This website works best with JavaScript enabled
All for Joomla All for Webmasters

logo2

Mistrovství světa se konalo ve francouzském městě Compiegne. Do kategorie freestyle se nominovala s Fanynkou (Wizard Funny Macy Gray) spolu s dalšími třemi českými týmy (border koliemi) členka klubu Kristýna Másilková.

"Do soutěžního ringu jsme nastupovaly s veselou sestavou na téma "Úklid". Pár chybiček bylo, ale nakonec jsme se „protančily“ na krásné 12. místo a jen o fous nás minulo finále. Získaly jsme spoustu fanoušků, publikum jásalo. Byl to neskutečný zážitek. Fanča rozpůlila hlavu, mrskala ocáskem, jak o život a já se snažila nic nepokazit a usmívat se jako ona. Body jsme měly víceméně stejné od všech tří rozhodčích. Mistrovství byla moc podařená akce – krásná hala s tribunou, hezké zázemí pro každou zemi, fanoušci a skvělý organizační tým. Obrovské díky patří naší chovatelce Ivance Mrňákové za skvělou Fanču a za to, že jela s námi a celou dobu o nás pečovala :) Velké poděkování patří Staffordshire Bull Terrier Czech Clubu za podporu na mezinárodních akcích."

Výsledky českých týmů Freestyle (46 soutěžících týmů)
Alena Smolíková 5. místo (5. místo finále)
Kristýna Másilková 12. místo,
Monika Zapletalová 16. místo,
Markéta Coufalová 26. místo.
Česká republika 4. místo v družstvech

Že dogdancing je plnohodnotnou a náročnou výcvikovou disciplínou, se můžete přsvědčit tady a také zde

K úspěchu blahopřejeme!

52033048877 6ed99425fb k 52033053527 8cac07a576 o

52033051402 08b31dbaa4 k

52034347699 7e06f8b669 k


Toto je již tolikátý report z akce „Zkoušky dle řádu KJ ČR“ pod záštitou klubu SBTCCZ, že už ani nevím, jak bych měl začít. Napadají mě stále stejné věty dokola , kdy report začíná slovy ... v ZKO Jílovém se konala zkouška ZOP ... klub SBTC CZ pořádal, Stafordšírští bulteriéři skládali zkoušku ZOP ... Řadu let se snažím o propagaci plemene a ukazovat laické, ale i kynologické veřejnosti, že když se s plemeny typu bull dobře pracuje a mají laskavé, ale důsledné vedení, ať už je to při sportování nebo při práci, jsou to ta nejúžasnější plemena. Konkrétně stafordšírský bulteriér je pes mnoha tváří, dá se s ním provádět téměř cokoliv. Co si budeme povídat, někdy je jich až moc 😊 Na tyto zkoušky jsem oslovil, mně již známého a osvědčeného profesionála, rozhodčího, zkušeného a milého kynologa Vladimíra Kasla. Všichni přihlášení dorazili přesně tak, jak bylo domluveno a mohlo se začít. 13. statečných stálo na pomyslném startu a nervozita byla cítit z každého aspoň trošku. Zkouška byla určena pouze pro plemeno SBT s PP. Jak také jinak, když je to zkouška klubu SBTC CZ s plnou podporou pro naše sportující plemeno. Průběh zkoušky proběhl hladce. Někteří překvapili mile, někteří naopak trochu nemile, nicméně takhle je to každou zkoušku. Jsem rád když se tito psi vzorně reprezentují a jejich majitelé jdou vstříc k zodpovědnému a bezproblémovému soužití. Členství v klubu zajistilo osmi zúčastněným zkoušku zdarma a navíc si naši „zkouškaři“ mohli užít komfort zkoušek pořádaných pod hlavičkou klubu v podobě následujících benefitů: zkoušky byly pořádány pouze pro naše plemeno, na handlery čekaly krásné upomínkové kokardy, pro první tři nejlepší pejsky medaile a všichni účastníci byli odměněny granulovaným krmivem od generálního partnera klubu firmy DIBAQ a.s. , která produkuje pro psy granulované krmivo značky FITMIN. Ke skvělé atmosféře napomohlo parádní, skoro až letní počasí , skvělý catering vlastní tvorby od každého účastníka a v neposlední řadě klasický klubový páreček s hořčicí, který nechybí na žádné zkoušce. Vše bylo skvělé a odjíždělo se nejen s nacpanými pupky, ale doufám, že i s dobrým pocitem.

