This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

3. díl canicrossového šampionátu podporovaného klubem SBTC CZ + vyhlášení šampionátu

Mám velkou radost, že můžu podat report o posledním letošním závodu v Canicrossu pro SBT, protože se neobyčejně povedl. Závod proběhl u jezera na kraji obce Sadská a v přilehlém lese. Lokalita je nádherná přímo stvořená pro psí procházky. Borový les je plný měkkých cest a písečných dun, ve kterém jsme vyznačili trasu 3000 m dlouhou. Moc pěkná zakroucená trať plná drobných výběhů, seběhů a ostrých zatáček nebyla extrémně rychlá, také díky několika bahnitým a mokrým úsekům.

Závod se konal opět ve sváteční den tj. 17. listopadu a byl pořádaný speciálně pro naše milované plemeno – stafordšírského bullteriéra. Počasí bylo běžecky příznivé, chladné, ale nebylo větrno a byl příjemný, čistý vzduch.

Jelikož byl letos o běhání se psem nadstandardní zájem, sešlo se bezmála 20 dospělých běžců a běžkyň a také několik juniorů, což nahrávalo skvělé atmosféře závodu.
Mezi muži letos potvrdil svou dominanci Martin Aksamit s fenou Ashley (Claudette z Cyklonu Silesia), tratí prolétl i s drobným zaváháním v orientaci v čase: 11:07. V kategorii žen zvítězila letos již také potřetí Jana Pecháčková, také s fenou Mayou (Special Guest Staff Janet), v cíli byla za 12:29.

Mezi juniory závodily pouze dívky a se zkrácenou tratí si všechny poradily tak, že v cíli nebyl mezi 1-3. místem více než dvě vteřiny!

1. Olexa, Ester Special Guest Staff Janet v čase 10:36:11
2. Ždárská, Matylda Henessie Wonderstaff - LBT, ČMP v čase 10:37:02
3. Klímová, Magdalena Musher klub JCC/Suerte Salam Macy Grey (Salámek) v čase 10:37:19

Po doběhu posledního závodníka a zpracování výsledků jsme vyhlašovali nejdříve závod v Sadské a poté i celý šampionát, který byl letos složený ze třech kol. Vyhlášení se ujal předseda klubu Daniel Ždárský, který bohužel nemohl běžet (pro neočekávané zdravotní komplikace psa). Přijel a podporoval celé dopoledne závodníky a celý šampionát vyhlásil.
V mužích letos bez jediného zaváhání vyhrál Martin Aksamit (Ashley) následovaný Pavlem Kubíčkem (Armstrong), který při stejném počtu bodů porazil na čas třetího Borise Šlechtu (Rocky).

Jana Pecháčková s Mayou obhájila loňské vítězství a také bez bodové ztráty prošla šampionátem a vyhrála i letos. Na druhém místě skvělý debut v podání mladé závodnice i psa: Šustrová Adéla (Irwin), na třetím místě skončila nadšená organizátorka tréninků a motivátorka Bára Bendová s fenou Bessie.

Děkujeme klubu SBTC CZ za podporu. Nučické smečce, Danovi Žďárskému, všem letos nadšeným závodníkům a budeme se těšit na nadcházející běžeckou sezónu 2023.