show, Němčice, July 3 - 4, 2021

letak letak en

 Přihláška / propozice

Entry Form / Propositions

Uzávěrka 8. června 2021  / Deadline June 8, 2021


13. 5. - klubová výstava v Náměšti - důležité upozornění

Dnes jsme obdrželi zprávu od RNDr. Jiřího Zbořila, jednatele ČMMJ, z.s. OMS Olomouc:

Vážené dámy, vážení pánové, zástupci klubů,

s ohledem na aktuální vývoj COVID situace a především s ohledem na mimořádně velký zájem o naši Náměšťskou výstavu (dnes přihlášeno již téměř 1200 pejsků) vám oficiálně oznamujeme, že se akce definitivně uskuteční v náhradním termínu, a to v sobotu 10. 7. 2021 a v neděli 11.7.2021.

Rozdělení na dva dny je sice neočekávané, ale výrazně výhodnější varianta kvůli epidemické situaci, lepší obslužnosti parkoviště, sociálních zázemí, vstupu do areálu a celkové organizaci akce. Sami víte, že přes 1000 pejsků je areál již opravdu přeplněný.

V sobotu se uskuteční: KV hrubosrstých a maďarských ohařů, KV NKO, KV CF, KV SBTC CZ, KV dlouhosrstých ohařů a klubová oblastní výstava jezevčíků. V neděli pak: Oblastní výstava psů všech plemen, KV Lhasa Apso, KV MSK anglických ohařů, KV karelských medvědích psů a lajek, KV Shiba Inu a SV švýcarských honičů.

Definitní uzávěrka je stanovena na neděli 23. 5. 2021. Do té doby je možné jakékoliv přihlášení, změna tříd i odhlášení se 100% vráceným poplatkem.

Výbor klubu dnes urychleně obeslal všechny tři rozhodčí, kteří byli nasmlouváni na původní termín, s dotazem, zdali je pro ně posun termínu akceptovatelný. O výsledku vás budeme okamžitě informovat.

Jménem výboru děkujeme za pochopení a věříme, že vám změna nezpůsobí výrazné problémy. 

OVP 2021 10 7 letak


2. 5. - nabídka krycích psů


27. 4. - aktualizace seznamu členů


26. 4. - předseda hostem podcastu na téma: Co nás psi učí


13. 4. - do seznamu smluvních klinik pro odběry vzorků k testům DNA přibyly kliniky v Prostějově a Pardubicích


8. 4. - info k výstavám

Změna termínu! Klubová výstava SBTC CZ se zadáváním KV, Vigvam Němčice
Nový termín - 3. 7. 2021 (psi) - 4. 7. 2021 (feny)
Rozhodčí - Lukasz Kozlarek /PL/, Roman Źuk /PL/
Upozorňujeme, že termín 3. 7. 2021 koresponduje s NV v Klatovech. Bohužel jiný letní termín v Němčicích nebyl volný. Pokud nám to ale situace dovolí a bude to možné, naše výstava by proběhla jen v neděli 4. 7. 2021 (psi i feny), abychom vám nebrali možnost účastnit se také sobotní výstavy v Klatovech. Pokud ale stále bude omezené setkávání se, budeme muset rozložit výstavu do dvou dnů s časovým harmonogramem. V případě, že ani v tomto novém termínu nebudeme moci výstavu uspořádat, výstavu již přesouvat nebudeme a budeme se soustředit na přípravu dalších výstav pořádaných klubem, a to v Kolesech a při Světové výstavě v Brně.
Informace budeme upřesňovat.


