This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

V neděli 1. 10. 2023 byl krásný slunečný den a teplé počasí dalo zapomenout loňský chladný a mokrý ročník. Letošní závod se konal na stejném místě jako v roce 2022, a to sice v areálu  Vigvam resort v Němčicích, který je pro náš klub již tradičním hostitelským zázemím.

Netradiční byl formát. Jednalo se čistě o musherské disciplíny a jelikož zájem o tento druh aktivit v klubové sportovní komunitě roste, odpovídal tomu i počet přihlášených závodníků. Závodilo se v kategoriích: Canicross, Bikejoring (kolo se psem), Scooterjoring (koloběžka se psem) 1 a 2 (počet psů) a to v kategoriích Muži, Ženy, Junioři (starší žáci), Děti (mladší žáci. Dohromady bylo na startu ve všech disciplínách tři desítky závodníků, což je stále se zvyšující se počet a což nás to velmi těší.

Kvůli teplému počasí a souběhu více běžeckých disciplín byla připravena trasa jen 2 000 m, ale nebyla jednoduchá. Po startu závodníci museli zdolat prudký kopec lemovaný pichlavými akáty, poté na několika úsecích překonat písečnou pasáž a nakonec sjezd nebo seběh přes kořeny.

Nejrychlejší ženou v běžecké kategorii byla opět Jana Pecháčková, jako jediná žena zdolala trať pod 8 minut (7:58). Následována v minimálním odstupu pár vteřin Adélou Šusrovou a Nikol Andrlíkovou. Mezi muži byly rozdíly také minimální. Jediný odstup si vyběhal vítěz Martin Aksamit, který tratí doslova prolétl v čase 6:37. Druhého Borise Šlechtu, třetího Dana Ždárského a čtvrtého Tomáše Kostku dělily od sebe pouhé tři vteřiny :-) Chlapi byli ve výborné formě. Dan Ždárský po loňském vynechaném ročníku slaví úspěšný comeback a mladíkům nenechá nic zadarmo.

Na kole vyhrála Bára Bendová, která také zařizovala veškerý sponzoring závodu, komunikaci na sociálních sítích, race management. Patří jí můj velký dík. Mužské kolo ovládl nováček Jirka Bálek, který se ukázal a přijel ve skvělé formě. Koloběžku dominovala Nikol Andríková, která si trať dokonce projela hned se dvěma psy.

Nesmíme zapomenout na naše úspěšné naděje a juniory, děti : Tomáše Káru, Matyldu Žďárskou, Magdalena Klímovou a Anett Bálkovou, kteří běželi zkrácenou trať.

Děkujeme Nučické smečce za perfektní organizaci, Vigvamu za prostor, sponzorům a Klubu SBTC CZ za podporu.
Na další díly šampionátu se sejdeme 28.10. -  Joringový Trhák opět v Němčicích a zakončíme 11.11. na Sadské.

Sportováním s pejsky zdar a těšíme se na příště!

1              2
Kategorie Bikejoring Pavel Kubíček a jeho SBT ARM         Logo klubu SBTC CZ, z.s.,  na trati
3         4
Pořadatelský team Nučická smečka , Pavel Kubíček a Daniel Žďárský         Daniel Žďárský
5         6

Scooter jediná soutěžící dvojice v kategorii Scooter 2 -
stafbulíci Hannibal a Hennesie ( sourozenci )

Vítěz kategorie muži Martin Aksamit
7         8
 Vítězka kategorie ženy CC Jana Pecháčková         Vítězové kategorie mladší žáci canicross
9         10
Vítězové kategorie muži Canicross         Vítězové kategorie starší žáci canicross