Pořadí bylo následující:

ZOP

1.Renata Boušková – ABIGAIL JUDIT FOREVER SMILE BULL / fena - 99 bodů - výborná

2.Markéta Rozumná – ARTEMIS RETIARIUS SPIRIT/ fena - 98 bodů – výborna

3.Alžbeta Stocklová – CLOTYLDA ONE BULL STAFF / fena – 97 bodů – výborná

4.Daniel Tvrdík – ALPHA STAWKA WIEKSZA NIZ ZYCIE / fena - 97 bodů – výborná

5.Zuzana Koutníková – BELLATRIX ANGEL´S DRAGON / fena - 96 bodů – výborná

6.Michal Horálek – BIJOU AKU TAMARAKI BOHEMIA / pes – 93 bodů – výborná

7.Martina Šimonová – ŠPAGETA TOP BANANA / fena – 89 bodů – velmi dobrá

8.Petra Gulyášová – HAZZARD BOHEMIA VAJGAR / pes – 88 bodů – velmi dobrá

9.Jan Zíma – BUBBA ESOSTAFF / fena – 77 bodů – dobrá

10.Stanislava Drahovská – BE PURE LOVE SCRAMBLER STAFF / fena – 76 bodů – dobrá

11.Lucie Zemanová - ZIPPY KAVALÍŘÍ KVARTETO / pes – 67 bodů – neobstál

12.Petra Kolomazníková – CHLOE IRMINIES LOVE / fena – 52 bodů – neobstál

ZPU1

1.Petr Michálek – NASSY Z HAMBÁLEK BUŠÍN / fena - 130 bodů – velmi dobrá


A jak že ti stafíci pracovali ?

První polovina stafíků obstála a pracovala tak, jak hovoří výsledková listina „dobře až velmi dobře“, druhá polovina Stafíků pak už byla výborná. Ani tentokrát se zkouška neobešla bez tzv „ černého Petra“ , který tentorkát nadělil dva stafíky, kteří neobstáli. Nevadí, budou makat dál a na podzim 23.10.2022 to určitě vystřelí do první půlky na seznamu. Nicméně stafíci byli jako vždy při chuti a ani stupňující se teplo je neodradilo od parádních výkonů.Naopak se mi zdálo, že s přibývajícím sluníčkem se výkony zlepšovaly a zlepšovaly, zkrátka radost pohledět. Pro mě nejdůležitější cvik přivolání zvládli všichni. Odložení se také dařilo. Zkoušková prezentace je jedna věc, velkou roli hraje nervozita handlerů a každá složená zkouška je taková menší, či větší maturita. Nicméně důležitější je stejně hlavně to, jak se psem fungujeme v běžném životě, že si umí sednout u silnice, neskáče jak blázen po kolemjdoucích a nechá se přivolat když je třeba.

Nicméně všem zkouškařum ještě jednou srdečně gratuluji a přeji mnoho dalších sportovních i pracovních, ale hlavně těch životních úspěchů, nejenom s našima čtyřnohyma parťákama, ale vlastně hlavně s nimi 😊
Ve 13hodin jsme měli odcvičeno a už jen zbývalo vše zapsat do Výkonostních knížek a do PP. Vyhlášení proběhlo kolem druhé a po té následovalo už jen klábosení u pochutin, kterých snad ani neubývalo. Příjemný den ve společnosti fajn lidí a psů. Dalších 11 stafíků a handlerů odjíždělo ze ZKO Jílové s razítkem „splnil“. Své číslo dovedených, připravených stafíků na Zkoušku základní ovladatelnosti jsem pozvedl na číslo 65.
Poslední větu jen zopakuji z minulých reportů, tato slova mě nikdy neomrzí a budu jí používat dokud takovéto akce pro teriéry typu bull budu pořádat !

