This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

Druhý díl Canicrossového šampionátu SBT podporovaný klubem SBTC CZ, z.s., se uskutečnil v pátek 28.10.2022. Akce byla určena pro stafbulíky a jejich běhající páníčky a byla podpořena klubem SBTC CZ.

Sváteční počasí bylo oproti prvnímu dílu (Staffbull speciál Němčice) jako vyměněné: slunečno, jasno, skutečný dozvuk babího léta jaksepatří. Naštěstí v lese, kde se běželo, bylo poměrně chladno a vlhko, takže čtyřnožci mohli makat na plné tlapky :-)
Závod proběhl opět v Němčicích, jelikož se Nučické smečce v září areál moc líbil, dohodli se s panem majitelem na pořádání velkých závodu a speciálu pro plemena, název byl tradiční a termín také: Joringový Trhák. Trať byla podobná jako v prvním díle, jen se běželo opačným směrem a byla o zhruba 1000 m delší, tedy něco okolo 3300 m. Na závodníky tak číhalo stoupání hned po startu a vydechli si až v druhé polovině trati :-), kde už ale museli sprintovat do cíle. Atmosféra mezi SBT perfektní, letos se sešla dobrá parta lidí, a i když účast nebyla taková jako na speciálu, vůbec to nevadilo. Běželo celkem 6 mužů, 10 žen a jedna juniorka.

Pořadí se trochu promíchalo a na poslední závod, který proběhne v opět ve sváteční den v Sadské u jezera 17. 11., je do celkového vyhlášení šampionátu vše otevřené. Je to sport a stát se může cokoliv, jak jsme viděli teď na Trháku. Některé závodníky totiž zastavila kolona na dálnici, jiní zbloudili na trati a další neměli psa ve 100% kondici…