This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

Garant sekce BULL SPORTY – Pavel Renner

www.luckybullteam.cz Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 608 280 359

Mé motto: MÍT V ŽIVOTĚ TO ŠTĚSTÍ A ŽIT VEDLE BULLA  PRO MĚ ZNAMENÁ UČIT SE OD NĚHO CTNOSTEM, KTERÝM SE JÁ JAKO ČLOVĚK MOHU JEN PŘIBLÍŽIT.

První ,,zkušenost" s kynologií jsem měl v pěti letech, kdy mě pokousala německá doga. Od té doby jsem celoživotně ,,nakažený " psem!  V roce 1989 jsem svoje největší kynologické zkušenosti pochytil na vojně u Pohraniční stráže.

Poté, co jsem poznal naši budoucí psí zakladatelku teamu stafordku Lucky, jsem se začal stále více zajímat o sportovní kynologii pro plemena typu bull. Nakonec jsem si v roce 2001 pořídil svoji první AST, která mě provázela celých dalších 14 let.

V roce 2002 jsem se stal spoluzakladatelem LBT, se kterým pořádáme mimo jiné Staff Bull Show, na které působím jako hlavní rozhodčí.

Od července 2015 mám stafordšírskou bulteriérku.

Mým cílem je všemi dostupnými prostředky bránit naše plemena proti hysterické xenofobii, které jsme bohužel každodenními svědky.

 Řád pro pořádání sportovních soutěží typu bull show

Pravidla bull sportů plemene stafordšírský bulteriér

Akce

V ČR se koná celá řada bull sport soutěží, kde SBT startují. Mají různou skladbu disciplín, různé kategorie, atd. Od roku 2011 jsou klubem předem vybrané akce i zařazené do bodování SBTC CZ. Od roku 2014 je v platnosti Řád pro pořádání sportovních soutěží typu bull show pro plemeno stafordšírský bulteriér, který je uplatňován v rámci bodovaných soutěží klubu SBTC CZ.

Kriteria pro uznání bull sport akce tak aby byla oficiální a bodovaná klubem SBTC CZ:
Dodržení klubového řádu a pravidel klubu SBTC CZ.

Garanti sekce bull sporty si vyhrazují právo vybrat před zahájením sezony oficiální a bodované závody pro klub SBTC CZ. Stejně tak mají právo odebrat bodovaný závod v případě nedodržení pravidel či porušení řádu klubu SBTC CZ a to i v průběhu sezony.

Chce-li organizátor závodů zažádat od klubu SBTC CZ o dotaci, je zapotřebí splňovat i následující kritéria:

Pořadatel závodu, který žádá o dotaci, musí být členem klubu SBTC CZ.

OFICIÁLNÍ AKCE BULL SPORTŮ za garance klubu SBTC CZ 2020.

Veškeré informace i nadcházejícím akcím naleznete v sekci KLUBOVÉ AKCE 2020

 

POPIS DISCIPLÍN :

A FRAME

Soutěží se na speciální překážce ve tvaru písmene A stanovené velikosti a rozměrů. Úkolem psa je po stanovenou dobu 1 minuty překonávat překážku tam a zpět a dosáhnout co nejvyššího počtu přeskoků.

MONKEY TRACK

Disciplína probíhá na  200 m  dlouhé dráze, na které je umístěno na každém 10 metru jedna překážka (dráha může být postavena 100 m tam a 100 m  zpět ). Úkolem psa společně s handlerem je bezchybně a v co nejrychlejším čase překonat celou dráhu.

A Frame Atilla Ambasador Sun Pavel Orszag   MT Wesley cymball dark Element Daniel rsk

 

LONG JUMP

 Soutěží se na speciální konstrukci 6 metrů dlouhé a 1,8 až 2 metry široké pomalu se zvedající tak, že první tyčka je umístěna ve výšce 10 cm a poslední ve výšce v rozmezí 38 - 45 cm. Tyčky jsou od sebe vzdálené 10 cm. Před konstrukcí Long Jumpu  tj. na jeho začátku, kde psi  odrážejí  své skoky , je na každé straně umístěný  koridor nejméně 1,5 metru dlouhý a 80 cm vysoký, tak aby se zabránilo uskočení psa mimo dráhu. Závodník nemůže upravovat konstrukci v průběhu závodu, tak aby byl změněn účel a funkce dané konstrukce, disciplíny, jako takové, je nepřípustné. Úkolem psa je přeskočit co nejvíc tyček na konstrukci kterou připravil pořadatel a skočit co nejdále v souladu s pravidly dané disciplíny.