„ Mám radost, že se má, i klubová myšlenka každým rokem naplňuje a přibývá více a více těch, kteří mají zodpovědný přístup vyplívající z chovu psa. Navíc vlastníme-li plemeno typu bull většina společnosti ať už té laické, ale i té kynologické, od nás očekává, že budeme vždy o krok napřed. Tak buďme a staňme se tak příkladem a vyvarujme se argumentům typu. „ Promiňte on to ještě nikdy neudělal, tohle je poprvé „

Report podává předseda klubu a vedoucí zkoušek

Daniel Žďárský

 

1  

 Detail nástupu na zkoušku dle řádu  KJČR

1  

 Nástup všech 13 SBT z toho 8 členů klubu

1  

 Vítězné trio SBT kat. ZOP samé červené feny 

1  

 Vítězné trio SBT kat.ZOP společně s vedoucím zkoušek a rozhodčím KJČR

1  

 Vítězná fena kat. ZPU1

1  

 Vítězná fena kat.ZPU1 a předseda klubu SBTC CZ

 

 

 

  Termín Název akce odkaz na akci  Kategorie Garant
1 2. 4.2022 TREADMILL RACE VII. avízo akce  /  report z akce sport - bull sporty ČMP - Daniel Žďárský
2 15. 5.2022 Zkouška KJ ČR - ZOP, ZPU1 Jílové avízo akce / report z akce práce - sportovní kynologie Daniel Žďárský
  22.-24. 4. 2022 Mistrovství světa v dogdancingu report z akce podpora klubu K. Másilková
3 30. 4.2022 Pulling in the Golden Crown II avízo akce / sport - bull sporty  ČMP - Bull sport training
4 27.- 29. 5. 2022 EPF DOUBLE WEIGHT PULL avízo akce / sport - bull sporty ČMP - Bull sport Ostrava - Petr Burda
5 9.- 10.7.2022 STAF BULL SHOW XXI.2022 I.část avízo akce / sport - bull sporty ČMP - LBT
6 23.- 24. 7. 2022 Bull Dog Show IV, Blovice avízo akce / sport - bull sporty ČMP - Bull Sport Blovice
7  ? Lacerta CUP   práce - sportovní kynologie Kristýna Másilková
8 23. 7. 2022  6. ročník výcvikového kempu pro plemeno SBT "BREDŮV MEMORIÁL" avízo akce / práce - sportovní kynologie Aleš Sucharda
9 srpen ?  Ostravský Buldozer, XII. ročník   sport - bull sporty ČMP - Bull sport Ostrava -Petr Burda
10 17.- 18. 9. 2022 Staffbull speciál - SBTC CZ    sport - coursing, bull sporty TOW SBTC CZ klubová akce
11 17. 9.2022 Canicross seriál,  I.díl   sport - canicross Pavel Kubíček
12 15.- 16.10. 2022 STAF BULL SHOW, XXI.ročník, II. část   sport - bull sporty ČMP - LBT
13 23. 10.  2022 ZOP Jílové   práce - sportovní kynologie Daniel Žďárský
14 28.10.2022 Canicross seriál, II.díl   sport - canicross Pavel Kubíček
15 5.11.2022 SEMINÁŘ OBEDIENCE a RALLY OBEDIENCE   práce - sportovní kynologie Kristýna Másilkova
16 26.11.2022 TREADMILL RACE, VIII.   sport - bull sporty ČMP - Daniel Žďárský
17 3.- 4. 12. 2022 Canicross seriál, III. díl   sport - canicross Pavel Kubíček

