This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

O svátečním říjnovém víkendu se konal 2. díl závodu pro stafbulíky. Tentokrát se jednalo o dvoudenní závody, kdy v sobotu se běželo a v neděli jelo na kole. Na tento závod se sešlo méně závodníků než na první kolo, ale kvalitě závodu to nijak neubralo.

V sobotu se běžci vydali na trasu dlouhou cca 3 km a jak v mužské, tak ženské kategorii se zrodila dvě překvapení. Mezi muži opět dominoval Martin Aksamit a byl stále velice vzdálen od druhého nejrychlejšího běžce. Překvapením dne byl pro většinu téměř neznámý Jirka Balek s vypůjčeným pejskem, který se umístil na druhé pozici. Na třetí pozici pak doběhl Boris Šlechta. Nutno podotknout, že od třetího do pátého místa běžce opět dělily vteřinky.

V ženské kategorii byla největším překvapením Anička Filousová. Pokud správně pamatujeme, tak Anička se závodu zúčastnila poprvé – stylem přišla, zaběhla a vyhrála. Po letech tedy změna na příčce nejvyšší. Ovšem druhá Janča Pecháčková zaostala pouze o 2 vteřinky! Pro třetí místo si doběhla Adél Šusrová. U holek se časy také velice vyrovnávají a nikdo nemá nic jisté. Myslím, že na posledním závodu budou jak muži, tak ženy velice vyrovnaní a opět to budou boje o vteřinky! Je tedy rozhodně se na to těšit.

Na trať se v sobotu vydaly i naše mladé a odvážné naděje, a to Majdalenka Klímová se Salámkem a o něco starší Matylda Žďárská s Heneskou. Jen tak dály holky!

V neděli čekala na závodníky na kole totožná trať jako v sobotu a pejskové tedy věděli naprosto přesně, kudy běžet. U holek bylo celkem 8 startů na kole a jedna odvážlivkyně na koloběžce. U chlapů bohužel jen jeden statečný na kole. Tím, že se mužská kategorie nenaplnila, vyhlašovalo se muži/ženy dohromady. Koloběžka se bohužel vyhlašovat nemohla, jelikož nebylo 4 a více účastnic.

Honza Jírů na kole podal suverénní výkon v čase 7:39 a dojel si tak pro jistou první příčku. Na druhé místě dojela Bára Bendová a na třetím nováček v této kategorii Nikča Andrlíková. Holky od sebe byly pouhé 4 vteřinky, takže poslední závod opět slibuje napínavé souboje. Je super po letech vidět závodit tolik stafíků na kole a koloběžce. Mimochodem Honza na kole s Besinkou a Nikča na koloběžce s Ashley se umístili i v hlavním trhákovském závodu a dělali super reklamu našemu plemeni.

Velká díky všem za skvělou reprezentaci našeho plemene po celý víkend a díky klubu SBTCZ CZ za podporu. Díky, že se tyto závody mohou konat.

Report podává Bára Bendová 

Výsledky z víkendu a průběžné pořadí šampionátu

Událost třetího závodu a veškeré informace o něm

Fotogalerie z Jöringového trháku - sobota

Fotogalerie z Jöringového trháku - neděle

 

IMG 20231101 WA0004 IMG 20231101 WA0004 

IMG 20231101 WA0011

IMG 20231101 WA0014

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440