This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

 TM2023podzim

Bylo to skoro jako o Vánocích. Venku padaly vločky jako trakaře, zima jak v kostele a treadmilový pás obtěžkán tíhou zimy roztočil svá ložiska v pražském Areálu Pesoparku na posledním sportovním závodě tohoto roku, který je plně pod podporou klubu SBTC CZ. Tento fakt všichni zúčastnění členové klubu hned na úvod pocítili v podobě startovného zcela zdarma.
Následovalo spoustu nádherných cen od našich sponzorů, kterých není nikdy dost, ale na tomto závodě díky štědrým sponzorům jich bylo opravdu pro každého vítěze požehnaně. Nádherné obojky a kšíry od firmy CANIS BULL, krmivo pro psy od MARPa, Pučálky či AKINU od každého něco jeden dodal pamlsky, druhý konzervy a třetí granulované krmivo. O plakety se jako vždy postarala firma CZ ARTS. A speciální cenu pro stafíky připravila firma OPTIGER, trička byla k desátému jubilejnímu závodu velmi povedená.

ceny

Spousta nádherných cen od sponzorů

Ještě jednou všem sponzorům touto cestou mnohokrát děkuji. Zpravidla se poděkování uvádí až ke konci nějak se mě to tentokrát vymklo a trochu se mi to otočilo, ale to vůbec nevadí. To nejlepší můžeme nechat tentokrát až nakonec a tím nebylo nic jiného než parádní výkony všech zúčastněných stafíků a že jich na soupisce vůbec nebylo málo. V kat. SBT psi hned 14 psů, kde prvenství doslova urval všem favoritům před nosem 14 kg SBT Kory s handlerkou Bárou Bendovou, následován se šestimetrovou ztrátou Hannibalem Wonderstaff a hned 3 metry za ním CARLO od Štěpánky Pincové. Nádherný velmi vyrovnaný souboj od začátku až do konce. BEST SPEED vyběhal Apollo Sunny Staff s maximální rychlostí 28,3 km/h.

V kategorii fen bylo taktéž 14 fen, kde vítězství brala fenomenální “běhna” Bessie jak jí sama majitelka Bára Bendová oslovuje. Zvítězila jednoznačně v obou kolech vždy s výsledkem přes 700 metrů za 2 minuty zároveň s nejvyšší dosaženou rychlostí 25,9 km/h. Musím uznat, že handlerka Bára Bendová má své psy perfektně připravené a v dobré kondici. Druhé místo vyhrála modrá fenka Ashley od Nikol Andrlíkové a třetí pozici po dramatickém druhém kole nakonec obsadila Special Guest Staff Janet od Jany Pecháčkové, které to běhá jak na souši, tak páse.

Kompletní výsledky.

Závodu se celkem zúčastnilo 20 SBT v majetku členů klubu SBTC CZ z celkového počtu 27 stafordšírských bulteriérů, startovku doplnil i jeden minibulteriér.
Krásná účast, pěkné výkony, a především skvělá atmosféra. Osobně mám radost, že jsou lidé, kteří se závoděním umí bavit a zároveň je těší účast v seriálu bodovaných závodů. Vytvářejí tak zdravé konkurenční prostředí pro všechny sportující stafíky. Vše je výjimečné a jedinečné jako i výkony všech psů a je úplně jedno, jestli jsou to výkony vítězné, anebo jen tak pro radost, pořád je to výkon a nějaký společný počin handlera a jeho psa, a to je nejvíc.

Sportu zdar a v příštím roce se těšíme na viděnou na dalších sportovních akcích, které pro vás společně s klubem SBTC CZ opět nachystáme!

Report podává Daniel Žďárský

  

vitez feny+BestSpeed fenaa   vitez psi
 Vítěz feny + Best Speed fena  Vítězové - psi

 BEST SPEED PESApollo

 Vítěz Best Speed pes - Apollo

Vážení přátelé a příznivci bull sportů v Čechách

Máme za sebou poslední letošní závod pořádaný týmem U Pitbulla, Bull sport Challenge II/2023.