V sobotu 2. dubna 2022 proběhl již sedmý závod podporovaný klubem SBTC CZ, z.s., v disciplíně, kterou nazýváme Treadmill Race (běh na běhacím pásu). Přihlášeno bylo celkem 19 SBT s PP. Členové klubu SBTC CZ mohli využít benefitu a závod absolvovat bez placení startovného, které za ně v plné výši hradí klub. I když podmínky závodu pro tentokrát byly celkem náročné (teplota kolem bodu mrazu, treadmilový pás ne zrovna ideálně promazaný), stafbulíci makali jako vždy naplno. Každopádně pro všechny to bylo v ten den a moment stejné a nejlepší zvítězili, jako při každém závodu. V kategorii psi dominoval Alex Crazy Garden alias „Báďa“ od Terezky Křápové. U fenek urvala vítězství moravská gladiátorka, modrá fenka „Lexi“ od Radima Vinklárka.

Výsledky:

Kategorie PSI    
Tereza Křápová Alex Crazy Garden (Báďa)  1.  místo
Zita Binová Cute Ricky 2.  místo
Ivana Kubíčková Armstrong 3.  místo
     
Kategorie FENY    
Radim Vinklárek Lexi 1.  místo
Nikol Andrlíková Ashley z Cyklonu Silesia 2.  místo
Tereza Cihlářová Abaddon is the Fate Bloody Sand Monarchy 3.  místo

Max. speed dosáhla ve fenách Lexi Radima Vinklárka – 21,8 km/h, u psů to byl Armstrong Pavla Kubíčka, ten dosahl max. rychlosti 22,8 km/h.


Kompletní výsledková listina.


Vítězům ještě jednou i zde prostřednictvím reportu gratuluji, jak za sebe, tak i za celý klub SBTC CZ a všem ostatním děkuji za účast. Byli jste skvělí a v těch podmínkách klobouček všem, kdo se zúčastnil a dorazil zabojovat. Z 41 původně přihlášených na start dorazilo 27 (počítám tedy i s kategorií APBT/AST), 13 odpadlíků nedorazilo, ať už byl důvod jakýkoliv číslo to bylo poměrně vysoké. Nicméně na podzim 26. 11. objednávám lepší mazivo i počasí a doufám, že se opět naplní kapacita a všichni se sejdeme ve zdraví a v plné síle na dalším treadmilování s pořadovým číslem VIII.

Na závěr bych chtěl poděkovat za spolupráci Matyldě Žďárské za bezchybnou přejímku a administraci, areálu Pesopark za skvělé zázemí a samozřejmě sponzorům: firmě Akinu, Canis Bull, MARP a CZ ARTS za parádní ceny. 

Sportu zdar!

Report podává Daniel Žďárský

TreadmillRace 2022 04 02 2 vitezne feny 1 TreadmillRace 2022 04 02 2 vitezne feny 2
 Vítězné fenky  Stafbulíci závěrečná fotka 
  TreadmillRace 2022 04 02 1 2mistoAshley  
Ashley z Cyklonu Silesia 2.místo  

 

 


5. Lacerta Cup - speciální obedience závod pro SBT byl s rekordní účastí 13 stafíků ve všech čtyřech třídách (OB-Z: 4 týmy; OB1: 2 týmy; OB2: 4 týmy; OB3: 3 týmy). Konal se ve vytápěné hale Tachyon Arena, spolu se Speciálem pro malá plemena a Winter Cupem. Každý stafík se tak umístil v několika kategoriích. Stafbulíci si mezi ostatními plemeny rozhodně nevedli špatně a často stáli na stupních vítězů i v dalších soutěžích. Ve třídě OB3 byla mezinárodní účast. Je milé vidět, jak se soutěžní obedience SBT základna každým rokem rozrůstá, a že je naše oblíbené konkurenceschopné mezi ostatními plemeny.
Velký dík patří sponzorům Løype a časopisu Psí sporty, akci rovněž již tradičně podpořil Staffordshire Bull Terrier Czech Club.

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/NicolePeckovaphoto.../Album/8003378

Gratulujeme všem zúčastněným stafíčkům a těšíme se na příští ročník.

Report podává Kristýna Másilková

vysledky

Sponzoři 

 

  

28000846 10213969839074481 1238992877 n

 

 

canisbullreklama

zooveta sponzor

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440