HANG TIME

Pes se musí zakousnout do zavěšeného peška, pešek je zavěšen ve svislé pozici, a co nejdéle na něm viset.

 

           Atilla de la putika Hang Time Jana pnkavov          

TUG OF WAR

Soutěží se v předem vyznačeném ringu (prostor vyznačený páskou) na rovném měkkém povrchu např. tráva, písek atd. Úkolem psa v postroji uvázaného řetězem ke kolíku zakousnout peška, pešek je v poloze kdy je rovnoběžkou se zemí, a vytrhnout nebo jiným regulérním způsobem získat peška psa uvázaného stejným způsobem naproti. Pešky jsou navzájem spojeny řetězem. 

 

            

DRAG PULL SPRINT

Každý pes musí uběhnout s připnutými saněmi s příslušným závažím stanovenou vzdálenost 40m v časovém limitu 60 sekund. Jestliže pes nedoběhne za cílovou čáru v časovém limitu, je pokus považován za neplatný.

 

              

HIGH JUMP

Soutěží se na speciální konstrukci opatřené kladkou na upevnění lana s peškem, pešek je zavěšen ve svislé pozici. Úkolem psa je vyskočit co nejvýše na volně zavěšeného peška a udržet se na něm po stanovenou dobu.
 

WEIGHT PULLING

Soutěží se na dráze určené pro weight pulling. Úkolem psa je v pullingovém postroji utáhnout naloženou váhu ( na speciálním vozíku ) na vzdálenost 4,5 metrů, za stanovenou dobu.

                    

WALL CLIMBING

Disciplína probíhá na kolmé stěně, která je zpravidla pokryta vroubkovanou gumou, a která je opatřená kladkou na zavěšení lana s peškem, pešek je zavěšen ve svislé pozici. Úkolem psa je vyběhnout po stěně co nejvýše, zakousnout se do peška a vydržet na něm po stanovenou dobu.

TREADMILL

Pes běží na běhacím pásu opatřeným měřičem uběhnuté vzdálenosti po dobu 2 minut. Pes je oblečen do postroje a postroj je připevněn ke konstrukci pásu.

 

 

                    

Národní výstava psů Brno, 11. ledna 2020, posuzoval  Radim Fiala (CZ), výsledky

Mezinárodní výstava DUOCACIB Brno, 1. února 2020, posuzovala Cindy Kerssemeijer (NL), výsledky, 2. února 2020, posuzoval Dimitry van Raamsdonk (BE), výsledky, obrázky - sobota, 1. únoraneděle, 2. února (Hanka Maredová)

Klubová výstava SBTC CZ, z.s., Poděbrady, 15. a 16. února 2020, posuzovali Shaun Stone a Mark Marshall (oba UK), výsledky,  fotky Hanky Maredové sobota - psi (Shaun Stone) + neděle - feny (Mark Marshall), fotky Nicole Peckové sobota - psi (Mark Marshall), neděle - feny (Shaun Stone)

Národní výstava psů Mladá Boleslav, 15. srpna 2020, posuzovala Vladimíra Tichá, výsledky, fotky (Hanka Maredová)

Národní výstava psů Olomouc, 5. září 2020, posuzoval Denk Csaba (HU), výsledky

Speciální výstava SBTC CZ, z.s., Kolesa, 12. září 2020, posuzovali Dagmar Brommont-Lothary (DE), Ortlieb Lothary (DE) a Helena Mudrová (CZ),  výsledky, fotky převážně mladých psů a fen (Hanka Maredová), fotky Nicole Peckové, fotky z klubové sportovní akce Staffbull Special 2020 v neděli 13. září od Nicole Peckové: 

Národní výstava psů Ostrava (Brno), 12. září 2020, posuzoval Miroslav Václavík, výsledky

Klubová výstava SBTC CZ, z.s., Náměšť na Hané, 27. září. 2020, posuzovali R. Kubeš, T. Leinveber, výsledky

Sponzoři 

 

  

28000846 10213969839074481 1238992877 n

 

 

canisbullreklama

zooveta sponzor

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440