Za mě se akce spadající do poháru ČMP vydařila a bylo o co bojovat. Staffbulíčci opět bojovali i o bodíky v rámci SBTC CZ, takže měli vlastně takový double battle a já jsem moc ráda i za tuto podporu, stejně tako jako podporu všech partnerů naší akce. Doufám, že podporu plně vracím obrovským úsilím, které do soutěží se svým týmem investuji a mám ze všeho skvělý pocit.

A jak tedy vlastně o víkendu 4. a 5.listopadu bylo? Počasí (na listopad) vyšlo hodně dobře a program byl tak nabitý, že se pořadatelé i soutěžící zahřáli kmitáním z disciplíny na disciplínu a nikdo se rozhodně nenudil. Pátečním posezením s hudbou jsme zahájili celou akci a protože jsme poseděli decentně, nic nebránilo v sobotu v 8 ráno vše odstartovat přejímkou a vážením psů.

Sobotní den se běhaly pecky bomby osobáčky na monkeyně, nejen v kategoriích stafbulíčků. Excelovala Barbora Bendová se psem Danym Smiřickým od Honzy Jírů. Za fenečky obě prvenství i best time vyběhaly Andrea Zámostná s fenkou Chilli. Venku na bull place se rozjela nová atraktivní disciplína, thrust load up, za mě i divácky zajímavá a ohlasy na tuto novinku to jen potvrdily. TOP krom super výkonů Arťáka a Carla (Carlo z Cyklonu Silesia) byl určitě Póllí (Apollo Sunny Staff), který zásadně chtěl tahat, jen pokud na něj páníček vůbec nemluvil. Bylo to roztomilé, a ještě si s tím vyhrál pěkné umístění. Za SBT vyhrál s utaženou váhou 13 kg již zmiňovaný Carlo. U feneček staffbullů vyhrála nejlepší index i první místo Ashley s majitelkou Nikol Andrlíkovou.

Weight pulling začal sice o cca půl hodinku později oproti plánu, ale skončil relativně brzy (půl 1 v noci), zejména lehčí pesani předváděli famózní výkony, krásná podívaná. Velcí se mají od staffbulíčků ještě co učit. Nejvyšší index vytahal SBT Brave Heart a sice 123,35%, nejvyšší váhu SBT Asuma – 1936 kg.

Neděle nešla začít úplně na čas i kvůli přesunutému WP vyhlášení na ráno, ale pak to svištělo na všech stanovištích a je naprosto jasné, že nemůže to jít na 100% jak by si člověk představoval, zvlášť když se snaží vyhovět všem požadavkům soutěžících. I tak cca 13:30 byl doběhán treadmill, 14:30 doskákán classic jump a než se doskákal long jump, kde paní Cortézová určovala svižné tempo této disciplíny, už jsme měly připravené vyhlašování, na které se téměř plynule navázalo.

V treadmillu si nejlepší umístění za kat. SBT/Psi s 861metru za 1+1 minuty vyběhal Apollo Sunny Staff (Jakub Michal), u feneček to byla Masserati od Alžběty Dudové. Classic jump šel nejlépe fenečce Bubble Bee (Kristýna Štrossová), přeskočením 100cm prvním pokusem si zajistila první místo, u psů potom prvenství vybojoval se stejnou výškou i pokusem Alfréd Budweiser Jumping Red Fox (Martin Mudra). První místo se 450cm brala staffbulíčkům takzvaně před nosem minibulteriérka Berta, první místo u psů 330 cm skočil Artex (Alžběta Dudová).

Při složení disciplín (téměř všechny náročné na čas) jsem se trošku obávala, jak vše zvládneme, výsledek víkendu mě mile potěšil. Úsilí stálo za to, někteří mi posílají krásné a moc milé zprávy s díky, což když čtu, cítím, že možná .. asi .. to, co dělám a o co se snažím, má nějaký smysl. Mám skvělé ohlasy od všech zahraničních účastníků, tak věřím, že příště třeba přijede větší výprava. Můj celkový dojem je dobrý a věřím, že většina lidí i se svými psy si závody užila. Nedostatky, ač myslím, že téměř žádné nebyly, nás opět jedině posunou dál, a tak to má být.