Aktuální informace ohledně termínu Klubové výstavy v Náměšti na Hané
Od pořadatelů jsme obdrželi tuto zprávu:

Vážené vystavovatelky, vážení vystavovatelé, rádi bychom vám oznámili, že naši tradiční Náměšťskou výstavu usilovně připravujeme a stále věříme, že v termínu 12. 6. 2021 proběhne. Vše samozřejmě závisí na výrazném zlepšení epidemiologické situace a rozvolňování omezujících opatření. Každopádně vás chceme ujistit, že i kdyby výstava nemohla v původním termínu proběhnout, proběhne v termínu pozdějším (zatím případná varianta je 11. 7. 2021). Rozhodně vámi zaslané poplatky nepropadnou.
V souvislosti s tímto jsme se rozhodli posunout uzávěrky na nejzazší možné termíny, a to:
1. uzávěrka 30. 4. 2021
2. uzávěrka 20. 5. 2021
Věříme, že do 20. 5. snad už bude zřejmé, zda akce proběhne či nikoliv, případně za jakých podmínek.
Držme si place a věřme, že se v Náměšti setkáme !
Za pořadatele, Jiří Zbořil, ředitel výstavy

Rozhodčí:
paní Sian Hammond /UK/ - mladí psi, mladé feny
pan Željko Lozič /SRB/ - psi
pan Sergej Vanža /RU/ - feny


28. 3. - zrušení členské schůze

Vážení členové klubu,

vůbec jsem si nepředstavoval, že poté, co budu zvolen předsedou klubu, budu namísto výzev ohledně chodu klubu, pořádání schůzí, výstav, workshopů či rozvíjení sportovních a pracovních aktivit, na což jsem se těšil, řešit v podstatě jen covid. O to víc pro mě není vůbec jednoduché neustále oznamovat, že něco nejde, povzbuzovat sebe i Vás, členy klubu, ve vzájemném respektu a dodržování vládních opatření, a připomínat, že jsou daleko důležitější věci v našich životech.

Což samozřejmě stále platí, to je fakt, který se nemění, stejně tak jako fakt o tom, že členská schůze, svolaná na termín 18. dubna 2021 se v důsledku současných vládních nařízení nemůže konat. Nevypadá to, že by se opatření do 18. dubna 2021 mohla rozvolnit tak, aby členská základna nebyla omezena v účasti na schůzi. Proto výbor klubu musí tuto situaci reflektovat, a v souladu s čl. I., odst. 4 Jednacího řádu odložit členskou schůzi, zatím na neurčito, s tím, že se pokusíme zajistit náhradní termín a prostory a o tomto Vás informovat.

Proto Vám oznamuji, že členská schůze plánovaná na 18. dubna 2021, je zrušena.

Věřím, že i přes veškeré nepříznivé zprávy budeme mít vaší podporu a společně to ustojíme.


Za klub SBTC CZ, z.s.,
Daniel Žďárský, předseda


23. 3. - The Stafford Book 2020

annual2020 

Máme k dispozici malé množství těchto knih. Upozorňujeme, že kniha je psána anglicky. Obsahuje přehled BOB z anglických championshow za rok 2020, a protože výstav se ze známých "covidových" důvodů konalo méně (pouze dvě), je v knize obrazová galerie SBT šampionů (z championshow konaných v UK) od roku 2010. Čtenáři na fotografiích ocení, jak se plemeno v zemi původu exteriérově vyvinulo či změnilo za deset let. Kniha také obsahuje velmi zajímavý více než 70stránkový text Alana Hedgese An Extended Breed Standard for The Staffordshire Bull Terrier, což je podrobný rozbor a popis plemene, založený na standardu. 

Součástí knihy je i bohatá inzertní část, jejímž prostřednictvím se čtenář seznámí s více než 80 chovnými psy a fenami a také s chovatelskými stanicemi.

Knihu prodáváme na dobírku za 1080 korun (konečná cena vč. balného i poštovného). Objednávejte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a uveďte svou poštovní adresu!

