This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

 Řád pro pořádání sportovních soutěží typu bull show

Pravidla bull sportů plemene stafordšírský bulteriér

Akce

V ČR se koná celá řada bull sport soutěží, kde SBT startují. Mají různou skladbu disciplín, různé kategorie, atd. Od roku 2011 jsou klubem předem vybrané akce i zařazené do bodování SBTC CZ. Od roku 2014 je v platnosti Řád pro pořádání sportovních soutěží typu bull show pro plemeno stafordšírský bulteriér, který je uplatňován v rámci bodovaných soutěží klubu SBTC CZ.

Kriteria pro uznání bull sport akce tak aby byla oficiální a bodovaná klubem SBTC CZ:
Dodržení klubového řádu a pravidel klubu SBTC CZ.

Garanti sekce bull sporty si vyhrazují právo vybrat před zahájením sezony oficiální a bodované závody pro klub SBTC CZ. Stejně tak mají právo odebrat bodovaný závod v případě nedodržení pravidel či porušení řádu klubu SBTC CZ a to i v průběhu sezony.

Chce-li organizátor závodů zažádat od klubu SBTC CZ o dotaci, je zapotřebí splňovat i následující kritéria:

Pořadatel závodu, který žádá o dotaci, musí být členem klubu SBTC CZ.

OFICIÁLNÍ AKCE BULL SPORTŮ za garance klubu SBTC CZ 2022.

Veškeré informace i nadcházejícím akcím naleznete v sekci VÝCVIK AKCE 2022

 

POPIS DISCIPLÍN :

A FRAME

Soutěží se na speciální překážce ve tvaru písmene A stanovené velikosti a rozměrů. Úkolem psa je po stanovenou dobu 1 minuty překonávat překážku tam a zpět a dosáhnout co nejvyššího počtu přeskoků.

MONKEY TRACK

Disciplína probíhá na  200 m  dlouhé dráze, na které je umístěno na každém 10 metru jedna překážka (dráha může být postavena 100 m tam a 100 m  zpět ). Úkolem psa společně s handlerem je bezchybně a v co nejrychlejším čase překonat celou dráhu.

A Frame Atilla Ambasador Sun Pavel Orszag   MT Wesley cymball dark Element Daniel rsk

 

LONG JUMP

 Soutěží se na speciální konstrukci 6 metrů dlouhé a 1,8 až 2 metry široké pomalu se zvedající tak, že první tyčka je umístěna ve výšce 10 cm a poslední ve výšce v rozmezí 38 - 45 cm. Tyčky jsou od sebe vzdálené 10 cm. Před konstrukcí Long Jumpu  tj. na jeho začátku, kde psi  odrážejí  své skoky , je na každé straně umístěný  koridor nejméně 1,5 metru dlouhý a 80 cm vysoký, tak aby se zabránilo uskočení psa mimo dráhu. Závodník nemůže upravovat konstrukci v průběhu závodu, tak aby byl změněn účel a funkce dané konstrukce, disciplíny, jako takové, je nepřípustné. Úkolem psa je přeskočit co nejvíc tyček na konstrukci kterou připravil pořadatel a skočit co nejdále v souladu s pravidly dané disciplíny.

HANG TIME

Pes se musí zakousnout do zavěšeného peška, pešek je zavěšen ve svislé pozici, a co nejdéle na něm viset.

 

           Atilla de la putika Hang Time Jana pnkavov          

TUG OF WAR

Soutěží se v předem vyznačeném ringu (prostor vyznačený páskou) na rovném měkkém povrchu např. tráva, písek atd. Úkolem psa v postroji uvázaného řetězem ke kolíku zakousnout peška, pešek je v poloze kdy je rovnoběžkou se zemí, a vytrhnout nebo jiným regulérním způsobem získat peška psa uvázaného stejným způsobem naproti. Pešky jsou navzájem spojeny řetězem. 

 

            

DRAG PULL SPRINT

Každý pes musí uběhnout s připnutými saněmi s příslušným závažím stanovenou vzdálenost 40m v časovém limitu 60 sekund. Jestliže pes nedoběhne za cílovou čáru v časovém limitu, je pokus považován za neplatný.

 

              

HIGH JUMP

Soutěží se na speciální konstrukci opatřené kladkou na upevnění lana s peškem, pešek je zavěšen ve svislé pozici. Úkolem psa je vyskočit co nejvýše na volně zavěšeného peška a udržet se na něm po stanovenou dobu.
 

WEIGHT PULLING

Soutěží se na dráze určené pro weight pulling. Úkolem psa je v pullingovém postroji utáhnout naloženou váhu ( na speciálním vozíku ) na vzdálenost 4,5 metrů, za stanovenou dobu.

                    

WALL CLIMBING

Disciplína probíhá na kolmé stěně, která je zpravidla pokryta vroubkovanou gumou, a která je opatřená kladkou na zavěšení lana s peškem, pešek je zavěšen ve svislé pozici. Úkolem psa je vyběhnout po stěně co nejvýše, zakousnout se do peška a vydržet na něm po stanovenou dobu.

TREADMILL

Pes běží na běhacím pásu opatřeným měřičem uběhnuté vzdálenosti po dobu 2 minut. Pes je oblečen do postroje a postroj je připevněn ke konstrukci pásu.

 

 

                    

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440