Velká gratulace všem ke krásným výkonům, velké díky všem soutěžícím, je jasné, že bez vás, by to nešlo! 

Na jarní Bull Sport Challenge ahoj. Skladbu disciplín plánuji spíše svižnější, protože tak masochistickáabych dala WP, TLU a LJ do jedné snad už opravdu nebudu. I když to byla určitě sranda a výzva. Držíme všem palce v listopadovém Treadmill Race X. v Pesoparku a ať poslední chybějící bodíky v letošním ČMP seriálu vybojují ti nejlepší.

Report podává Marie Schmarczová

Výsledky.

372132049 684492493780792 2482528970190545653 n

363503806 867930474884587 3608535304001178181 n  

375207070 1007546780536620 5692975322619912248 n 

368088328 869671851541966 3133120385677311702 n 385541220 1246781729350609 6105722596834947312 n 

Náš tým Bull sport Blovice letos v červenci uspořádal již 5. ročník závodů v bull sportech pod názvem BULL DOG SHOW BLOVICE. Druhým rokem patří náš závod do Českomoravského poháru teriérů typu bull a psi mohou získávat body jak do ČMP, tak i do klubového šampiona klubu SBTC CZ. Zároveň i letos tento 3denní závod proběhl v areálu Dog Academy Beroun.

Byl to opět víkend nadupaný bull sporty i skvělými výkony psů, jichž se přihlásilo 75. Soutěžilo se od pátečního odpoledne, kdy psi změřili své síly v high jumpu, neboli skoku vysokém. Zde bulteriérky téměř vypálily stafbuličkám rybník, když získaly první i druhé místo ve své kategorii. A prvenství Berty, celkové vítězky loňského ČMP doplnil v kategorii SBT / BT psi Carlo z Cyklonu Silesia.
Sobotní ráno po přejímce a vážení psů začala druhá disciplína, šplh po stěně (wall climbing). Šplhalo se k nebeským výškám, přičemž nejlépe se tato oblíbená disciplína jak diváky, tak soutěžícími povedla této čtveřici. Za stafbulí slečny Awesome Black Rose, za kluky opět Carlo z Cyklonu Silesia, mimochodem tento urostlý bílý pes má krásně našlápnuto na celkového vítěze letošního poháru ve své kategorii.

Odpolední zkoušení časomíry pod taktovkou Dana Žďárského proběhlo skvěle a tak se po došplhání posledních borců mohlo začít se sprinty s tříkolkou. Pro stafordšírské bulteriéry je to stále disciplína, se kterou nemají zatím tolik zkušeností, na závodech se nevidí příliš často. Proto vesměs měl vyhráno ten, kdo doběhl do cíle. Dominovala fenka Chilli, u psů stále a opět skvělý Carlo.
V podvečer už nic nebránilo začátku silové a vytrvalostní disciplíny a sice turnaji v přetahování. Psi se přetahovali až do pozdní noci. U SBT/BT fenek vybojovala první místo i best time Awesome black Rose a u psů Hannibal Wonderstaff.

Nedělní pátá a poslední disciplína A-frame už proběhla na pohodu a v super čase. Bednu vybojovali SBT/BT fena Bubble Bee a pes Teddy. Bull bojovníci, co se umístili na předních příčkách si mohli při nedělním vyhlašování slavnostně převzít svá ocenění v podobě pohárů a krásných cen od našich sponzorů. Další ročník je za námi. Jsme rádi, že na našich akcích se vždy sejde skvělá parta lidí, co je baví stejné věci a především bull sporty. Děkujeme všem, kdo se na akci jakkoli podílel ať už pomocí, účastí či sponzoringem a držíme palce všem v dalších letošních kláních v rámci boje o ty nejlepší z nejlepších psů a fen letošního ČMP a SBTC CZ.

