This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

Cruft´s je prestižní výstava světového formátu, která se koná jednou za rok, zpravidla v březnu, v anglickém Birminghamu. Řadí se mezi tzv. Championship shows , kde je udělován titul CC (Challenge certificate, tedy certifikát, který rozhodčí uděluje psu, který si dle jeho názoru zaslouží stát se šampionem, přičemž pro získání titulu šampion je třeba v UK získat 3 X CC od různých rozhodčích). 

Na Cruft´s lze přihlásit pouze psa, který získal kvalifikaci. Kvalifikaci lze získat na vybraných mezinárodních výstavách psů (MVP) v rámci Evropy (je třeba sledovat propozice jednotlivých výstav, kde bude uvedeno „Cruft´s qualification“), nebo na dalších championship výstavách v Anglii. 

Na vybraných MVP získá kvalifikaci na Cruft´s ten jedinec, který získá titul CACIB nebo (ve třídě mladých) CAJC. Tato ocenění jsou automaticky brána jako kvalifikační. V rámci MVP se bohužel nelze kvalifikovat se štěňaty nebo veterány (nejsou-li prezentováni ve třídě otevřené a nezískají-li titul CACIB, samozřejmě). 

Na championship výstavách v Anglii se na Cruft´s můžete kvalifikovat získáním 1.-3. místa v určitých třídách. Více o výstavách v UK bude vysvětleno v samostatné kapitole. 

Další možností kvalifikace je získání titulu Interšampion, který taktéž opravňuje ke startu na této prestižní výstavě. 

Důležitou součástí při plánování výstavy Cruft´s je včasné zajištění tzv. ATC čísla, neboli „Authority to compete“. Žádost o toto oprávnění můžete vyplnit online zde: 

https://thekennelclub.formstack.com/forms/form14

Počítejte s tím, že na vyřízení žádosti je třeba cca měsíc, v období před Cruftem i déle. 

V případě dotazů jsem Vám k dispozici.

Tereza Drahošová Pauderová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ch. s. Terrystaff

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440