This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

2. díl Canicrossového šampionátu SBTC CZ, z.s. - MushGo!

Letošní epidemiologická situace zatím nevypadá tak hrůzostrašně jako loni, a proto mohl o svátečním dni 28. října proběhnout závod Joringový trhák, který je součástí seriálu tří závodů v Canicrossu pro stafordšírské bullteriéry konaný pod záštitou našeho klubu. (report z prvního závodu konaného 12. září  zde)

Závod proběhnul ve skvělé lokalitě lesoparku Zátopkových tratí ve Staré Boleslavi/ Brandýse n.L. Kategorie pro stafíky byla vyhlašována zvlášť, jinak se ale jednalo o poměrně velký závod organizovaný Nučickou smečkou, se spoustou kategorií pro malé i velké běžce, jezdce na kole i koloběžce a byl to zároveň speciální závod pro mnoho dalších plemen a klubů.

Během dopolední přejímky se zvedla ranní mlha a naši závodníci vybíhali hodinu před polednem do příjemně chladného, ale slunečného říjnového počasí.
Na účasti se podepsala všudypřítomná podzimní rýmička a i několik dorazivších běžců, nebylo 100% zdravých :-) inu sezóna virová v plném proudu a dvounožec oslabený předzávodním stresem a tréninkem snadněji onemocní.

Pejskům se běželo v tomto chladném počasí výborně a na časech v cíli téměř nešlo poznat, že trať měřila bezmála 4km navíc to zdaleka nebyla jen rovina jako v Kolesách.
Mezi ženami doběhla nejrychleji Kateřina Karpitschková, před o 20 vteřin pomalejší Jančou Pecháčkovou a Romčou Balcarovou, která si trať stejně jako v Kolesách střihla dvakrát, pokaždé s jiným psem. Mezi muži se nám velmi zajímavě vyvíjí situace na poslední závod, protože za prvním Pavlem Kubíčkem, dorazil druhý Filip Hondl a třetí Dan Ždárský. Zejména o 2. a 3. pozici šampionátu se bude na posledním závodě jak v ženách, tak v mužích, svádět lítý boj :-)

Nesmíme zapomenout ani na juniory, kteří se nám předvedli v parádní formě a v otevřené kategorii plemen skončili na 2. Viktorka Mrňáková a 3.místě Matylda Žďárská, obě v časech okolo 10minut tudíž 2km zkrácenou trať prolétli v úctyhodném tempu 5min/km.

Jak jsou naše výkony kvalitní, se ukázalo i v tom, že naši zvádoníci promluvili i do otevřených kategorií pro všechna plemena. Janča Pecháčková se svoji fenou Special Guest Staff Janet vyhrála kategorii Canicross ženy se psem do 15 kg a skvěle tak reprezentuje naše plemeno :-) Gratulujeme!

Těšíme se na poslední závod, který se uskuteční 4.12. v areálu Vojkovického jezera u Mělníka a kde se rozhodne o konečném pořadí a vítězných pohárech celého šampionátu. Děkujeme všem za účast a Nučické smečce za možnost startovat v rámci závodu!