This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

7.12. 2019 se za laskavé podpory SBTC CZ konal již čtvrtý ročník Lacerta Cupu. Na soutěž se přihlásilo celkem 37 chlupáčů různých plemen, přičemž stafordšírských bulteriérů bylo deset. Závod provázela velmi příjemná atmosféra, soutěžící se vzájemně podporovali a fandili si. Paní rozhodčí Petra Štolová a Kristýna Másilková u všech týmů ocenily připravenost, hezký vztah a sportovní chování.

78537119 10217787305326691 7316413596882173952 n  DSC 3906 2

Stafbulíci nakonec soutěžili ve dvou třídách OB-Z a OB2. Ve třídě OB-Z byla nejhorší zadanou známkou velmi dobrá – týmy byly skvěle připravené. V OB2 už bylo znát, že se jedná o poměrně náročnou zkoušku, přesto 2 SBT atakovali „bednu“, jeden nesplnil limit zkoušky a jeden byl diskvalifikovaný za opuštění soutěžního prostoru. Opět byla účast mezinárodní, loňská polská vítězka OB1 letos soutěžila v OB2. Úroveň závodů rok od roku stoupá, je vidět, že obedience je pro naše plemeno velmi vhodným sportem, prohlubujícím dobrý vzájemný vztah s minimálními zdravotními riziky. Potěšilo mne i to, že všichni hafani zvládli bez problémů a v pohodě skupinové odložení.

Raritou byla Kateřina Uriková, která soutěžila se třemi fenkami ve dvou kategoriích, všechny tři stály na stupních vítězů a to i v celkovém skóre mezi ostatními plemeny.

Výsledky 4. Lacerta Cup 2019

Jméno a příjmení psovoda Jméno psa Soutěžní třída Celkové pořadí SBT pořadí Počet bodů Známka
Kateřina Uriková Tornado Lou - Macy Gray OB2 3 2 242,5 Velmi dobře
Aleksandra Wawrynek (PL) V'Henrico Troyowski - Carbonarastaff OB2 6 3 160,5 Nehodnocen
Martina Vrátilová Apocalypse - de Orphanus OB2   4 0,0 Diskvalifikace

Chci poděkovat klubu za finanční podporu, sponzorům Brit za nesmírně štědré ceny, časopisu Psí sporty za časopis pro každého účastníka a 3 předplatné, Ivaně Mrňákové za krásné pelechy pro vítěze obou kategorií, Canis Bull paní Innemanové za upomínkové hrníčky pro každého soutěžícího, firmě Kodak Moments za hodnotné a praktické ceny, firmě Mooria za originální obojek pro absolutního vítěze Kateřinu Urikovou a vítěze, manželům Vlčkovým za obedience pomůcky, bez kterých by se nedalo soutěžit a Blance Písařové za fotodokumentaci.

Těšíme se na příští ročník, který bude opět v příjemném a prostředí vytápěné haly Psí Akademie D&J.