Za team Blovice report podává Marie Schmarzová

 

  

   

 

O svátečním říjnovém víkendu se konal 2. díl závodu pro stafbulíky. Tentokrát se jednalo o dvoudenní závody, kdy v sobotu se běželo a v neděli jelo na kole. Na tento závod se sešlo méně závodníků než na první kolo, ale kvalitě závodu to nijak neubralo.

V sobotu se běžci vydali na trasu dlouhou cca 3 km a jak v mužské, tak ženské kategorii se zrodila dvě překvapení. Mezi muži opět dominoval Martin Aksamit a byl stále velice vzdálen od druhého nejrychlejšího běžce. Překvapením dne byl pro většinu téměř neznámý Jirka Balek s vypůjčeným pejskem, který se umístil na druhé pozici. Na třetí pozici pak doběhl Boris Šlechta. Nutno podotknout, že od třetího do pátého místa běžce opět dělily vteřinky.

V ženské kategorii byla největším překvapením Anička Filousová. Pokud správně pamatujeme, tak Anička se závodu zúčastnila poprvé – stylem přišla, zaběhla a vyhrála. Po letech tedy změna na příčce nejvyšší. Ovšem druhá Janča Pecháčková zaostala pouze o 2 vteřinky! Pro třetí místo si doběhla Adél Šusrová. U holek se časy také velice vyrovnávají a nikdo nemá nic jisté. Myslím, že na posledním závodu budou jak muži, tak ženy velice vyrovnaní a opět to budou boje o vteřinky! Je tedy rozhodně se na to těšit.

Na trať se v sobotu vydaly i naše mladé a odvážné naděje, a to Majdalenka Klímová se Salámkem a o něco starší Matylda Žďárská s Heneskou. Jen tak dály holky!

V neděli čekala na závodníky na kole totožná trať jako v sobotu a pejskové tedy věděli naprosto přesně, kudy běžet. U holek bylo celkem 8 startů na kole a jedna odvážlivkyně na koloběžce. U chlapů bohužel jen jeden statečný na kole. Tím, že se mužská kategorie nenaplnila, vyhlašovalo se muži/ženy dohromady. Koloběžka se bohužel vyhlašovat nemohla, jelikož nebylo 4 a více účastnic.

Honza Jírů na kole podal suverénní výkon v čase 7:39 a dojel si tak pro jistou první příčku. Na druhé místě dojela Bára Bendová a na třetím nováček v této kategorii Nikča Andrlíková. Holky od sebe byly pouhé 4 vteřinky, takže poslední závod opět slibuje napínavé souboje. Je super po letech vidět závodit tolik stafíků na kole a koloběžce. Mimochodem Honza na kole s Besinkou a Nikča na koloběžce s Ashley se umístili i v hlavním trhákovském závodu a dělali super reklamu našemu plemeni.

Velká díky všem za skvělou reprezentaci našeho plemene po celý víkend a díky klubu SBTCZ CZ za podporu. Díky, že se tyto závody mohou konat.

Report podává Bára Bendová 

Výsledky z víkendu a průběžné pořadí šampionátu

Událost třetího závodu a veškeré informace o něm

Fotogalerie z Jöringového trháku - sobota

Fotogalerie z Jöringového trháku - neděle

 

IMG 20231101 WA0004 IMG 20231101 WA0004 

IMG 20231101 WA0011

IMG 20231101 WA0014

 

baner2023 SBS II.

Další ročník za námi a já si vždy říkám, vždyť už to znáš, pořádáš to tak dlouho, děláš to už vše levou zadní jako automat, ale poslední dobou se na konci nemohu rozhodnout, zdali mě to stálo více sil, než když jsme to dělali na začátku, a nebo jestli to bylo teda tou levou zadní? Asi od každého kousek a někde uprostřed je pravda. Faktem však zůstává, že máme za sebou 22. sezónu tradiční bull sporťácké akce s názvem STAF BULL SHOW, a to minimálně pro mě a pro mou bandu něco znamená, je to kus života (mého čistá půlka). Čím dál tím víc si vážím lidí, kteří mě mým životem provázejí a je jim vlastní to, co pro pesany, pro bully, pro sportovní život psů vytvářím. Cením si každého díky, každého rozumného slova … ale což nebudu se tu dojímat a sentimentálně “krafat “.