Zde na ukázku printscreeny tří namátkově vybraných stránek z Hedgesova textu o standardu plemene.

annual2010 1      annual2010 2     annual2010 3


17. 3. - nabídka krycích psů


8. 3. - Termíny výstav - Česká republika - aktualizováno


22. 2. - informace výcvik (sport a práce) - oprava a aktualizace tabulek / pravidel za SBTC CZ poradce pro výcvik  Pavel Renner

 K 31.1.2021 bylo uzavřeno bodování pro soutěže Sportovní a Pracovní pohár klubu SBTC CZ za rok 2020

Nově přibyl jeden sportovní šampion Armstrong Siddeley Never Back Down a jeden pracovní šampion Mentos Mint Top Banana.

Za spolupráci při počítání tabulek děkuji  Ireně Hodačové  a Pavlu Rennerovi. Na Pavla Rennera se nyní můžete obracet  jako na nového poradce pro výcvik (v únoru byl do této funkce dle Stanov, čl. IX, bod 4, dočasně kooptován), stejně tak se můžete i nadále obracet na celý výbor klubu SBTC CZ. V současné situaci jsme tu pro Vás pro všechny všichni jako jeden tým.

Vítězům i novým šampionům gratulujeme a přejeme v nové sezóně mnoho vydařených akcí.

 Armek Mentos Mint  


17. 2. - aktualizace seznamu členů


6. 2. - nabídka krycích psů


3. 2. - informace výcvik (sport a práce)  PLÁN AKCÍ :

Vážení příznivci sportů a práce, přinášíme i předběžný seznam připravovaných sportovních a pracovních aktivit klubu. 

https://staffbullclub.cz/vycvik/terminy-akci/akce-2020.html

A jak už tu bylo mnohokrát řečeno, snad se i něco povede uskutečnit. 

Treadmill race


3. 2. - Informace z výboru klubu

Vážení členové,

vzhledem ke stále trvajícímu nouzovému stavu v důsledku epidemie koronaviru SARS CoV-2 a četným dotazům níže předkládáme oficiální stanovisko klubu k současné situaci:

1. Výbor klubu rozhodnutím ze dne 2. února 2021 s okamžitou platností prodlužuje lhůtu pro nasbírání bodů k dosažení titulu Junior šampion o jeden rok (tudíž do dosažených tří let věku jedince z původních dvou let).

2. V současné době výbor klubu neuvažuje o žádných mimořádných výstavách. Výbor klubu sleduje podmínky pro konání dosud stanovených výstav potřebných k uchovnění psů a fen. Bohužel současné nastavení nouzového stavu a kroky vlády, které mění situaci v podstatě každý týden, neumožňují výboru přijmout žádná konstruktivní řešení, která by např. dovolila konání mimořádných či jiných výstav. Výbor situaci sleduje a vyhodnocuje, a to i s ohledem na situaci v ČMKU či jiných chovatelských klubech. Pravidla pro uchovnění psů a fen stanovená klubovými předpisy se nemění, neboť k tomu výbor nemá potřebné pravomoci. V případě, že podmínky nouzového stavu dovolí konání členské schůze, výbor předpokládá projednání celé situace a případné přijetí možných opatření.

3. Klubová výstava se zadáním titulu KV, která se měla konat na Konopišti, se přesouvá do resortu Vigvam v termínu 1.-2. 5. 2021. Samozřejmě, pokud koronavirová situace dovolí její uspořádání.

4. Vzhledem k tomu, že nikdo vyjma současného garanta bull sportů Pavla Rennera zatím neprojevil zájem o funkci "Poradce pro výcvik", výbor rozhodl, dle Stanov, čl. IX, bod 4, dočasně kooptovat nového poradce pro výcvik, Pavla Rennera. Jeho kandidatura bude předložena ke schválení členům na členské schůzi. Kristýna Másilková oznámila svou abdikaci na výborové schůzi dne 8. 10. 2020. Celý výbor tímto děkuje za její roční odvedenou práci.

5. Opakujeme termín konání výroční schůze, kterou jsme přesunuli z loňského října na 18. dubna 2021 ve Vigvamu (pokud to situace dovolí). Kandidatury na všechny funkce zašlete písemně na adresu klubu do středy 24. března 2021. Podněty k projednání zasílejte na info@staffbullclub do středy 24. března 2021.

