This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

V severočeských Jenišovicích se ve dnech 22. – 25. 7. 2021 uskutečnil již pátý ročník výcvikové akce pro stafordšírské bulteriéry, zaměřený na nácvik všech disciplín sportovní kynologie (stopa, poslušnost, obrana). Akce se zúčastnilo 30 psů, z toho 20 v majetku členů klubu SBTC CZ, který tuto akci finančně podpořil.

Ve čtvrtek odpoledne začali přijíždět účastníci ze všech koutů České, ale i Slovenské republiky. Ubytování bylo možné v okolních penzionech nebo ve vlastních stanech přímo u fotbalového hřiště s veškerým zázemím. Nutno vyzdvihnout kantýnu, která fungovala úplně celý den a nebyl problém dostat občerstvení ještě kolem půlnoci :-)

Od pátka do neděle probíhal výcvik – účastníci byli rozděleni do dvou skupin, které se střídaly na stopách nebo na hřišti (poslušnost + obrana). Letos je počasí na srážky bohatší, proto se stopovalo na krásné zelené trávě. Stopy vedli zkušení instruktoři Simona Janoušková, Jaroslav Petráček a Aleš Sucharda. U velké většiny psů bylo zřejmé, že se jim jejich majitelé věnují a stopují s chutí a přesně. Staffbulové jsou obecně hodně žraví a tak jim nácvik stopování za pomoci pamlsků naprosto vyhovuje.

Na poslušnosti a obrany byl k dispozici krásný pěstěný trávník fotbalového hřiště v Jenišovicích. Na poslušnostech se všem věnoval Martin Matoušek, který si dokázal poradit s jakýmkoli výcvikovým problémem a výzvou. Psi cvičili radostně, bylo vidět, že je spolupráce s člověkem velmi baví.

Obrany figuroval Tomáš Louda. Trénink obran – kousání na rukáv – je pro staffbuly skvělé vybití energie. Ačkoli jsou postavou menší než služební plemena psů, dokáží si pro rukáv vyskočit. K vidění tak byly i parádní lety pro rukáv s odrazem přes dva metry a obrovskou razancí zákusu. Tréninku se zúčastnila jak štěňata, tak zkušení psi, kteří již mají složené i ty nejvyšší zkoušky.

Myslím, že i letošní ročník výcvikového kempu byl po všech stránkách vydařený. Dokonce i počasí nám vyšlo a nepršelo :-) Majitelé se svými psy udělali od minulého roku velké pokroky, což chválili všichni instruktoři. Věřím, že spoustu z těchto staffbulů uvidíme na závodech nebo zkouškách.

Akce byla uskutečněna za podpory klubu Staffordshire Bull Terrier Club CZ, z.s.

Celá fotogalerie (foto Petr Hyhlík)

IMG 0326  IMG 0959
IMG 1160  IMG 9315
IMG 9328  IMG 9469

 

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440