Zpět k akci, počasí nám tentokrát moc nepřálo a po většinou bylo zataženo a deštivo. Takže diváků tentokrát moc nebylo, ale i tak prošlo bránou cca 80 návštěvníků a odprezentovalo se přesně 60 aktivních teriérů typu bull. Co se týče plemene stafordšírský bulteriér, celkem ve všech disciplínách se za celý víkend zúčastnilo 29 jedinců, všichni s průkazem původu. Což je tak nějak standardní počet sportující stafbulí populace, která se na tomto typu soutěží pravidelně objevuje.

Co bych na podzimní SBS vypíchl? Jednoznačně ve mně zanechala stopu disciplína HANG TIME (zavěšení na peška na čas), to prostě nemělo chybu – hned ve třech kategorií padl nový ČR rekord. U fen v kategorie SBT padl čas 43:40 min (Glorie), kategorie psi SBT 47:01 min (Hannibal Wonderstaff). Byl to opravdu hezký závod, kdy se psi doslova překonávali výkon po výkonu – 3. místo Apík 37 min, 2. místo Carlo 43 min.

Dále se už nic fenomenálního neudálo a vše probíhalo podle plánu tak, jak jsem zvyklí, LBT team pracoval v plném nasazení (Lucka, Andulka, Miloš, Matty, Honza i noví parťáci Tom a Pip už vědí) a fotografka Irena “No” jako vždy precizní, rychlá a bezchybná.

A když se k tomu přidá parádní zázemí kynologického areálu Pesopark, tak to nemá chybu, zatím musím konstatovat, že jsem doposud nepořádal STAF bull show na lepším místě. Závodníci ukáznění se super parťáky, pesani nikdy nezklamou, to víme dávno všichni, vždycky je problém na druhé straně vodítka, ale to jsou zase takové fráze, že netřeba naší komunitě bull and teriérů vysvětlovat, každý z nás moc dobře ví, jak na tom se svým psem je. A tady vidím největší potřebu, kde zamakat, totiž sám na sobě a na práci se svým psem, na vztahu se svým psem. Toto napojení je strašně důležité, bez toho to nejde, bez toho nebude výkon, nebude dobrá práce, nebude placka, nebude zábava, nebude zkrátka nic.

Zábava pro naše psy, to je asi to slovo, kterým bych celý report ukončil. Slovo, které by nám určitě nemělo ze slovníku BULL SPORTY uniknout. Bavme se bull sporty, o to jde především.

Vítězům ještě jednou gratuluji, čest poraženým, všichni pesani klobouček, počasí nepočasí makali na 120 %, jak jsem konec konců u bullů zvyklí. RESPEKT!
Díky všem za pozornost, díky všem, kdo se jakkoliv na této akci podílel, opravdu děkuji, užívejte si ať už se svým psím parťákem, nebo bez něj, život je tak pestrý a stojí za to si to udělat hezký a celý si to prožít se vším všudy!

Za klub SBTC CZ, ČMP Bull sporty CZ a Lucky Bull Team report podává
Daniel Žďárský

Kompletní fotogalerie (Irena Vanišová).

Kompletní výsledky ze všech disciplín

 

ceny

Děkujeme za klubu SBTC CZ za pdoporu a sponzorům za krásné ceny 

Long Jump SBT feny  a frame  
 Long Jump SBT feny  A Frame feny
feny vitezkyHIGHJUMP SBT feny vitezkyHANGTIME
Feny vítězky High Jump   Feny vítězky Hang Time

Predseda moderator

Předseda klubu, moderýátor a pořadatel DŽ

 

 

 

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440