Za výbor klubu

Daniel Žďárský, předseda


26. 1. - nabídka krycích psů


23. 1. - aktualizace seznamu členů


 20. 1. - Informace z výboru klubu

Výroční schůze. Vzhledem k pandemické situaci sdělujeme, že členská schůze, kterou jsme přesunuli z loňského října na tuto neděli 24. ledna 2021, se nebude konat. Schůzi jsme nuceni přesunout na 18. dubna 2021 ve Vigvamu, tento termín  majitel objektu předsedovi Danielu Žďárskému potvrdil. Snad se situace vylepší a schůze se uskluteční! Budeme vás samozřejmě včas informovat.

Pokud se týče tradiční únorové klubovky, projednáváme její přesun do Vigvamu na první  víkend v květnu 2021; tento termín berte prosím jako předběžný, ještě jej potvrdíme.

Doba je zlá a situace nejistá. Pevně ale doufáme, že se nám už konečně podaří se v dubnu sejít na schůzi a v květnu na výstavě!


7. 1. - aktualizace seznamu členů


6. 1. - Informace z výboru klubu

Výroční schůze. Jak jsme již informovali, měla by se konat v neděli 24. ledna, ve Vigvamu s námi počítají, kdyby mělo dojít k přesunu termínu (podle všeho k tomu dojde, což, jak jsme přislíbili, sdělíme členstvu do 20. ledna), předseda Daniel Žďárský dohodl předběžně ve Vigvamu možnost konat schůzi v dubnu či květnu. Vigvam avízuje, že by pro naši schůzi měl volno v termínech 28. březen, 11., 18. a 25. duben 2021.

Klubová výstava s udělováním titulu Klubový vítěz by se měla letos v únoru konat v resortu Konopiště. Tam s námi majitel počítá, nicméně pokud by to bylo nutné přeložit na duben nebo květen a v konopišťském areálu by již probíhal standardní provoz, nebude to ve venkovních prostorech možné, neb je to golfová sezona. Majitel připouští max. březen, to by prý snad ještě šlo. Předseda klubu bude s majitelem v telefonním kontaktu a bude situaci řešit operativně. Majitel areálu je vstřícný a má velký zájem naši výstavu u nich uspořádat.

Kdyby se výstava musela konat v době, kdy Konopiště už nebude možno využít, pak bychom stále měli variantu konat výstavu v areálu Vigvam, kde to už znáte a kde by se měla konat naše lednová schůze.

Dále předseda předběžně domluvil PESOPARK, zde by bylo nutno rozdělit výstavu do více bloků, po hodinách, po třídách - průběžné příjezdy a odjezdy. Areál nabízí několik samostatně oplocených ploch ve velikosti 1/2 fotbalových stadionů, což by v krajním případě v nouzovém venkovním režimu uspořádání výstavy umožňovalo. Je tam super zázemí a venkovní stánkový catering, také výdej přes okénko není problém. Termín duben anebo květen zde též není problém.
Ostatně přesun termínů výstav řeší i ČMKU.

TOP Staff a Výstavně nejúspěšnější ch. s. Zdá se nám předčasné to nyní řešit. Pokud by podmínky pro tyto naše klubové soutěže byly dlouhodobě nepřijatelné, kdyby soutěže nemohly v důsledku vnějších okolností proběhnout spravedlivě a plnohodnotně, pak jistě bude na zvážení, zdali by měly smysl. K této věci se vrátíme v dalším kvartálu.


5. 1. - nabídka krycích psů


3. 1. - Členům klubu byla rozeslána informace k odložené členské schůzi z roku 2020 a ke konání schůze v lednovém termínu. Program, příloha 1, příloha 2. Pokud jste informaci nedostali a máte ke dni 3. lednu 2021 zaplacen členský poplatek, prosím, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


2. 1. 2021 - nabídka krycích psů


 

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440