This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

Letos to konečně vyšlo!

Mluvím o třech závodech pro běžce, které se nám podařilo uspořádat i přes stále trvající pandemii tento podzim a završit tak šampionát pro canicrossaře a stafbulíky.

Po zářijovém Speciálu a říjnovém trháku se v sobotu 4. 12. uskutečnil závod Vojkovický Fofrrr a přinesl nám pořádnou nálož Mikulášské nadílky. Šlo zejména o počasí, které zkomplikovalo příjezd a odjezd závodníků a samozřejmě perfektně ozvláštnilo trať! V sobotu totiž naplno sněžilo. Zasypaná byla cesta do Vojkovic u Mělníka i dálnice kolem Prahy. Někteří závodníci nedorazili, protože vzdali, jiní přijeli později s komplikacemi. Historie se ale neptá, kdo byl a běžel, ten se počítal! Sněžná stopa pro dospělé vedla v délce 3,5 km okruhem nad jezerem a odpolední zkrácená trať pro juniorky, vedle přímo kolem břehu jezera a měřila 2 km.

Naši závodníci se svými stafbulíky začali startovat po poledni, i když teploty stále zůstávaly pod bodem mrazu. Nejrychleji prolétla trať, stejně jako na Trháku, Kateřina Karpitschková se psem Djangem, následována o pár vteřin pomalejší Janou Pecháčkovou s fenou Special Guest Staff Janet. Že účast se cení, dokázala Romana Balcarová, která běžela všechny tři závody, a to hned dvakrát s fenami Helga Bee Master a Britany of Gold Midland. Právem jí totiž patří celkové třetí a zároveň druhé místo v šampionátu, který letos vyhrála Jana Pecháčková. Gratulujeme!
Janča Pecháčková si trať ve Vojkovicích střihla taky dvakrát ještě se psem Young Blood Wizard Bull. Kateřina Karpitschková bohužel nedosáhla na celkové stupně vítězů, ačkoliv vyhrála poslední dva závody, absentovala v Kolesách a proto jí součet bodů stačí na celkové 4. místo šampionátu. Holky běžely všechny perfektně a trať si báječně užily.

Kvalitu našich běžců potvrzuje i celkově druhé místo Jany Pecháčkové v kategorii Canicross ženy se psem do 15 kg, na které navázal Pavel Kubíček s Armstrongem úspěchem v Canicrossu mužů se psem nad 15 kg 3.místo.

Pavel Kubíček a Armstrong ve Vojkovicích potvrdili svoji letošní dominanci a vítězstvím zpečetili celkové prvenství v šampionátu. Na druhém a třetím místě, to bylo ale zajímavější, a protože stejně jako na Trháku, Filip Hondl s Archibaldem doběhl jako druhý a Daniel Ždárský s Hannibalem jako třetí, musel při bodové shodě (40 bodů pro oba), rozhodovat celkový čas. Součet z chronometru promluvil ve prospěch Dana Žďárského, který o necelých 16 sekund porazil v šampionátu třetího Filipa Hondla.

Nesmíme zapomínat na báječné juniorky, které odpolední trať 2 km prolétly v neskutečném tempu okolo 4:15 min/km a prosadily se také v otevřené kategorii juniorek: Viktorka Mrňáková 3. místo a Matylda Žďárská 4. místo. Žákyně držely stejné pořadí všechny tři závody. Vítězství šampionátu juniorek patří Viktorce Mrňákové s Annie Hallia Penn-Staff, druhá skončila Matylda Žďárská s veteránkou fenou Sucky (Wanted LBT Impossant Bohemia).

Dva odvážlivci se postavili na trať 2 km na koloběžce s SBT a trať si pochvalovali. Byl to Honza Prýl a Linda Erebai.

Byla to perfektní akce, běhalo se velmi rychle a sněhové podmínky pejsky moc bavily.

Děkujeme organizátorům Alence Zbožínkové a celé Nučické smečce, klubu SBTC CZ za podporu, springydog.cz za ceny a poukazy.

Samozřejmě Vám závodníkům a jejich pejskům, že jsme nezmrzli, doběhli bez zranění a budeme se těšit zase napřesrok u běhání se čtyřnožci.